گلکسی Core

تصحیح خبر: گلکسی Core در دستان پسر بچه 6 ساله منفجر شده بود نه گلکسی نوت 7

همان طور که احتمالا می‌دانید دو هفته ای است که خبرها مربوط به انفجار گلکسی نوت 7 سامسونگ (Galaxy Note 7) به سرتیتر خبرگزاری های بزرگ تبدیل شده است. این موضوع به دلیل مشکلات مربوط به باتری پدید آمده است. البته بهتر است بدانید که انفجار گوشی های سامسونگ، تنها دلیل ترس کاربران از خرید محصولات این شرکت کره ای بزرگ نبوده است بلکه داستان هایی که در ادامه هر انفجار و رخداد تعریف می‌شود و از طرفی ضررهای مالی دیگری که به دنبال آن انفجار به وجود می‌آید بسیار نگران کننده خواهد بود. این بار خبرهایی مبنی بر انفجار انفجار سامسونگ گلکسی Core به گوش می‌رسد.

انفجار سامسونگ Galaxy Core در دستان بچه شش ساله

در تاریخ هشتم ماه سپتامبر، گزارشاتی مبنی بر انفجار یک دستگاه گلکسی نوت 7 در داخل ماشین جیپ یک کاربر در فلوریدا منتشر شد. در آن حادثه علاوه بر از بین رفتن گوشی، ماشین نیز به طور کامل در آتش سوخت و نابود شد. خوشبختانه در این حادثه هیچ گونه آسیب جانی به کاربر و خانواده او وارد نیامد اما در هر صورت شاید بهتر باشد بدانید که دختر آن خانواده چند دقیقه قبل از انفجار در حال کار کردن با گوشی گلکسی نوت 7 بود. علاوه بر آن یکشنبه هفته گذشته نیز خبری منتشر شد مبنی بر این که گوشی گلکسی نوت 7 سامسونگ در دستان یک پسر بچه آتش گرفته است. خبری که حالا به نظر می رسد واقعیت نداشته است.

گلکسی Core

تصاویر مربوط به انفجار سامسونگ گلکسی نوت 7

خبرگزاری NBC New York در گزارشی  اعلام کرد که آن بچه شش ساله به واسطه انفجار گوشی گلکسی نوت 7 آسیب ندیده است. بلکه انفجار سامسونگ گلکسی Core به دلیل مشکلات مربوط به باتری دستگاه، باعث این خبرسازی شده بود. این گوشی دو سال پیش توسط شرکت سامسونگ به بازار عرضه شد و البته این اولین باری است که خبری در مورد انفجار سامسونگ گلکسی Core مخابره می‌شود. هر چند این موضوع به آن معنا نخواهد بود که تمامی گوشی های گلکسی کر سامسونگ دارای مشکل در بخش باتری خود باشند. گلکسی کر سامسونگ، گوشی هوشمندی است که دارای قابلیت تعویض باتری توسط کاربر بوده و از این رو جابجایی باتری در این دستگاه بسیار آسان است. این گوشی در سال 2014 معرفی شده بوده و از طرفی باطری آن نیز قابلیت تعویض دارد. در نتیجه ممکن است فرد از یک باتری جانبی (که تولید شده توسط شرکت سامسونگ نبوده) استفاده کرده باشد.

اما اگر ثابت شود که باتری موجود در آن گوشی تعویض نشده و مربوط به شرکت سامسونگ است، می‌توان این طور نتیجه گیری که شرکت سامسونگ قبل از عرضه گلکسی نوت 7 نیز در بخش تولید باتری خود دچار مشکل بوده است. در هر صورت داستان انفجار سامسونگ گلکسی کر می‌تواند این موضوع را به خوبی اثبات نماید. آیا شرکت سامسونگ تمامی گوشی های تولید شده قبل از گلکسی نوت 7 را جمع آوری خواهد کرد؟‌ در هر صورت ممکن است اتفاقات بسیار زیادی مشابه انفجار سامسونگ گلکسی کر قبلا نیز رخ داده باشد اما به صورتی رسمی و جهانی مخابره نشده و در نتیجه به این شکل سر و صدا نکند.

یکی از مشاوران بازاریابی شرکت سامسونگ در این زمینه به وب سایت خبری فون آرنا این طور اعلام کرده بود که:

ما با خانواده لوییس (کاربر آسیب دیده) در این زمینه صحبت کردیم و آماده‌ایم هر کاری که از دستمان برمی‌آید را برای او و خانواده‌اش انجام دهیم. امنیت کاربران والاترین هدف ما به حساب خواهد آمد. از طرفی در حال بررسی حادثه انفجار سامسونگ گلکسی کر نیز هستیم.

به نظر می‌آید که حادثه انفجار سامسونگ گلکسی Core و باتری آن، ربط خاصی به خبرهای مربوط به انفجار گلکسی نوت 7 طی هفته های اخیر پیدا نکند. در هر صورت اگر شما نیز یکی از صاحبان گوشی سامسونگ گلکسی نوت 7 هستید، پیشنهاد می‌کنیم که هر چه سریعتر به نمایندگی های مجاز شرکت سامسونگ مراجعه کرده و نسبت به تعویض گوشی خود اقدام نمایید تا از مشکلات احتمالی مربوط به انفجار و یا آتش گرفتن گوشی در آینده نزدیک در امان بمانید. شاید این موضوع در ابتدا، موردی پرزحمت برایتان باشد اما مسلما از نگرانی های آینده شما به میزان بسیار زیادی خواهد کاست.

نظر شما در این زمینه چیست؟ آیا در مورد گوشی سامسونگی که در دست دارید و با آن کار می‌کنید، نگرانی دارید؟ آیا باتری گوشی های شرکت سامسونگ، قبل از عرضه گلکسی نوت 7 نیز مشکلاتی داشته‌اند؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. سلام تنها نظر اینکه سامسونگ بدبخت شد .مثل شرکت خودرو سازی فلکس واگن تابخواد ابروی از دست رفته رو دوباره بدست بیاره فعلا باید ضرر بده و از جیب بخوره