پوستر جدید هواوی میت 9 خبر از قدرت بالای دوربین آن می‌دهد

پوستر جدید هواوی میت 9 خبر از قدرت بالای دوربین آن می‌دهد

همانطور که می‌دانید، کمتر از دو هفته به معرفی گوشی هواوی میت 9 (Huawei Mate 9) مانده است. این شرکت تاکنون چندین تیزر و پوستر برای محصول جدید خود منتشر کرده که هر کدام از آنها ویژگی خاصی از گوشی را بیان می‌کنند. امروز نیز هواوی پوستری منتشر کرده که این پوستر جدید هواوی میت 9 بر قدرت دوربین گوشی تمرکز دارد.

پوستر جدید هواوی میت 9 خبر از دوربینی با زوم اپتیکال می‌دهد

پوستر جدید هواوی میت 9 شخصی را به تصویر کشیده که در حال عکاسی از یک سوژه با فاصله بسیار دور است. این عکس به گونه‌ای زیرکانه و خاص، بر قدرت زوم اپتیکال 4 برابری این دوربین تاکید دارد. گویا هواوی قصد دارد در گوشی موبایل هواوی میت 9 از دوربینی قدرتمند با لنزهای دوگانه ساخت شرکت لایکا استفاده نماید که یکی از مهمترین قابلیت‌های آن، توانایی زوم اپتیکال 4 برابری است.

هواوی میت 9 در دو مدل عرضه می‌شود؛ مدل اولی که هواوی میت 9 پرو نام دارد، مجهز به صفحه نمایش 5.9 اینچی با وضوح تصویر QHD است و مدل دوم، هواوی میت 9 است که صفحه نمایشی فلت با وضوح تصویر فول اچ دی دارد.

پوستر جدید هواوی میت 9 خبر از قدرت بالای دوربین آن می‌دهد

از دیگر مشخصات نسخه‌های استاندارد و پروی این گوشی می‌توان به مواردی مانند چیپست کرین 960 (در هر دو مدل)، رم 4 گیگابایتی (مدل استاندارد) و 6 گیگابایتی (مدل پرو) و حافظه داخلی 64 گیگابایتی (مدل استاندارد) و 128 گیگابایتی (یا 256 گیگابایتی مدل پرو) اشاره کرد. هواوی قصد دارد در کنفرانسی که در تاریخ 3 نوامبر (13 آبان) در پکن، پایتخت چین، برگزار می‌کند، گوشی های هواوی میت 9 و میت 9 پرو را معرفی نماید.

همانطور که گفتیم، پوستر جدید هواوی میت 9 خبر از قدرت بالای دوربین آن، به واسطه وجود قابلیت زوم اپتیکال می‌دهد. اما سوال اینجاست که زوم اپتیکال چیست و چگونه کار می‌کند؟

زوم اپتیکال در واقع بزرگنمایی تصویر به صورت حرکت فیزیکی لنز است که نتیجه‌ی آن، عدم افت کیفیت تصویر در هنگام زوم خواهد بود. هواوی احتمالا از یکی از دو راهکار زیر برای پیاده‌سازی زوم اپتیکال در گوشی جدیدش استفاده خواهد کرد:

راه حل اول استفاده از رویکرد آیفون 7 پلاس شرکت اپل و استفاده از یک لنز واید است که در واقع تفاوت خیلی زیادی با دیگر لنز تله فوتو نخواهد داشت و روش دوم، استفاده از روشی است که نوکیا در دوربین گوشی لومیا 1020 آن را به کار برده و در واقع، زوم اپتیکال را شبیه‌سازی کرده است. در این گوشی، شما با یک سنسور با وضوحی بالا زوم می‌کنید و تصویر از قسمت مرکزی عکس برش می‌خورد، اما از آن جایی که تصویر دارای پیکسل‌های بی‌شماری است، از کیفیت کاسته آن نمی‌شود.

البته وجود این دوربین چندان برای کاربران به‌صرفه نخواهد بود؛ این گوشی با وجود این دوربین قدرتمند و مشخصاتی که ذکر شد، قرار است با قیمت نجومی 1300 دلار در اختیارتان قرار گیرد.