قلم S Pen گلکسی نوت 7

قلم S Pen گلکسی نوت ۷ یک ابزار قدرتمند با ویژگی‌هایی جدید

قلم S Pen گلکسی نوت ۷ یک ابزار قدرتمند است که با ویژگی های جدیدی همراه شده. سری گوشی‌ های گلکسی نوت سامسونگ به لطف قلم استایلوس S Pen همواره چیزی بیش از یک تلفن همراه بزرگ بوده است. با استفاده از یک دیجیتایزر مخصوص ساخته شده توسط کمپانی Wacom که در زیر نمایشگر این گوشی قرار گرفته و مجموعه‌ای از برنامه ها و نرم افزار بهینه سازی شده، این ابزار منحصر بفرد می‌تواند به عنوان یک قلم بسیار دقیق مورد استفاده قرار گیرد.

در نوت ۴ و نوت اج، قلم S Pen میزان حساسیت به فشاری برابر با ۲۰۴۸ را دریافت کرد. در نوت ۵ قلم استایلوس با روکشی فلزی ظاهر شد و اکنون این قلم به تکامل بیشتری در گلکسی Note 7 دست یافته است.

قلم S Pen گلکسی نوت ۷ بسیار شبیه به قلم نوت ۵ است. با همان ساختار فلزی که از قسمت پائین گوشی جا خورده و برای استفاده به سادگی می‌توان آن را بیرون کشید. دکمه عمل کننده کوچک همچنان در کنار آن قرار گرفته؛ اما به بالای قلم نقل مکان کرده است.

از لحاظ سخت افزاری نیز باید گفت که قلم S Pen گلکسی نوت ۷ اکنون دیگر در برابر آب مقاوم بوده و از این نظر خود را با ساختار فبلت جدید سامسونگ هماهنگ کرده است. گوشی Galaxy Note 7 به تازگی کد حفاظتی IP 68 را دریافت کرده و این اصلا جالب نخواهد بود اگر قلم اس پن آن نتواند در آب دوام آورده و از بین برود؛ اما جالب است که این قلم نه تنها نسبت به آب مقاوم بوده بلکه می‌تاواند کارایی خود را در زیر آب نیز حفظ کند. این ویژگی درست در مقابل Galaxy S7 و S7 edge قرار می‌گیرد که اگر در آب فرو می‌رفتند دیگر هیچ ورودی لمسی را قبول نمی‌کردند.

حساسیت نسبت به فشار یک بار دیگر در قلم S Pen گلکسی نوت ۷ ارتقا یافته است. حساسیت به فشار تقریبا دو برابر شده و از ۲۰۴۸ به ۴۰۹۶ سطح فشار افزایش یافته است که البته ممکن است یک کاربر عادی چندان متوجه این تغییر نگردد. این سطح حساسیت به فشار دو برابر، می‌تواند برای هنرمندانی که کارهای ظریفی انجام می‌دهند بسیار مورد توجه باشد؛ اما چه کاربران حرفه‌ای و چه استفاده کنندگان آماتور مسلما در این مورد حس مشترکی خواهند داشت، نوک قلم استایلوس حتی کوچکتر از اندازه نسل قبلی خود شده (به ۰.۷ میلیمتر کاهش یافته) و احساس شبیه سازی شده‌ی بیشتری (چه از نظر اندازه و چه از لحاظ دقت) به یک خودکار معمولی خواهد داشت.

در بخش نرم افزاری نیز ویژگی‌های جدیدی وجود دارد. در حالی که منوی Air Command به نظر همان منوی قبلی می‌رسد؛ اما دو گزینه جدید به آن اضافه شده است. Magnify و Translate.

در زیر نوک این قلم، یک پنجره کوچک باز می‌شود که تا ۳۰۰ برابر می‌تواند بزرگنمایی کرده و خواندن مطالب از این طریق به راحتی میسر خواهد شد و گزینه translate نیز همان طور که از نام آن پیداست می‌تواند کلمات را به چندین زبان زنده دنیا ترجمه کند – این مورد هم شامل متن بوده و هم تصویر.

قلم S Pen همچنان به سلطنت بدون رقیب خود در گوشی های هوشمند استایلوسی ادامه می‌دهد. سامسونگ چندان علاقه‌ای به اختصاصی کردن قلم‌های استایلوس خود ندارد و شاید این استراتژی برخلاف اپل باشد. قلم Apple Pencil غول کوپرتینو در راه است؛ اما گویا تنها به استفاده در تبلت های iPad Pro محدود شده است. باید دید که سامسونگ چه برنامه‌ای برای توسعه‌ی این ابزار مفید خود در آینده دارد. در حال حاضر که این کمپانی کره‌ای با گوشی گلکسی نوت ۷ (Samsung Galaxy Note 7) و قلم استایلوس آن به خوبی جولان می‌دهد.

قلم S Pen گلکسی نوت 7

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*