امکانات آیفون 7

اپلیکیشن FabFocus امکانات آیفون ۷ در عکسبرداری را به دیگر مدل‌ها می‌آورد

اگر که مالک یک دستگاه آیفون ۷ پلاس باشید، به احتمال زیاد گوشه گوشه محیط اطراف خود را بی‌نصیب نگذاشته و به هرجایی که پا می‌گذارید، عکاسی از یک سوژه اولین اقدام شماست! با داشتن دوربین دوگانه با کیفیت در پشت دستگاه، امکاناتعکاسی آیفون ۷ پلاس به بیشتری میزان ممکن رسیده و اکنون به عنوان یکی از بهترین مدل‌های موجود در بازار برای عکاسی بشمار می‌رود که قابلیت‌‌ها و ابزار زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. از جمله امکانات این دوربین، قابلیت محو کردن پس‌زمینه‌ی برخی از تصاویر با استفاده از تکنیک عمق میدان بوده که در این مدل قرار داده شده است.

تجربه امکانات آیفون ۷ پلاس در عکسبرداری

اما امکانات آیفون ۷ یعنی مدل‌های دارای یک دوربین در پشت دستگاه را متصور شوید. با استفاده از یک دوربین نمی‌توان انتظار قابلیت‌های موجود در گوشی‌های با دوربین دوگانه را داشت و از همه مهمتر نمی‌توان بر روی استفاده از عمق میدان حسابی باز کرد، اما نه به صورت سخت افزاری، بلکه به صورت نرم افزاری می‌توان راه حلی برای این موضوع پیدا کرد.

اپلیکیشن جدیدی در راه است که نه تنها به مدل تک‌دوربین اخیر، یعنی آیفون ۷ ، امکان استفاده از قابلیت‌های بوکه (bokeh)  و همچنین عمق میدان را می‌دهد، بلکه قرار است تا امکانات آیفون ۷ نسخه پلاس در بخش عکسبرداری را بر روی مدل‌های قدیمی‌تر همچون آیفون ۵S نیز بیاورد. بد نیست بدانید که “بوکه” افکتی بصورت مات یا اشکال هنری و زیباشناسانه به منظور ثبت تصاویر از محیط اطراف است که در نواحی خارج از فوکوس تصویر ایجاد می‌شود.

در نظر داشته باشید که بوکه با مقدار تندیِ رنگ یا شارپنس متفاوت است، چون تندی رنگ اتفاقی است که در بالاترین نقطه‌ی فوکوس رخ می‌دهد، اما بوکه بهترین موقعیت نقطه خارج از فوکوس را به نمایش می‌گذارد. از دیگر قابلیت‌های آن در آیفون تنظیم تیرگی و تبدیل هر نقطه نوری به اشکال مختلف نظیر قلب، ستاره و… است.

این اپلیکیشن FabFocus نام گرفته و هنوز یکی از مهم‌ترین خصیصه‌های آن، یعنی پولی یا رایگان بودنش مشخص نشده است. با در نظر گرفتن امکانات آیفون ۷ نسخه پلاس در عکسبرداری که قرار است FabFocus به دیگر گوشی‌های آیفون بیاورد، در صورت رایگان بودن آن نمی‌توان میزان استقبال از اپلیکیشن را متصور شد، چون بعید به نظر می‌رسد که کاربری اقدام به نصب آن ننماید.

این اپلیکیشن از تشخیص چهره برای نگه داشتن افراد در پیش‌زمینه در فوکوس استفاده می‌کند، در حالی که به محو کردن آنچه که اپلیکیشن به عنوان پس‌زمینه‌ی تصویر فرض کرده می‌پردازد. برای فهم بهتر این قابلیت می‌توانید نگاهی به عکس‌های قرار داده شده در پایین بیندازید. بعید به نظر می‌رسد که شخصی عاشق عکاسی باشد، اما با دیدن این قابلیت خود را برای خرید این اپلیکیشن به هر قیمتی که شده آماده نکند چون محو کردن پس‌زمینه امکانی است که تا پیش از این تنها در دوبین‌های عکاسی حرفه‌ای دیده می‌شد. البته اگر عشق به عکاسی بیش از آن چیزی که ما انتظار داریم باشد، بعید نیست که به خرید یک آیفون ۷ پلاس با قیمت بالای آن منجر شود.

Original-picture-in-the-small-box-has-the-blur-effect-added-to-the-background
FabFocus-brings-depth-of-field-and-boken-effects-to-the-iPhone-7-and-some-older-models

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*