عرضه‌ی پروفایل تجاری اینستاگرام در خاورمیانه آغاز شد

عرضه‌ی پروفایل تجاری اینستاگرام در خاورمیانه آغاز شد

شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام علاوه بر این که محیطی جذاب را برای به اشتراک گذاری تصاویر و علایق شخصی در اختیار کاربران قرار داده است، فرصت بسیار مناسبی را هم در اختیار دارندگان کسب و کار و تجار الکترونیکی قرار داده است تا به فروش و معرفی محصول خود بپردازند؛ حالا این موضوع با عرضه‌ی پروفایل تجاری اینستاگرام قرار است وارد مرحله‌ی بسیار پیشرفته‌تری شود.
در حال حاضر تفاوتی ندارد که شما یک حساب کاربری معمولی با ده دنبال کننده را در اینستاگرام اداره کنید و یا یک صفحه‌ی مخصوص کسب و کار خود و با هزاران دنبال کننده را در اختیار داشته باشید؛ امکاناتی که از سوی اینستاگرام برای هر دوی این حساب‌ها ارائه می‌شود، یک چیز است و کاربران قادر به تغییر یا سفارشی‌سازی مورد خاصی نیستند.

اما این موضوع به لطف آغاز به کار پروفایل تجاری اینستاگرام قرار است تغییر کند تا اینستاگرام به یک محیط بسیار فوق العاده‌تر برای کسب و کارهای اینترنتی و کارآفرینی های خصوصی تبدیل شود. این پروفایل‌ها که با نام پروفایل تجاری یا همان پروفایل بیزینس در این شبکه‌ی اجتماعی شناخته می‌شوند. در واقع امکانی برای ارتقای همان حساب عادی هستند که توسط اینستاگرام به برخی از کاربران پیشنهاد می‌شود.

قابلیت پروفایل تجاری اینستاگرام در خاورمیانه زودتر از کشور آمریکا عرضه شده است

عرضه‌ی پروفایل تجاری اینستاگرام در خاورمیانه آغاز شد

مدیران این شبکه از ماه می در حال کار کردن بر روی این قابلیت جدید بودند و حالا به گزارش خبرگزاری WIRED، قابلیت ارتقای پروفایل معمولی به پروفایل تجاری اینستاگرام برای کاربرانی که در حوزه‌ی جغرافیایی EMEA شامل کشورهای اروپایی، خاورمیانه و دیگر کشورهای آسیایی قرار گرفته‌اند، امکان پذیر شده است.

اگر با پروفایل تجاری و تفاوت‌هایی که این نوع از پروفایل‌های اینستاگرام با حساب‌های کاربری شخصی و معمولی دارند، اطلاعاتی ندارید، کافی است بدانید که دارندگان این نوع حساب‌ها قادر خواهند بود که اطلاعات تماس نظیر نقشه، شماره تلفن و آدرس خود را در همان قسمت بیوگرافی حساب خود در اختیار کاربران قرار دهند و البته تفاوت مهم تر هم این خواهد بود که مدیران اینگونه حساب‌ها از یک سری از ابزارهای آنالیز رایگان برخوردار می‌شوند که به آنها اجازه می‌دهد به طور مثال بازدیدهای یک پست خاص، روند بازدید کاربران در ساعات و روزهای مختلف و دیگر رفتارهایی که به شناخت خریداران بیشتر کمک می کنند را در اختیار داشته باشند.

گفتنی است که این قابلیت در ماه‌های آینده قرار است برای کشورهای استرالیا، نیوزلند و ایالات متحده‌ی آمریکا نیز عرضه شود و به نوعی در حال حاضر در وضعیت آزمایشی برای کشورهای آسیایی و اروپایی عرضه شده است. در حال حاضر به طور دقیق مشخص نیست که آیا قابلیت ارتقای حساب‌های عادی به پروفایل تجاری اینستاگرام به صورت خودکار و با پیشنهاد خود این شبکه‌ی اجتماعی انجام خواهد شد و یا کاربران نیز می‌توانند درخواست خود را برای این موضوع ثبت کنند؛ به هر حال شما عزیزان بلافاصله پس از روشن شدن این موضوع، می‌توانید اخبار تکمیلی را در گجت نیوز مشاهده کنید.

آیا خودم می‌توانم پروفایل تجاری اینستاگرام را فعال کنم؟

عرضه‌ی پروفایل تجاری اینستاگرام در خاورمیانه آغاز شد

البته همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، گویا با مراجعه به بخش تنظیمات حساب کاربری خود و انتخاب گزینه‌ی تعویض حالت حساب به حساب تجاری می‌توانید این کار را خودتان به صورت دستی انجام دهید. برای این کار کافی است دو مرحله را طی کنید که این دو مرحله به صورت تصویری قابل مشاهده است؛ در صورتی که این گزینه‌ را مشاهده نکردید، احتمالا باید منتظر یک به‌روزرسانی و یا یک تاخیر چند ساعته بمانید که میزان این تاخیر با توجه به کشور و محل زندگی شما تفاوت خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه