به عقیده کارشناسان، تکنولوژی بیت کوین آینده صنعت مالی جهان را تغییر می‌دهد

به عقیده کارشناسان تکنولوژی بیت کوین آینده صنعت مالی جهان را تغییر می‌دهد

اگرچه تکنولوژی بیت کوین (Bitcoin) تکنولوژی مبهمی است، اما کارشناسان معتقدند می‌تواند آینده صنعت مالی جهان را دست‌خوش تغییرات کند. براساس مطالعاتی که در سوئیس توسط مجمع جهانی اقتصاد (متشکل از اقتصاددانان برجسته دنیا) انجام گرفته، پایگاه اطلاعاتی Blockchain که مسئول انجام تراکنش‌های بیت کوین بدون زیرساخت‌های نظارتی است، این پتانسیل را دارد که خدماتی مالی جهان را متحول کند.

این انجمن که سالانه کنفرانس‌هایی را با حضور کارشناسان مالی جهان برگزار می‌کند، در گزارش خود آورده‌است که مدتی است بانک‌های مرکزی دنیا مشغول نظارت دقیق‌تر بر چگونگی انتقال بیت کوین بین کشورهای مختلف توسط Blockchain هستند. این نظارت باعث می‌شود که بانک‌ها در آینده بتوانند تراکنش‌های مالی امن‌تر، دقیق‌تر و مقرون به‌صرفه‌تری داشته باشند.

ارزش بیت کوین در سال های گذشته چندصد برابر شده، اما تاکنون هیچ دولتی «پول» بودن تکنولوژی بیت کوین را به رسمیت نشناخته‌ است

این مطالعات همچنین نشان می‌هد ممکن است حدود 80% از بانک‌ها تا سال آینده پروژه‌هایی را در راستای استفاده از دفاتر مالی کل به اجرا بگذارند. اما مسئله‌ای که در این گزارش به آن پرداخته نشد، خودِ بیت کوین است. مؤسسات مالی معمولا از پذیرش ارز دیجیتالی (یا ارز رمزنگاری شده مانند بیت کوین) امتناع می‌کنند؛ دلیل آن هم این است که این پول‌ها معمولا در معاملات غیرقانونی مثل قاچاق دارو و اسلحه استفاده می‌شوند.

از آنجایی که تکنولوژی بیت کوین بر روی فعالیت داخلی مؤسسات مالی اثر خواهد گذاشت، شما تا وقتی که از سرعت، دقت و اقتصادی بودن تراکنش‌های مالی خود لذت می‌برید، ممکن است متوجه استفاده این مؤسسات از بیت کوین نشوید. البته همانگونه که مجمع جهانی اقتصاد اذعان می‌کند، هنوز راه درازی در پیش است تا بانک‌های بزرگ جهانی به حدی از  امنیت و اطمینان برسند تا در معاملات خود از تکنولوژی بیت کوین استفاده نمایند.

تکنولوژی Bitcoin که توسط شخصیتی به نام ساتوشی ناکاموتو ابداع شد، در مدتی کوتاهی توانست از یک ایده به واقعیتی تأثیرگذار بر بازارهای مالی و اقتصادی جهان تبدیل شود. اگر می‌خواهید با بیت کوین بیشتر آشنا شوید، این مقاله را مطالعه نمایید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*