ربات Cozmo

ربات Cozmo؛ قابلیت‌های خیره کننده هوش مصنوعی در قالب گجتی دوست داشتنی

ربات Cozmo با توانمندی‌های بسیار زیاد توسط شرکت Anki عرضه خواهد شد. این ربات که به اندازه یک کف دست انسان است، از ربات وال ای در فیلم انیمیشنی به همین نام الهام گرفته شده و از هوش مصنوعی فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

به گفته مسئولان شرکت آنکی، ربات Cozmo یک دستیار شخصی است که برای سرگرمی و لذت بردن از زندگی ساخته شده و وسیله‌ای برای به رخ کشیدن فناوری‌های جدید نیست. کوزمو از یک موتور احساسی بهره می‌برد که موجب درک رفتار و خلق و خوی کاربر شده و به منظور ارائه واکنش‌های مناسب، خود را با آنها هماهنگ می‌کند.

ربات Cozmo

به لطف این نرم افزار پیشرفته واکنش‌های متنوعی مانند خوشحالی، ناراحتی، آرامش، نا امیدی و غیره از سوی ربات ارائه می‌شود. ربات Cozmo در حالت عادی دو چشم مربعی شکل به رنگ آبی دارد که در زمان وقوع هر یک از این حالت‌های احساسی، رنگ و شکل چشم‌ها تغییر می‌کند. هنگامی‌که کوزمو خشمگین می‌شود این چشم‌ها به رنگ نقره‌ای در آمده و تیز می‌شوند و اگر پیشنهاد بازی کردن با ربات را بپذیرید چشم‌های او به نشانه خوشحالی تکان می‌خورند. شرکت Anki برای طراحی ویژگی‌های شخصیتی این ربات کوچک از طراحان کمپانی انیمیشن سازی پیکسار کمک گرفته است.

ربات Cozmo قادر است افراد را شناسایی کند و نام آنها را به خاطر بسپارد

از دیگر ویژگی‌های ربات Cozmo شناسایی چهره و نام افراد مختلف است. او همچنین از حسگرهایی استفاده می‌کند که می‌تواند بدون برخورد با اشیا، در محیط حرکت کند. برنامه تلفن همراه سازگار با اندروید و آی او اس نیز برای این ربات منتشر شده که به وسیله آن برقراری ارتباط با سرورهای سازنده و مدیریت ربات ممکن می‌شود.

ربات Cozmo

همراه با این ربات دوست داشتنی سه عدد مکعب برای انجام بازی‌های فکری نیز عرضه می‌شود و با ارتقای مهارت ربات می‌توانید بازی‌های جدیدتری را از طریق برنامه‌های گوشی تلفن همراه فعال کنید. ربات Cozmo به شبکه وای فای نیز متصل می‌شود و با وجود یک کیت خاص، سازندگان در شرکت Anki می‌توانند قابلیت‌های جدیدی را به ربات مذکور اضافه کنند. کوزمو با قیمت 180 دلار از روز 16 اکتبر سال جاری وارد بازار شده و به همدمی برای انسان‌ها تبدیل خواهد شد.

ویدیویی از بازی کردن با ربات Cozmo

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه