بیلد غیررسمی CM14 ؛ اندروید 7 را در وان پلاس 3 تجربه کنید

بیلد غیررسمی CM14 ؛ وان پلاس ۳ را با اندروید ۷ تجربه کنید

اندروید ۷ نوقا چند هفته‌ای هست که به صحنه آمده اما همانطور که می‌دانید، تاکنون گوشی‌های محدودی افتخار میزبانی آن را داشته‌اند. به تناسب سازنده و مدل گوشی یا تبلت، شما ممکن است زمان زیادی را در انتظار نصب این سیستم عامل بر روی دیوایس خود بمانید. تازه اگر این سیستم عامل بر روی گوشی یا تبلت شما نصب شود! یکی از گوشی‌هایی که کاربرانش همچنان منتظر نصب اندروید ۷ نوقا بر روی آن هستند، گوشی وان پلاس ۳ (OnePlus 3) است. البته این کاربران گویا زیاد هم نگران نیستند، زیرا قرار است بیلد غیررسمی CM14 پس از آماده‌سازی برای آنها منتشر شود که توسط این بیلد، تجربه‌ی کار با اندروید ۷ را بر روی گوشی خود خواهند داشت. با گجت نیوز همراه شوید.

بیلد غیررسمی CM14 ؛ اندروید 7 را در وان پلاس 3 تجربه کنیدقابلیت متن باز بودن اندروید (Open Source) گاهی همه چیز را راحت می‌کند. با توجه به تلاش توسعه‌دهندگان، برخی از پورت‌های اندروید ۷ نوقا به گوشی‌های گوگل نکسوس ۴ و نکسوس ۵ اضافه شده است (گوگل این دو گوشی را در لیست دریافت‌کنندگان اندروید ۷ قرار نداده بود). اخیرا در خبرها خواندیم که وان پلاس وان (OnePlus One) نیز به این جمع اضافه شده و توسط یک پورت، اندروید ۷ را دریافت کرده و با تلاش شبانه‌روزی این هکرهای خلاق، گوشی وان پلاس ۳ نیز با استفاده از بیلد غیررسمی CM14 (اختصاریافته‌ی CyanogenMod 14) راهی برای ورود به این قافله پیدا خواهد کرد.

البته به نظر می‌رسد کار بر روی بیلد غیررسمی cm14 به پایان نرسیده و هنوز برخی امکانات جهت اضافه شدن باقی مانده است. در هر صورت، با توجه به اسکرین‌شات‌های منتشر شده از این گوشی، به نظر وان پلاس ۳ در حال اجرای اندروید ۷ واقعی است.

با نصب بیلد غیررسمی CM14 برخی از قابلیت‌های گوشی از کار خواهند افتاد

جالب است بدانید که بیلد غیررسمی cm14 توسط کاربری از انجمن XDA با نام Taker18 ساخته شده است. این گروه از هکرها همراه با عرضه‌ی این بیلد هشدار دادند که دوربین گوشی، امکان مکالمه و نشانگر شارژ با نصب بیلدر غیررسمی CM14 ممکن است از کار بیفتد. به علاوه اینکه، شارژ باتری دوام کمتری خواهد داشت و همچنین تنها با لانچر Trebuchet بالا خواهد آمد. از طرف دیگر، پس از نصب بیلد غیررسمی CM14 ، استفاده از دیتا، بلوتوث، NFC، صدا و GPS همگی مانند قبل امکان‌پذیر خواهد بود. نرم افزار گوگل پلی نیز بر روی آن اجرا خواهد شد.

در زیر چند اسکرین‌شات از محیط بیلد غیررسمی CM14 را مشاهده خواهید کرد. نظرتان در خصوص ظاهر این بیلد چیست؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*