انفجار گوشی های شیائومی

انفجار گوشی های شیائومی در چین

همان طور که احتمالا می‌دانید، خبرهای مربوط به انفجار و سوختن گوشی های شرکت سامسونگ، مخصوصا گلکسی نوت ۷ جنجال های بسیار زیادی را به پا کرده است. بر اساس شواهد و اسناد، باتری این سری از گوشی ها عامل ایجاد چنین حادثه هایی بوده است. از طرفی این موضوع خود باعث شده است که فروش گلکسی نوت ۷ به میزان بسیار زیادی کاهش یابد. در حال حاضر شرکت سامسونگ در حال فراخوانی گوشی های گلکسی نوت ۷ خود بوده و البته این برنامه فراخوانی تا چند هفته دیگر به اتمام خواهد رسید. اما اخباری به گوش می رسد که نشان می دهد شرکت سامسونگ در زمینه انفجار محصولات خود تنها نیست. زیرا به تازگی خبرهایی مبنی بر انفجار گوشی های شیائومی در چین به گوش می‌رسد. 

انفجار گوشی های شیائومی در چین

در حقیقت به تازگی دو گوشی از شرکت شیائومی منفجر شده است که Mi Max و Mi 4c نام داشته و البته هر دو گوشی به تازگی توسط این شرکت چینی معرفی شده‌اند. گوشی اول که Mi Max نام دارد اوایل ماه میلادی جاری به طور رسمی به بازار عرضه شد و دارای یک نمایشگر بزرگ ۶.۴۴ اینچی است. در حادثه مربوط به این گوشی، دستگاه در حال شارژ شدن توسط شارژر رسمی شرکت بوده و در خانه کاربر، این گوشی منفجر شده است. انفجار گوشی Mi Max شیائومی باعث به بخش داخلی ساختمان نیز شده و از این رو خسارت هایی را برای کاربر به دنبال داشته است. کاربر این گوشی هوشمند را از وب سایت فروشگاه رسمی شیائومی خریداری کرده بود.

در حادثه دوم که مربوط به گوشی Mi 4c شیائومی شود، دستگاه در جیب پشتی شلوار کاربر قرار داشت و به یک باره منفجر شد. کاربر از ناحیه باسن با سوختگی درجه سه روبه رو شد. این گوشی نیز از وب سایت رسمی فروشگاه شیائومی خریداری شده بود. هنوز علت دقیق انفجار این گوشی معلوم نشده است.

بر اساس خبرهای منتشر شده از سوی وب سایت Central News Agency، شرکت شیائومی، سازمانی جانبی را مامور کرده است تا در مورد این دو حادثه به طور دقیق تحقیق کند. از طرفی رسانه های خبری دیگر نیز این طور گزارش کرده‌اند که طی این ماجراها، شرکت شیائومی اعلام کرده است که حادثه های پیش آمده کاملا اتفاقی بوده و به نقص مربوط به خط تولید یا دستگاه هایش ربط پیدا نخواهد کرد. از طرفی این طور اظهار شده است که شیائومی قصد دارد خسارت های به وجود آمده طی این دو حادثه را به طور کامل جبران نماید.

از سویی دیگر، اوایل ماه آگوست بود که خبرهایی مبنی بر انفجار گوشی Mi 5 شیائومی، پرچمدار این شرکت چینی و تصاویر مربوط به آن در Weibo، شبکه اجتماعی محبوب کشور چین رسانه ای شد و جنجال بزرگی را به پا کرد. علاوه بر آن یک هفته قبل از آن حادثه نیز یک دستگاه گوشی Mi 4i شیائومی طی رخدادی دیگر، منفجر شده بود.

نظر شما در این زمینه چیست؟ انفجار گوشی های شیائومی در چین چه ربطی به موضوع انفجار گلکسی نوت ۷ پیدا خواهد کرد؟‌ آیا انفجار گوشی های شیائومی مقدمه ایجاد جنجالی دیگر خواهد شد یا این که این موارد ساختگی و به موجب رقابت های شرکتی در این بازار پرسود به وجود آمده است؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. من گوشی شیامی max دارم و تاحالا احساس به داغ کردن و این موارد نداشتم
    گوشی با کیفیت و خوبی هست
    امیدوارم این یه مورد نادر بوده باشه نه فراگیر