بالاخره آپدیت اندروید 7.0 نوقا برای نکسوس 6 عرضه شد

سرانجام آپدیت اندروید ۷.۰ نوقا برای نکسوس ۶ عرضه شد

با این که هم اکنون اندروید نوقا برای گوشی های نکسوس و سپس ال جی وی ۲۰ عرضه شده است اما این نگارش جدید از سیستم عامل اندروید هنوز برای بعضی دستگاه های نکسوس گوگل به دلایل مشکلاتی که این آپدیت برای آنها داشت عرضه نشده بود. نکسوس ۶ (Nexus 6) نیز یکی از آن دستگاه ها بود. حالا خبر رسیده که بالاخره آپدیت اندروید ۷.۰ نوقا برای نکسوس ۶ عرضه شده است.

آپدیت اندروید ۷.۰ نوقا برای نکسوس ۶ عرضه شد

آپدیت اندروید نوقا برای بعضی از دستگاه های نکسوس گوگل مشکلاتی را به وجود آورده است. اگر به یاد بیاورید، طی خبری اعلام کردیم که آپدیت اندروید نوقا برای نکسوس ۵ ایکس نقص دائمی به همراه دارد. حالا بر اساس آخرین گزارشات منتشر شده متوجه شدیم که نسخه نوقا سیستم عامل اندروید برای گوشی نکسوس ۶ عرضه شده است. عرضه‌ی با تاخیر این به‌روزرسانی به آن معنا است که مشکلات مربوط به آن کاملا حل و فصل شده و کاربران این گوشی می‌توانند با خیالی راحت آن را دانلود و نصب کنند.

جالب است بدانید که تا به این تاریخ، هنوز شرکت گوگل هیچ گونه صحبتی رسمی یا بیانه‌ای خاص در مورد علت عرضه نشدن یا عرضه با تاخیر اندروید نوقا برای گوشی نکسوس ۶ و تبلت نکسوس ۹ LTE را ارائه نکرده است. اما بر اساس گزارشات منتشر شده، مشکلات مربوط به از دست دادن انرژی و شارژ باتری گوشی، بزرگترین نقص به وجود آمده در این زمینه بوده است. در هر صورت کاربران گوشی نکسوس ۶ اعلام کرده‌اند که حالا نسخه اندروید نوقا بر روی گوشی آنها آماده دانلود و نصب است. پس گوگل خود رسما این نگارش جدید را برای گوشی های نکسوس ۶ عرضه کرده است. با این که این نسخه هنوز هم در لیست مربوط به پیش نمایش برنامه توسعه‌دهندگان دیده نمی‌شود.

این آپدیت با بیلد نامبر NBD90Z بر روی گوشی های نکسوس ۶ شناخته می‌شود و دارای ۸۶۰ مگابایت حجم بوده و از این رو می‌بایست به حجم مصرفی دیتای اینترنت خود توجه داشته باشید. از طرفی قبل از دانلود این آپدیت چند گیگابایت از فضای حافظه داخلی گوشی خود را تخلیه کنید تا مراحل نصب به خوبی انجام گردد.

آپدیت اندروید ۷.۰ نوقا برای نکسوس ۶ عرضه شده است اما اگر نمی‌توانید آن را به صورت خودکار بر روی گوشی خود ببینید و یا آن را دانلود کنید، گوگل فایل زیپ شده آن را در دو حالت OTA و Factory در اختیار کاربران گذاشته است تا بتوانید با دستگاهی دیگر دانلود کرده و آن را به گوشی انتقال دهید. علاوه بر آن بهتر است بدانید که آپدیت اندروید نوقا برای نکسوس ۹ LTE هنوز عرضه نشده است. لازم به ذکر است که در حالت Factory تمامی اطلاعات شخصی شما پاک شده و تنظیمات به حالت کارخانه ای باز خواهد گشت.

آیا آپدیت اندروید ۷.۰ نوقا برای نکسوس ۶ شما نیز عرضه شده است؟ آیا گوشی خود را به‌روز خواهید کرد؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*