باتری انعطاف پذیر پاناسونیک

پاناسونیک از باتری منعطف و خمیده لیتیوم یونی خود رونمایی کرد

کمپانی ژاپنی پاناسونیک (Panasonic) از باتری منعطف و خمیده لیتیوم یونی خود رونمایی کرد. این باتری که در سه اندازه 60 میلی آمپر، 40 میلی آمپر و 17.5 میلی آمپر قابل عرضه خواهد بود، می‌تواند یک گزینه عالی برای استفاده در گجت های پوشیدنی نظیر ساعت های هوشمند و لباس های هوشمند باشد. امیدواریم با پیشرفت این تکنولوژی روزی شاهد حضور آن در گوشی های هوشمند انعطاف پذیر نیز باشیم.

پاناسونیک مدت‌هاست که به عنوان یکی از پیشروان تولیدکننده باتری در صنعت تلفن هوشمند شناخته می‌شود و این شرکت اخیرا از باتری منعطف لیتیوم یونی توسعه یافته خود رونمایی کرده است. این باتری جذاب با ضخامتی تنها 0.55 میلی متر می‌تواند در دیوایس های پوشیدنی و یا هر نوع دیوایس الکترونیکی مورد استفاده قرار گیرد.

به نقل از پاناسونیک این باتری قابل شارژ می‌تواند تحمل پیچشی فراتر از استانداردهای کارت‌های اعتباری (با شعاع 40 میلی متر، چرخش تا زاویه 15 درجه 85.6 میلی متر) را داشته باشید. جالب اینجاست که باتری جدید این کمپانی حتی پس از خم شدن نیز قادر خواهد بود تا ویژگی‌های خودش را حفظ کرده و برای بارها شارژ شود.

اگر شما نگران امنیت این باتری هستید، پاناسونیک تایید کرده که این باتری خمیده از هر لحاظ مناسب استفاده در دیوایس های متصل به بدن انسان یا همان گجت های پوشیدنی از جمله لباس های هوشمند است. این کمپانی ژاپنی در بیانیه‌ای رسما اعلام کرده:

این باتری با استفاده از بدنه خارجی چند لایه و ساختار داخلی تازه توسعه یافته خود می‌تواند از نشت و گرمایش غیر طبیعی در طول تکرار خم شدن جلوگیری کند. چنین چیزی باعث می‌شود که این باتری قابل اعتماد و اطمینان برای استفاده در دستگاه های متصل به بدن و پوشیدنی باشد.

نخستین محموله تجاری باتری منعطف و خمیده پاناسونیک (Panasonic) تا پایان ماه اکتبر میلادی روانه بازار خواهد شد. این شرکت در حالی که مصمم به شروع تولید انبوه این باتری جدید خود است، قصد دارد تا هر چه بیشتر به باریک کردن آن بپردازد تا طی سال‌های آینده نیز استفاده آن در گجت‌های پوشیدنی و کارت های عابر بانکی نسل‌های بعدی مشکلی وجود نداشته باشد.

باتری انعطاف پذیر پاناسونیک

تنها نقطه منفی باتری منعطف لیتیوم یونی پاناسونیک ظرفیت کم آن است

یکی از موارد نا امید کننده در مورد این باتری ظرفیت بسیار پایین 60 میلی آمپری آن است که آن را از استفاده در گوشی های هوشمند دور می‌کند. جالب اینجاست که پاناسونیک دو مدل دیگر از این باتری با ظرفیت های 17.6 میلی آمپر و 40 میلی آمپر نیز ارائه خواهد کرد.

امیدواریم که این فناوری جدید به مرور زمان میزبان ظرفیت بیشتری از انرژی باشد تا ما به زودی شاهد حضور گوشی های هوشمند خمیده و انعطاف پذیر در بازار باشیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*