تاکسی بدون راننده

گرفتن تاکسی بدون راننده در سنگاپور با استفاده از گوشی هوشمند ممکن شد

سنگاپور شهری است که اکنون شما قادر خواهید بود تا با استفاده از گوشی هوشمند خود یک تاکسی بدون راننده را در اختیار بگیرید. شرکت اوبر تاکنون در آسیا شانسی برای عرض اندام نداشته است و اخیرا سعی کرده تا خود را به بازارهای چین نزدیک کند، اما به نظر می‌رسد که در این کشور رقابت سختی خواهد داشت.

همکاری جدید شرکت گرب (Grab) که یک شبکه خدمات‌رسانی حمل و نقل آنلاین است با کمپانی نیوتونومی (NuTonomy) – یک استارتاپ در زمینه ماشین‌های خودران که در MIT ریشه دارد – کار را برای اوبر در این منطقه دشوار می‌کند. این دو کمپانی ناوگانی از تاکسی بدون راننده را راه‌اندازی کرده‌اند که می‌تواند از طریق گوشی هوشمند خدمات‌رسانی کند. با اپلیکیشن ارائه شده توسط این دو شرکت قادر خواهید بود تا به راحتی برای خود یک تاکسی خودران خبر کنید.

سرویس‌دهی تاکسی بدون راننده در سنگاپور آغاز شد

گرب هفته خوبی را پشت سر گذاشت، رشد ۷۵۰ میلیون دلاری در اوایل هفته و اکنون همکاری با نیوتونومی می‌تواند آینده درخشانی را برای این کمپانی به همراه داشته باشد. این استارتاپ وابسته به MIT برای اولین بار آزمایش عمومی ماشین خودران خود را در ماه آگوست در سنگاپور آغاز کرد. اوبر نیز چنین حرکتی را انجام داد؛ اما این شرکت کالیفرنیایی آزمایشات خود را چندی بعد در پیتسبورگ به انجام رساند. به تبعه آن نیوتونومی نیز تست‌های اولیه خود را برای ماشین‌های بدون راننده آغاز کرده است.

همه چیز بیانگر آن است که تاکسی بدون راننده اکنون در دسترس بوده و آماده برای خدمت‌رسانی است. شرکت گرب در اولین قدم برای اپلیکیشن برخی از مشتریان خود آیکون مخصوصی را طراحی کرده که به صورت اختصاصی به آنها اجازه می‌دهد تا این مرحله را تست کنند. البته تنها مناطق محدود و بخصوصی وجود دارد که نیوتونومی اجازه می‌دهد تا تاکسی خودران به معنای واقعی بدون راننده در آنجا خدمت رسانی کند (هر چند که همیشه یک ناظر انسانی در خودرو وجود دارد).

جالب است برخلاف کمپانی اوبر، شرکت گرب در گذشته تاکید چندانی بر روی استراتژی تکنولوژی خودران نداشت، اما با این حال به نظر می‌رسد که در حال حاضر این را یک فرصت مغتنم برای خود می‌داند. آنتونی تان (Anthony Tan) مدیر اجرایی گرب می‌گوید: “ این همکاری نقطه عطفی است برای کامل کردن شبکه حمل و نقل شهری در سنگاپور که می‌تواند رفت و آمد را حتی در مناطق محروم این شهر آسان‌تر کند.”

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*