اینترنت فوق سریع از طریق دکل برق

اینترنت فوق سریع از طریق دکل برق در راه است

به تازگی یکی از شرکت‌های مخابراتی به نام “AT & T” به دنبال ارائه اینترنت با روش جدیدی است. این شرکت تصمیم دارد تا اینترنت فوق سریع از طریق دکل برق و به صورت بی سیم به مناطق مختلف ارسال کند.

شرکت AT & T این پروژه را “AirGig” نام‌گذاری کرده و اعلام نمود که اینترنت فوق سریع از طریق دکل برق فعلاً در مرحله آزمایش اولیه بوده و هنوز تاریخ دقیق بهره برداری از آن مشخص نیست. به احتمال فراوان پروژه ایرگیگ در ابتدا در مناطق روستایی مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

اینترنت فوق سریع از طریق دکل برق ارزان‌تر و سریع‌تر از اینترنت‌ بی سیم معمولی است

اینترنت گیگابایتی در مقایسه با پهنای باندی که مردم در خانه‌های خود از آن استفاده می‌کنند بسیار سریع‌تر بوده و سرعت آن تا چند برابر بیشتر از اینترنت معمولی است. شرکت AT & T توضیحات زیادی را درباره چگونگی عملکرد این تکنولوژی ارائه نکرده و تنها به قدرت بالای آن اشاره نمود. آن طور که مشخص است در پروژه ایرگیگ آنتن‌ها به خطوط برق متصل شده و از یک فرکانس موج میلی‌متری برای پخش اینترنت گیگابایتی به دیوایس‌های مختلف استفاده می‌شود.

به گفته مسئولان شرکت AT & T اینترنت فوق سریع از طریق دکل برق و به عبارت دیگر پروژه ایرگیگ نسبت به اینترنت‌ های بی سیم معمولی بسیار ارزان‌تر است. البته این شرکت تنها شرکتی نیست که در این زمینه فعالیت دارد؛ پیش از این گوگل و فیسبوک نیز در زمینه گسترش اینترنت بی سیم تجربه داشته‌اند.

در حال حاضر این فناوری در روزهای ابتدایی و مرحله آزمایش‌های اولیه به سر می‌برد اما این پتانسیل وجود دارد که با راه اندازی آن، رقابتی بین شرکت‌های مخابراتی برای ارائه پهنای باند به مناطق روستایی و محروم تشکیل شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

3 دیدگاه

 1. سلام . من همین سوال و 2 سال پیش از استاد دانشگاهمون پرسیدم . رشته خودم هم it کامپیوتره .
  گفتم جریان برق سریع تر از کابل های تلفنی هست . پس چرا اینترنت و از طریق برق ارائه نمیدن . اینجوری سرعت خیلی بالاتر میره .
  گفت که امکانش نیست چون برق نویز و نوسان زیاد داره و اگه داده ها رو بخای از طریق کابل برق ارسال کنی تا بخاد برسه دست تو به دلیل نویز زیاد همش از بین میره .

 2. اینا سریع ترین اینترنت دنیا رو هم تو ایران بیارم ولی چون نامحدود نیستش هیچ فایده ای نداره فقط میتونی با بسته

  محدودی با سرعت بالا دانلود کنی

  ولی تو خارج اینطور نیست سرعت بالا و نامحدود

  • احسنت برشما ,دقیقا همینطوره توایران اینترنت محدودیت حجمی داره سرعت بالاهم باشه باز به هیچ دردی نمیخوره وارزش نداره
   در صورتی که هیچ جای دنیا اینطور نیست .