فیسبوک به زودی نرم افزارهای حذف تبلیغات را دور می‌زند

فیسبوک به زودی نرم افزارهای حذف تبلیغات را دور می‌زند

این روزها اگر به سایت‌های اینترنتی غیر معتبر و لینک‌های زرد مراجعه کنید، با انبوهی از تبلیغات آزاردهنده و پاپ آپ مواجه می‌شوید که لذت خواندن مطلب را از شما می‌گیرند. به همین دلیل هم است که نرم افزارهای حذف تبلیغات یا همان اد بلاکرها این روزها طرفداران بی‌شماری پیدا کرده‌اند و تقریبا هر کاربری از آنها به نوعی استفاده می‌کند.
با این که استفاده نرم افزارهای حذف تبلیغات این روزها به امری کاملا پذیرفته تبدیل شده و هیچ کارشناسی نیز با آنها مخالفتی ندارد، اما گویا شبکه‌‌ی اجتماعی فیسبوک قصد دارد طی یک اقدام عجیب کاری کند که دیگر نتوانید از این ابزارهای بسیار مفید استفاده کنید! فیسبوک به تازگی اعلام کرده است که موفق به ساخت سیستمی برای نمایش تبلیغات بر روی وبسایت اصلی خود شده است که نرم افزارهای حذف تبلیغات را دور می‌زند.

این سیستم که روش عملکرد آن هنوز به طور کامل مشخص نیست، صرف نظر از این که شما از چه ابزاری برای حذف تبلیغات استفاده می‌کنید، آنها را دور می‌زند و شما چاره‌ای به جز مشاهده‌ی تبلیغات در هر مکانی که فیسبوک بخواهد، نخواهید داشت. مدیران این شبکه‌ی اجتماعی محبوب این موضوع را به طور رسمی اعلام کرده‌اند که بخشی از توضیحات آنها را در زیر مشاهده می‌کنید:

ما سیستم [جدید] تبلیغات خود را بر اساس فرمت تبلیغات، عملکرد تبلیغات و کنترل‌ها به گونه‌ای تنظیم کرده‌ایم که مواردی که باعث می‌شوند کاربران به سمت استفاده از نرم افزارهای حذف تبلیغات بروند را مورد هدف قرار داده و آنها را برطرف کنند. زمانی که ما از مردم سوال می‌کنیم که به چه دلیلی به سراغ نرم افزارهای حذف تبلیغات رفته‌اند، آنها معمولا جواب می‌دهند که تبلیغات مزاحم باعث پرت کردن حواس آنها از روی مطلب اصلی می‌شوند و آنها خواستار توقف این تبلیغات هستند.

ما نیز تصمیم گرفته‌ایم که همزمان با این که به کاربران خود کنترل‌های قدرتمندتری را در این زمینه ارائه کنیم، نمایش تبلیغات بر روی نسخه‌ی دسکتاپ وبسایت فیسبوک را هم آغاز کنیم.

فیسبوک به زودی نرم افزارهای حذف تبلیغات را دور می‌زند

نرم افزارهای حذف تبلیغات در بدنه‌ی فیسبوک ترکیب می‌شوند؟

بنابراین به نظر می‌رسد که فیسبوک در این زمینه چندان هم خودخواهانه‌ عمل نخواهد کرد و دور زدن نرم افزارهای حذف تبلیغات را در حالی انجام می‌دهد که کاربران امکانات بیشتری را برای سفارشی سازی نحوه‌ی دریافت و نمایش تبلیغات در اختیار خواهند داشت. در واقع احتمالا این شبکه‌ی اجتماعی سیستم جدیدی را معرفی کند که کاربران بتوانند نوع تبلیغات را انتخاب کنند و تبلیغات آزاردهنده و مخالف خواست آنها برایشان نمایش داده نشود.

هرچند که به ادعای مدیران فیسبوک این کنترل‌های بیشتر باعث خواهند شد که تجربه‌ی کاربران از این شبکه‌ی اجتماعی بهتر شود، اما به هر حال منع کاربران و از دست دادن امکان استفاده از نرم افزارهای اد بلاکر می‌تواند تعداد یوزرهای فیسبوک را کاهش دهد و باید دید که آیا تاثیر این تصمیم مهم در آینده چه خواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*