۱۱ شاهکار منتخب مسابقه عکاسی اکشن ردبول ایلوم ۲۰۱۶

صخره نوردی، دوچرخه سواری BMX و یا قایقرانی در آبشارهای خطرناک شاید کارهایی بسیار خطرناک باشد اما زمانی به درک کاملی از این موضوع می‌رسید که عکس خوبی را نیز از آن‌ها ببینید. مسابقه عکاسی ردبول ایلوم ۲۰۱۶ (Red Bull Illume) که چالشی برای تهیه تصاویر اکشن از لحظات واقعی است اینک به پایان رسیده و تصاویر مختلف در ۱۱ دسته بندی جداگانه به عنوان برندگان این مسابقه انتخاب شده‌اند.

در مسابقه عکاسی ردبول ایلوم ۲۰۱۶ ، تعداد ۵۶۴۵ عکاس از ۱۲۰ کشور مختلف دنیا بالغ بر ۳۴ هزار و ۶۲۴ تصویر مختلف را در این مسابقه شرکت داده‌اند. این رقابت از سال ۲۰۰۷ آغاز شده و همواره به عنوان یکی از مهم‌ترین مسابقات خلاقیت در عکاسی اکشن شناخته می‌شود. لازم به ذکر است که لورنز هولدر (Lorenz Holder) با تهیه عکسی از یک مسابقه دوچرخه سواری BMX که در آن یک دوچرخه سوار در حال عبور از یک پل بسیار زیباست، برای دومین سال متوالی به عنوان برنده‌ی این مسابقات انتخاب شده است. هولدر یک عکاس آلمانی بوده و این تصویر را در فصل پاییز خلق کرده که به خوبی خبر از خزان برگ‌های درختان زیبای این فصل می‌دهد.

۱۱ تصویر منتخب مسابقه عکاسی ردبول ایلوم ۲۰۱۶

مسابقه عکاسی ردبول ایلوم - عکاس: Lorenz Holder

مسابقه عکاسی ردبول ایلوم ۲۰۱۶ – عکاس: Lorenz Holder

← عکس تهیه شده توسط لورنز هولدر با استفاده از یک دوربین Canon EOS 5D Mark III و یک لنز ۲۷-۷۰ میلی‌متری در منطقه سناد گوسیک گابلنز آلمان گرفته شده است. در ادامه شما را دعوت به تماشای ۱۱ تصویر منتخب این مسابقات می‌کنیم.

مسابقه عکاسی ردبول ایلوم - عکاس: Dean Treml

مسابقه عکاسی ردبول ایلوم ۲۰۱۶ – عکاس: Dean Treml

← دین ترمل (Din Treml) این تصویر را از شیرجه‌ی جاناتان پاردس از فاصله ۲۸ متری از سقف خانه اپرا در کپنهاگ دانمارک گرفته است. شاید در نگاه اول متوجه آن لکه ریز نشوید اما با زوم کردن بر روی آن قسمت، جاناتان را مشاهده خواهید کرد که در حال شیرجه زدن است.

مسابقه عکاسی ردبول ایلوم - عکاس: Ale Di Lullo

مسابقه عکاسی ردبول ایلوم – عکاس: Ale Di Lullo

← این یکی از شات‌های منحصر به فرد برنده رده خلاقیت این مسابقه عکاسی است. عکاس این اثر Ale Di Lullo تصویر بالا را در حین پرش یک دوچرخه از روی شیشه جلوی یک تاکسی در بروکلین، نیویورک گرفته است.

مسابقه عکاسی ردبول ایلوم - عکاس: Denis Klero

مسابقه عکاسی ردبول ایلوم – عکاس: Denis Klero

← دنیس کلرو (Denis Klero) این اثر را که در رده تصاویر کلوز آپ موفق به دریافت جایزه شده از دستان چروک شده یک کوهنورد به نام رستم گلمانو در فونتاینبلو فرانسه گرفته است.

مسابقه عکاسی ردبول ایلوم - عکاس: Jody MacDonald

مسابقه عکاسی ردبول ایلوم ۲۰۱۶ – عکاس: Jody MacDonald

← این شات از جودی مک دونالد (Jody MacDonald) کارگری را در حال سواری بر یک قطار در صحرای شارا نشان می‌دهد. تصویر منتخب از مک دونالد در رده سبک زندگی قرار گرفته است.

مسابقه عکاسی ردبول ایلوم - عکاس: Jody MacDonald

مسابقه عکاسی ردبول ایلوم ۲۰۱۶ – عکاس: Jody MacDonald

← وگارد آسن (Vegard Aasen) عکاس نروژی این تصویر بوده که اثر آن در رده عکاسی با موبایل عنوان برترین را به خود اختصاص داده است. این تصویر چند کوهنورد را در هاکوبا ژاپن نشان می‌دهد.

مسابقه عکاسی ردبول ایلوم - عکاس: Jody MacDonald

مسابقه عکاسی ردبول ایلوم ۲۰۱۶ – عکاس: Jody MacDonald

← این اثر عکاس اهل جمهوری چک به نام دنیل ووجتیچ (Daniel Vojtech) در رده خلق شده توسط سونی عنوان برتر را گرفته است.

مسابقه عکاسی ردبول ایلوم - عکاس: Josh Neilson

مسابقه عکاسی ردبول ایلوم ۲۰۱۶ – عکاس: Josh Neilson

← گاهی اوقات ماجرا آنطوری که باید پیش نمی‌رود و روح یک ورزشگاه همیشه در جنب و جوش نیست و معمولا عکاسان معمولا سعی می‌کنند تا تصاویر خوشایند را تهیه کنند، هرچند که این تصویر چندان خوشایند نیست. در این تصویر جاش نیلسون (Josh Neilson) جراحت سخت یک ورزشکار را به نمایش گذاشته است.

مسابقه عکاسی ردبول ایلوم - عکاس: Micky Wiswedel

مسابقه عکاسی ردبول ایلوم ۲۰۱۶ – عکاس: Micky Wiswedel

← اثر میکی ویسودل (Micky Wiswedel) موفق شده تا جایزه رده پرواز را کسب کند. مسابقه عکاسی رد بول ایلوم همواره جایگاهی برای تصاویری است که مربوط به اتفاقات مهم هستند. در این تصویر لحظه‌ی فرود یک کوهنورد به نام جیمی اسمیت بوده که در آفریقای جنوبی گرفته شده است.

مسابقه عکاسی ردبول ایلوم - عکاس: Lorencz Holder

مسابقه عکاسی ردبول ایلوم ۲۰۱۶ – عکاس: Lorencz Holder

← بار دیگر اثری از لورنز هولدر اینبار در رده پلی گراند موفق به دریافت جایزه شده است. در این اثر یک دوچرخه سوار در حال پایین آمدن از یک ساختمان قدیمی و زنگ زده در آلمان به چشم می‌خورد.

مسابقه عکاسی ردبول ایلوم - عکاس: Luke Shadbolt

مسابقه عکاسی ردبول ایلوم – عکاس: Luke Shadbolt

← اثر لوک شادبولت (Luke Shadbolt) که برنده رده‌ی انرژی شده تصویری از یک اسکی باز بوده که انرژی وافر در یک صحنه برفی زیبا را به نمایش می‌گذارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*