گوریلا گلس

گوریلا گلس +SR ، ساعت‌های هوشمند را مقاوم‌تر از قبل می‌کند

کمپانی کورنینگ (Corning) که به خاطر ساخت مقاوم‌ترین گلس‌های محافظ اسمار‌ت‌فون‌ها مشهور است، ساعاتی پیش در جریان ایفا ۲۰۱۶، گوریلا گلس +SR را برای ساعت‌های هوشمند، گجت‌های تناسب‌اندام و دیگر ابزار‌های هوشمند پوشیدنی معرفی کرد. با گجت نیوز همراه باشید.

شرکت کورنینگ، ایفا ۲۰۱۶ را فرصت مناسبی خواند تا جدیدترین شیشه‌های محافظ خود را معرفی کند؛ گلس جدید خانواده‌ی گوریلا به اسم +SR خوانده می‌شود که تمرکز اصلی آن روی مقاومت در برابر خراش‌هایی است که در طول روز روی ساعت‌های هوشمند می‌افتد.

کورنینک این محافظ جدید را یک نوآوری بزرگ عنوان کرده و آن را از ترکیب شیشه‌‌ای تازه‌ای برای گجت‌های پوشیدنی هوشمند تولید کرده است. به ادعای این تولیدکننده، شیشه‌ی جدیدش می‌تواند در برابر خراش مقاومت بیشتری در مقایسه با سایر مواد محافظ تجملی محافظ داشته باشد. احتمال می‌دهیم که منظور کورنینک از سایر مواد در اینجا، صفحه نمایش‌هایی با پوشش یاقوت کبود بوده است.

گوریلا گلس جدیداپل پیش از این  از کریستال یاقوت کبود در مدل‌های گران قیمت اپل واچ استفاده کرده بود که دوام و مقاومت بیش‌تری را در برابر خراش نسبت به شیشه ارائه می‌کرد. در حال حاضر، برای کورنینگ این خطر وجود دارد که استفاده از یاقوت کبود در دستگاه‌های دیگر گسترش یابد و شرکت‌‌های دیگری اقدام به استفاده از آن کنند؛ اما به کارگیری کریستال یاقوت کبود آن‌قدر دشوار است که تولیدکنندگان علاقه‌ای به استفاده از آن ندارند.

گوریلا گلس +SR ضد خش است، بدون اینکه مستعد خرد شدن باشد

کورنینگ سعی کرده کیفیت خوب یاقوت کبود را تکرار کند بدون اینکه نقاط منفی این کریستال را به ارث برده باشد. به همین دلیل است که گلس ضد خش +SR بسیار مقاوم‌تر  از مواد محافظ لوکس عنوان شده است.

تولیدکننده این گلس می‌گوید که گوریلا گلس +SR می‌تواند در برابر ضربه و فشار ۷۰ درصد مقاومت بیش‌تری از خود نشان داده و ۲۵ درصد رفلکس سطحی بهتری در قیاس با محافظ‌های لوکس، اعم از یاقوت کبود داشته باشد. در سمت مقابل، یاقوت کبود نیز مقاومت بالایی در برابر خراش دارد اما در هنگام سقوط، استعداد بالایی در خرد شدن از خود نشان می‌دهد.

اگر ادعاهای کورنینگ صحت داشته باشد، به نظر می‌رسد از نظر مقاومت در برابر سقوط و خراش، باید انتظار آینده‌ی بسیار خوبی را برای گلس‌های محافظ گجت‌های پوشیدنی داشته باشیم.

با اینکه آمار و ارقام نشان از محصول بسیار خوبی دارند، اما همه‌چیز در آزمایشات مشخص خواهند شد. گوریلا گلس +SR در حال حاضر به مرحله تولید انبوه رسیده و می‌توان پیش‌بینی کرد که تا اواخر امسال روانه‌ی بازار شود.

فروشگاه اینترنتی جانبی مجموعه بی نظیر از اسپیکر بلوتوث با بهترین قیمت بازار و انواع مختلف لنز گوشی موبایل حامی گجت نیوز در پوشش ویژه نمایشگاه IFA 2016

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*