قلم S Pen

نسل بعدی قلم S Pen سامسونگ به اسپیکر داخلی مجهز میشود

سامسونگ طی چند سال اخیر به یکی از نوآورانه‌ترین تولید کنندگان گوشی هوشمند در جهان تبدیل شده، به طوری که سالانه میلیاردها دلار در بخش توسعه فناوری‌های نوین خود سرمایه گذاری می‌کند، از این رو دور از انتظار نخواهد بود که هر سال قابلیت‌های جدیدی را برای اولین بار در گوشی‌های این شرکت شاهد باشیم. در همین راستا به تازگی پتنتی به نام این شرکت به ثبت رسیده که نشان می‌دهد نسل بعدی قلم S Pen احتمالاً به اسپیکر داخلی مجهز می‌شود.

همان‌طور که در جریان هستید، اصلی‌ترین مزیت گوشی‌ها سری گلکسی نوت سامسونگ نسبت به سایر پرچم‌داران این شرکت کره‌ای، بهره‌مندی از  قلم S Pen است. سامسونگ همه ساله قابلیت‌های جدیدی را به این قلم می‌افزاید که اکثر نرم افزاری هستند، با این حال روز گذشته اسنادی از ثبت اختراع جدید این شرکت کره‌ای به بیرون درز پیدا کرده که نشان می‌دهد نسل بعدی قلم S Pen احتمالاً به اسپیکر داخلی مجهز می‌شود.

بر این اساس، نسل بعدی گوشی گلکسی نوت دارای یک اسپیکر درونی خواهد بود که به محض ورود قلم هوشمند به جای خود با اسپیکر آن ارتباط برقرار می‌کند. زمانی که قلم هوشمند جدا می‌شود، اسپیکر درونی صدا را هم از جای قلم و هم از اسپیکر قلم S Pen پخش می‌کند. البته ناگفته نماند که در گوشه‌ای از این سند، از قلم پرچم‌دار بعدی گلکسی نوت با نام گلکسی نوت پِن (Galaxy Note Pen) یاد شده است. همچنین در این سند به وضوح مشخص است که محل قرار گیری قلم S Pen در نوت ۸ تغییر پیدا خواهد کرد.

در هر حال هنوز به طور دقیق مشخص نیست که اسپیکر قلم S Pen به صورت یک قطعه ماژولار به نوت ۸ افزوده خواهد شد و یا اینکه پرچم‌دار بعدی سامسونگ به طور پیش‌فرض دارای دو بلندگو خواهد بود. در سوی دیگر این نکته را در نظر داشته باشید که ثبت یک پتنت همیشه به معنای به حقیقت پیوستن و تولید انبوه حتمی آن نیست و مانند بسیاری از طرح‌ها، ممکن است که این ایده سامسونگ نیز هیچ‌گاه عملی نشود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*