خانه کوچک

این خانه کوچک تنها در 3 ساعت ساخته می‌شود

گروه Pin-Up Houses در جمهوری چک یک نمونه اولیه از خانه کوچکی را ساخته‌اند که ممکن است فاقد امکانات رفاهی باشد، اما قیمت آن بسیار پایین بوده و مونتاژ کردن آن به سرعت انجام می‌شود. ساخت این خانه کوچک تنها با 1200 دلار انجام شده و یک تیم سه نفره تنها در مدت زمان سه ساعت می‌توانند آن را مونتاژ کنند.

این خانه کوچک توسط شرکت جاشوا وودزمن (Joshua Woodsman) طراحی شده که تولید انبوه خانه های کوچک پیش ساخته را انجام می‌دهد. ساخت این خانه نیاز به هیچ فونداسیونی ندارد. در واقع 21 پانل عایق بندی شده از تخته سه لا با روکش عایق مصالح آن را تشکیل می‌دهد.

خانه کوچک شرکت جاشوا تنها از 21 پانل ساخته شده است

تخته ها شبیه به پرچم فرانسه رنگ شده و برای مونتاژ سریع و آسان آن میله هایی به صورت رشته‌ای به آن وصل شده است. در بالای این سازه نیز یک سقف فلزی قرار گرفته که روی آن را می‌پوشاند.

همانطور که از نام این خانه پیداست، فضای داخلی که در دسترس قرار می‌گیرد بسیار کوچک بوده و تنها 6.9 متر مربع مساحت دارد. فضای داخلی درست به مانند رنگ های پرچم فرانسه به سه قسمت تقسیم می‌شود. فضای آبی رنگ برای خواب بوده و شامل یک تخت خواب می‌شود. بقیه فضا با یک پارتیشن به دو قسمت تقسیم شده و برای رفت و آمد یک درب در وسط تعبیه شده است.

در عین حال فضای سفید رنگ به عنوان سالن غذاخوری مورد استفاده قرار می‌گیرد که شامل یک میز و صندلی است و فضای قرمز رنگ که برای آشپزخانه در نظر گرفته شده، دارای اجاقی است که با چوب می‌سوزد.

اگر چه این سازه تنها یک نمونه اولیه بوده، اما یک خانه کاملا زیبا و البته جمع و جور است. هیچ سرویس بهداشتی و یا دستشویی در داخل آن وجود ندارد بنابراین مکان هایی که این خانه کوچک می‌تواند در آنجا مونتاژ شود محدود خواهد بود (مسلما هر خانه‌ مسکونی به یک سرویس بهداشتی نیاز خواهد داشت).