تصمیم اپل برای عرضه‌‌ی آیفون ۲۵۶ گیگابایتی می‌تواند تاثیر عظیمس بر بازار حافظه‌های فلش بگذارد

تصمیم اپل برای عرضه‌‌ی آیفون ۲۵۶ گیگابایتی می‌تواند تاثیر عظیمی بر بازار حافظه‌های فلش بگذارد

حافظه‌های فلش این روزها تقاضای بسیار شدیدی را از سوی خریداران بازار دریافت می‌کنند و این تقاضا به حدی بالاست که فروشندگان عمده را قادر ساخته است که قیمت این حافظه‌ها را بالا ببرند. گفته می‌شود که تقاضای اپل و برنامه برای عرضه‌ی آیفون ۲۵۶ گیگابایتی در سری آیفون ۷ و ۷ پلاس، دلیل اصلی این موضوع باشد.
روند قیمت ها در بازار حافظه‌های فلش کاملا افزایشی بوده است و خریداران تلاش می‌کنند که تا آنجایی که می‌توانند موجودی انبارهای خود را پر کنند و فروشندگان خرده‌ فروش نیز تلاش می‌کنند که تا آنجا که می‌توانند از تولیدکنندگان عمده نظیر سامسونگ و SK Hynix خرید بیشتری انجام دهند و همین هم باعث شده است که این دو کمپانی قیمت حافظه‌های فلش خود را افزایش دهند.

گفته می‌شود که این روند تا شروع دوره‌ی سه ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۱۶ که از ابتدای ماه اکتبر آغاز می‌شود، به همین ترتیب ادامه خواهد یافت. کمپانی اپل و آیفون ۲۵۶ گیگابایتی این برند کوپرتینویی که گویا قرار است در همین ماه سپتامبر رونمایی شود، تاثیر بسیار زیادی بر روی تحولات این بازار دارند و اپل می‌تواند با تصمیماتش باعث تعادل و یا بر هم خوردن تعادل بین روند عرضه و تقاضا در بازار حافظه‌های فلش شود.

حتی شایعه‌ی تولید آیفون ۲۵۶ گیگابایتی معادلات بازار را تغییر می‌دهد

اپل سال گذشته حدود ۱۵ درصد از ظرفیت کل حافظه‌های فلش NAND را با خریدهای خود به داخل انبارهایش منتقل کرد. حالا اگر قرار باشد که یک آیفون ۲۵۶ گیگابایتی هم ساخته شود، مطمئنا این رقم افزایش هم خواهد یافت. در ضمن یکی از نکات مهم دیگر در این حوزه این است که با عرضه‌ی ظرفیت ۲۵۶ گیگابایتی توسط اپل، میل و رغبت دیگر تولیدکنندگان بزرگ بازار و کمپانی‌های سازنده‌ی اسمارت فون‌های اندرویدی نیز برای استفاده از این مقدار حافظه افزایش خواهد یافت و همین موضوع در مجموع باعث به وجود آمدن یک روند تقاضای بیش از حد و افزایش قیمت حافظه‌های NAND خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*