ربات جهنده دیزنی رونمایی شد ؛ جهش به سبک تایگر

دیزنی از ربات جهنده خود رونمایی کرد؛ جهش به سبک تایگر!

شاید کمتر کسی فکرش را می‌کرد که دیزنی (Disney) اقدام به طراحی و تولید ربات کند. اما همین چند روز پیش بود که ربات جهنده دیزنی (Disney hopping robot) توسط تیم تحقیقاتی این شرکت معرفی شد.

این ربات جهنده‌ی یک پا، بیشتر به یک پوگو استیک (چوب جهنده) اتوماتیک شبیه است، اما در دل خود از تکنولوژی جالبی برای سرپا ماندن استفاده می‌کند.

ربات جهنده دیزنی رونمایی شد ؛ جهش به سبک تایگر

ربات جهنده دیزنی جهت حفظ تعادل خود از یک محرک الاستیک خطی موازی (LEAP) و یک محرک صوتی فنری موازی با دو فنر فشرده بهره برده است. دو موتور خودکار نیز در این ربات استفاده شده تا قدرت لازم جهت انجام حرکات جهشی را به ربات منتقل نماید.

ربات جهنده دیزنی احتمالا در قالب یکی از شخصیت‌های انیمیشن به بازار عرضه شود

در حالی که این ربات جهنده ظاهرا از تکنولوژی خیلی پیچیده‌ای استفاده نمی‌کند، اما این قابلیت را دارد که بدون نیاز به کنترل انسان، در اطراف پرسه بزند. شاید تنها مشکل ربات جهنده دیزنی این است که فقط 7 ثانیه قادر به جهیدن است و پس از آن به زمین می‌افتد. البته باتوجه به اینکه این نسخه، یک نمونه آزمایشی از این ربات است، قطعا دیزنی در نسخه‌های بعدی، این مشکل را حل خواهد کرد.

ربات جهنده دیزنی رونمایی شد ؛ جهش به سبک تایگر تا این لحظه، هنوز از زمان تولید انبوه و عرضه‌ی این ربات سخنی به میان نیامده است، اما با توجه به نحوه حرکت و بالا و پایین پریدن آن، به راحتی می‌توان حدس زد که ربات جهنده دیزنی قرار است در زیر پوست زرد و سیاه یکی از شخصیت‌های کارتونی شرکت دیزنی، یعنی تایگر (Tigger) در انیمیشن زیبای وینی پو (Winnie the Pooh) که با دم خود بالا و پایین می‌پرید، ساخته شود. البته گزینه بعدی، بازوی یک ربات است که قصد دارد بشریت را نابود کند. در هر صورت باید صبر کرد و دید که ربات جهنده دیزنی قرار است چه جزییاتی داشته باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*