تماشا کنید: کنترل گجت‌های هوشمند با تتوهای فلش مایکروسافت و ام آی تی

تماشا کنید: کنترل گجت‌های هوشمند با تتوهای فلش مایکروسافت و ام آی تی

تتوهای فلش را شاید بر روی دستان مدل ها و در مراسم‌های مد دیده باشید، اما تیمی تحقیقاتی متشکل از مهندسان کمپانی مایکروسافت و دانشگاه ام آی تی آمریکا گرد هم آمده‌اند تا ثابت کنند که از این تتوها به غیر از مصارف زیبایی، می‌توان برای استفاده‌های جالب‌تر و کارآمدتری نیز بهره برداری کرد.
مهندسان ام آی تی یک پروسه‌ی جدید و مدرن به نام روش ساخت DuoSkin را اختراع کرده اند که با استفاده از آن م‌یتوان تتوهای فلش موقتی را به رابط‌های کاربری نرم افزاری متالیک تبدیل کرد که به صورت موقتی بر روی پوست دست کاربران باقی خواهند ماند! بخش رسانه‌‌ای آزمایشگاه ام آی تی قابلیت‌های این روش خلاقانه را در یک دموی آزمایشی به نمایش کشیده است و نشان داده که چگونه می‌توان در سه حوزه‌ی مختلف از این تتوها استفاده کرد.

تماشا کنید: کنترل گجت‌های هوشمند با تتوهای فلش مایکروسافت و ام آی تی

اولین حالت این است که این تتوهای فلش پوست دست شما را به یک وسیله‌ی ورود اطلاعات برای سیستم‌های کامپیوتری و یا اسمارت فون‌ها تبدیل می‌کنند، به صورتی که می‌توانید از سطح پوست خود به عنوان یک ترک پد، یک دکمه و یا یک نوار اسلایدر مجازی استفاده کنید. حالت دوم این است که این تتوها به صورت یک نمایشگر مجازی بر روی پوست دست شما در‌می‌آیند که رنگ و سطح آنها بر اساس دمای بدن شما تغییر کند و از این راه متوجه تغییر موارد مختلف حیاتی در بدنتان خواهید شد.

حالت سوم نیز که شاید آن را در فیلم های علمی و تخیلی دیده باشید، این است که بر روی این طرح‌های مغناطیسی میتوان اطلاعات مختلفی را ذخیره کرد که این اطلاعات ممکن است از هویت و اطلاعات شناسایی کاربر گرفته تا رمزهای عبور و کدهای ورود به مکان‌های مختلف گسترده شده باشند. در نهایت نیز این اطلاعات توسط سنسورهای خاص و یا چیپست های ان اف سی قابل خواندن هستند و کاربر می‌تواند به طور مثال تنها با گرفتن دست خود زیر نور سنسور، وارد یک مکان خاص بشود و یا قبض خرید خود را پرداخت کند.

تتوهای فلش DuoSkin شما را به آینده‌ی دنیای بشریت خواهند برد

در ویدیوی زیر که به صورت رسمی از سوی تیم تحقیقاتی این پروژه منتشر شده، میت‌وانید قابلیت های مختلف این تتوهای فلش هوشمند را در حالت آزمایشی مشاهده کنید و از پتانسیل فراوان آنها مطلع شوید:

 

یکی از سرپرستان این تیم تحقیقاتی یعنی خانم سیندی سین لیو کائو (Cindy Hsin-Liu Kao) درباره‌ی تتوهای DuoSkin می‌گوید که روش ساخت آنها بسیار آسان و قابل دستیابی برای تمام کاربران است. برای طراحی و ساخت الگوها و پترن‌های مدارهای‌ الکتریکی می‌توان از هر نرم افزار گرافیکی موجود در بازار استفاده کرد و سپس بر روی این طرح‌ها یک لایه‌ی بسیار بسیار نازک از طلا قرار خواهد گرفت تا رسانایی آنها تامین شود.

البته تا همین حالا هم تیم‌های تحقیقاتی زیادی بر روی پرچسب‌ها، تتوها و روش های مشابهی کار کرده اند که به طور مثال می‌توانند دمای بدن کاربران را نمایش دهند و یا با تغییر حالت بدن کاربر، آنها نیز تغییر حالت و یا تغییر رنگ دهند. اما مطمئنا پروژه‌ی تتوهای DuoSkin کاملا متفاوت و جذاب‌تر از آنهاست و در صورت توسعه و راه یافتن به بازار عمومی، توسط میلیون‌ها کاربر و در هزاران حوزه ی مختلف مورد استفاده قرار خواهند گرفت؛ از ساخت بلیط‌های پوشیدنی برای ورود به کنسرت‌ها، سینماها، موزه‌ها و مراکز امنیتی گرفته تا ذخیره‌ی اطلاعات شناسایی و عدم نیاز به حمل کارت‌های آی دی و مدارک هویتی.

تماشا کنید: کنترل گجت‌های هوشمند با تتوهای فلش مایکروسافت و ام آی تی

گفتنی است که شما عزیزان گجت نیوزی هم در صورت علاقه به دانستن جزییات این پروژه و آشنایی با جنبه‌های مختلف این تیم تحقیقاتی و آثارشان می‌توانید به این لینک در وبسایت رسمی این پروژه مراجعه کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*