همکاری هواوی و دانشگاه برکلی برای تحقیقات بر روی هوش مصنوعی

این روزها شرکت‌های بزرگ تکنولوژی توجه ویژه‌ای به دانش هوش مصنوعی دارند، آنطور که پیدا است این علم قرار است در اولویت اول تحقیقات غول‌های تکنولوژی قرار گیرد. به تازگی اعلام شده که شرکت هواوی بودجه یک میلیون دلاری را برای آغاز همکاری با دانشگاه برکلی کالیفرنیا در زمینه تحقیقات بر روی هوش مصنوعی با هدف پیشبرد آن سرمایه گذاری کرده است.

این همکاری در اصل میان محققان شرکت هواوی و گروه آزمایشگاهی دانشگاه برکلی کالیفرنیا است که شامل یادگیری زبان ماشین، بینایی کامپیوتر، پردازش زبان طبیعی و مبحث رباتیک است.

هدف اصلی تحقیقات بر روی هوش مصنوعی راه اندازی اپلیکیشن‌ها در دنیای واقعی با کاربردهای پیشرفته است. البته شرکت هواوی هنوز خبرهای رسمی را درباره جزئیات تحقیقات منتشر نکرده، اما آنطور که پیدا است نتیجه این همکاری برای معرفی ویژگی‌های علم هوش مصنوعی و به ارمغان آوردن آن در گوشی‌های هوشمند است.

اگرچه این حرکت هواوی قدری دیر شروع شده و شاید هم اندکی جاه طلبانه باشد، به هر حال شرکت‌هایی مانند گوگل ، اپل و سامسونگ هم در حال کار بر روی این علم هستند و اکنون دستیار طراحی شده شخصی خود را دارند.

برنامه هواوی برای ساخت دستیار شخصی که بر مبانی هوش مصنوعی است بدون شک جالب خواهد بود و از سوی کاربران هم مورد توجه بسیاری قرار می‌گیرد. به صورت کلی همکاری هواوی با دانشگاه برکلی کالیفرنیا بهترین کار ممکن است و حتما نتیجه خوبی را به همراه خواهد داشت. حال باید منتظر عملکرد این شرکت در علم هوش مصنوعی و همچنین خبرهای جدید از نتایج آن باشیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*