آمار نصب اندروید مارشمالو به طور رسمی توسط گوگل اعلام شد

سیستم عامل اندروید مارشمالو بر روی ۱۵.۲ درصد از دیوایس‌های اندرویدی نصب شده است

چندی پیش گوگل به طور رسمی آمار نصب اندروید مارشمالو بر روی دیوایس‌های اندرویدی را اعلام کرد و در این گزارش که کمی دیرتر از زمان همیشگی انتشار آمارهای ماهانه‌ی گوگل در اختیار خبرگزاری‌ها قرار گرفت، مشخص شده است که کاربران بیشتری به نصب این نسخه بر روی دیوایس خود اقدام کرده‌اند.

آمار نصب اندروید مارشمالو پیشرفت کرده، اما همچنان ضعیف است

در هفته‌ی گذشته که منتهی به روز یکشنبه اول ماه آگوست می‌شد، آمار نصب اندروید مارشمالو بر روی دیوایس کاربرانی که از فروشگاه گوگل پلی بازدید کرده بودند اعلام شده و بر این اساس، اندروید ۶.۰ در حال حاضر بر روی ۱۵.۲ از تمام این دیوایس‌ها نصب شده است. این آمار که در ماه گذشته رقم ۱۳.۳ را نشان می‌داد، حالا بیانگر این است که تعدادی معادل ۱۴ درصد بیشتر از ماه گذشته برای نصب این نسخه‌ اقدام کرده‌اند.

سیستم عامل اندروید آب نبات چوبی (نسخه‌ی ۵.۰) با اختصاص دادن ۳۵.۵ درصد از کل دیوایس‌های اندرویدی جهان توانسته است که بر آمار نصب اندروید مارشمالو غلبه کند و لقب محبوب‌ترین و شاید هم پراستفاده‌ترین ورژن از سیستم عامل متن باز گوگل را به خود اختصاص دهد. جالب است بدانید که علیرغم رشد آمار نصب اندروید مارشمالو ، اما باز هم نسخه‌ی آب نبات چوبی با رشد همراه بوده است و از رقم ۳۵.۱ در ماه گذشته به ۳۵.۵ در حال حاضر رسیده است.

آمار نصب اندروید مارشمالو به طور رسمی توسط گوگل اعلام شدهمانطور که در جدول کناری مشاهده می‌کنید، سیستم عامل اندروید ۴.۴ کیت کت با سهم ۲۹.۲ درصدی، اندروید ۴.۱ تا ۴.۳ آب نبات ژله‌ای با آمار ۱۶.۷ درصدی، اندروید ۲.۳۳ تا ۲.۳۷ شیرین زنجفیلی با آمار ۱.۷ درصدی و اندروید ۴.۰۳ تا ۴.۰۳ بستنی حصیری نیز با ثبت آمار ۱.۶ درصد در مجموع تمام نسخه‌های اندروید در جایگاه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

نکته‌ی جالب اینجاست که اندروید ۲.۲ که قدیمی‌ترین نسخه‌ی پشتیبانی شده توسط نرم افزار گوگل پلی بوده و آمار آن در این جدول محاسبه شده است، هنوز هم یک درصد از تمام دیوایس‌های اندرویدی در جهان را به خود اختصاص داده که این موضوع در جای خود بسیار عجیب است! گفتنی است که جدیدترین نسخه‌ی سیستم عامل گوگل یعنی اندروید ۷.۰ که نام آن از روی شیرینی تبریزی نوقا انتخاب شده و با تغییرات گسترده‌ای در ظاهر و قابلیت‌های فنی همراه است، تا حدود یک ماه دیگر عرضه خواهد شد و دیوایس‌های نکسوس خود گوگل طبق معمول اولین دیوایس‌هایی هستند که این به‌روزرسانی را دریافت خواهند کرد؛ گفته می‌شود که نکسوس ۵ این نسخه را دریافت نمی‌کند و عرضه‌ی اندروید نوقا از نکسوس ۶ و بالاتر آغاز خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*