قدرت گوریلا گلس ۵ را در تست سقوط گلکسی نوت ۷ و شکنجه با چاقو، چکش و آب تماشا کنید

قدرت گوریلا گلس ۵ را در تست سقوط گلکسی نوت ۷ و شکنجه با چاقو، چکش و آب تماشا کنید

قسمت زیادی از بدنه‌ی گوشی‌های هوشمند امروزی را تقریبا شیشه تشکیل داده است و تصور همه‌ی ما هم این است که شیشه یکی از آسیب‌پذیرترین مواد اولیه برای ساخت یک محصول است. اما در تست سقوط گلکسی نوت ۷ سامسونگ شما مشاهده خواهید کرد که این تصور به هیچ وجه درست نیست.
اگر نمایشگر خمیده‌ی گلکسی اس ۷ اج شما بشکند، باید مبلغی در حدود ۲۷۰ دلار را برای تعویض آن بپردازید. بنابراین برای خریداران گلکسی نوت ۷ که یک نمایشگر خمیده‌ی ۵.۷ اینچی کواد اچ دی از نوع پنل‌های Super AMOLED دارد، مطمئنا خیلی مهم است که از مقاومت دیوایس خود اطمینان حاصل کنند تا مجبور نشوند هزینه‌ای معادل قیمت خود دیوایس را برای تعمیر نمایشگر آن پرداخت کنند!

احتمالا می‌دانید که سامسونگ یکی دو سالی است که همکاری مناسبی با کمپانی تولید شیشه‌های مقاوم کورنینگ دارد و شیشه‌های گوریلا گلس این کمپانی برای ساخت بدنه‌ی اسمارت فون‌های سامسونگ به کار میروند. جدیدترین نسل شیشه‌های کورنینگ یعنی گوریلا گلس ۵ (Gorilla Glass 5) که گفته میشود مقاوم‌ترین سری از شیشه‌های این کمپانی نیز محسوب می‌شود، برای ساخت فبلت جدید سامسونگ به کار رفته و لایه‌ای از گوریلا گلس ۵ هم بر روی پنل پشتی و هم بر روی پل جلویی گلکسی نوت ۷ کشیده شده است.

مسئولان کورنینگ ادعا می‌کنند که نسل جدید شیشه‌های آنها می‌تواند فشار حاصل از سقوط دیوایس از ارتفاعی معادل شانه‌ی یک انسان بالغ را تحمل کند و از نمایشگر و بدنه‌ی محصول در برابر خط و خش، شکستن و آسیب‌های جدی حفاظت کند. مطمئنا باور کردن این رقم که در نسل قبلی شیشه‌های کورنینگ حداکثر از ارتفاعی معادل کمر یک انسان بالغ بود، کار بسیار سختی است و به همین دلیل هم باید به سراغ تست سقوط گلکسی نوت ۷ برویم تا بتوانیم آن را با چشمان خودمان ببینیم و باور کنیم.

قدرت گوریلا گلس ۵ را در تست سقوط گلکسی نوت ۷ و شکنجه با چاقو، چکش و آب تماشا کنید

در چهار ویدیویی که در این مطلب در گجت نیوز برایتان آماده کرده‌ایم، شما عزیزانی که این دیوایس را خریداری کرده‌اید و یا قصد دارید در آینده به کاربران فبلت جدید سامسونگ اضافه شوید، با چشمان خود می‌توانید تست سقوط گلکسی نوت ۷ را مشاهده کنید تا متوجه شوید که اگر دیوایس‌تان هنگام ایستادن و یا نشستن از دستتان به پایین پرت شود، چه بلایی بر سر قسمت‌های مختلف بدنه، لبه‌های بالا و پایین و نمایشگر آن می‌آید.

البته در این تست‌ها تنها به مقاومت در برابر سقوط اکتفا نشده و شما می‌توانید شکنجه‌ی گلکسی نوت ۷ در برابر دیگر عوامل خطرزا نظیر ابزار آلات تیز، اجسام سنگین و برخورد آب را هم مشاهده کنید تا ببینید که آیا این گوشی گران‌قیمت شیشه‌ای ۸۰۰ دلاری زیبا میتواند حوادث روزمره را تحمل کند و یا باید به فکر یک محصول جان سخت‌تر باشید؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنم که بیش از این معطل نشوید و این کلیپ‌های جذاب را تماشا کنید. در ضمن بعد از تماشای تست‌های مختلف بر روی نوت ۷، یک ویدیو از تست سقوط گلکسی نوت ۵ که سال گذشته همین موقع‌ها تهیه شده است را نیز می‌توانید تماشا کنید تا به راحتی بتوانید مقاومت آن را در برابر نوت ۷ مقایسه کنید:

ویدیوی تست سقوط گلکسی نوت ۷ با رزولوشن 4K

ویدیوی تست گلکسی نوت ۷ در برابر چاقو، چکش و خط و خش

ویدیوی تست نوت ۷، گلکسی اس ۷ و آیفون ۶ اس در آب

ویدیوی تست سقوط گلکسی نوت ۵

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*