اپلیکیشن های هولولنز از سال آینده در تمامی کامپیوترهای شخصی مجهز به ویندوز 10 قابل اجرا هستند

اپلیکیشن های هولولنز از سال آینده در تمامی کامپیوترهای شخصی دارای ویندوز ۱۰ قابل اجرا هستند

تکنولوژی‌های واقعیت افزوده (Augmented Reality) و واقعیت مجازی (Virtual Realiy) هر روز بیشتر از قبل به بخشی از زندگی روزمره مردم تبدیل می‌شوند. شرکت‌های بزرگ فعال در زمینه فناوری‌های نوین، چند وقتی‌است بر فعالیت خود در راستای بهبود بیش از پیش این تکنولوژی‌ها و کاربردی‌تر کردن آنها افزوده‌اند. هولولنز (HoloLens)، پروژه تکامل‌یافته واقعیت افزوده شرکت مایکروسافت، چند وقتی‌است به یکی از مهمترین فعالیت‌های این شرکت بزرگ تبدیل شده است. این شرکت بزرگ فعال در حوزه تکنولوژی، اخیراً اعلام کرده که قصد دارد از سال آینده و با همکاری شرکت اینتل، اپلیکیشن های هولولنز را بر روی تمامی کامپیوترهای دسکتاپی که از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند، قابل اجرا نماید. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

همکاری شرکت‌های مایکروسافت و اینتل باعث می‌شود کاربران ویندوز ۱۰ بتوانند از جذابیت‌ اپلیکیشن های هولولنز بر روی کامپیوترهای شخصی خود لذت ببرند. مایکروسافت با اعلام این خبر افزود که از سال آینده و با انتشار آپدیت سالانه ویندوز ۱۰ ، نرم افزاری به نام ویندوز هولوگرافیک (Windows Holographic) را روی رایانه‌های شخصی کاربران نصب خواهد شد که جهت اجرای اپلیکیشن های هولولنز ضروری می‌باشد.

مایکروسافت آفیس یکی از اپلیکیشن های هولولنز معرفی‌شده توسط شرکت مایکروسافت است.

خبر همکاری این دو غول فعال در حوزه فناوری پس از آن اعلام شد که شرکت اینتل از پروژه واقعیت مجازی خود با نام پروژه Alloy که با نام هدست واقعیت مجازی اینتل شناخته می‌شود، پرده برداشت. این پروژه، با استفاده از تکنولوژی RealSense اینتل و بهره جستن از تمامی امکانات مورد نیاز آن در قالب یک هدست، تجربه‌ای کامل از فناوری واقعیت مجازی را به نمایش می‌گذارد.

ویندوز هولوگرافیک قرار است با ترکیب واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) تجربه‌ای کاملا جدید را با نام Mixed Reality ارائه نماید که کاربر بتواند به‌صورت همزمان با اپلیکیشن های دو بعدی و سه بعدی ارتباط برقرار نموده و از آنها استفاده کند. مایکروسافت اخیرا ویدئویی را منتشر کرد که در آن تجربه‌ای واقعی از اجرای هولوگرافیک ویندوز ۱۰ بر روی یک سیستم ساخته شده توسط اینتل و با کیفیت ۹۰ فریم بر ثانیه را می‌بینیم.

شما هم تجربیات خود را در استفاده از تکنولوژی‌های VR و AR با ما به اشتراک بگذارید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*