اکسپدیشن 49

بازگشت فضانوردان اکسپدیشن ۴۹ به زمین پس از ۱۱۵ روز ماموریت در ایستگاه فضایی بین‌ المللی

خدمه‌ی اکسپدیشن ۴۹ پس از پایان ماموریت ۱۱۵ روزه‌ی خود در ایستگاه فضایی بین‌ المللی (ISS) در روز یکشنبه به زمین بازخواهند گشت. این ماموریت در ماه جولای سال جاری آغاز شده بود و فضانوردان در تاریخ ۲۹ اکتبر ایستگاه فضایی را ترک می‌کنند.

اکسپدیشن ۴۹ (Expedition 49) در ماه جولای ۲۰۱۶ سه فضانورد را با خود به ایستگاه فضایی بین‌ المللی برد و اکنون پس از گذشت ۱۱۵ روز، ماموریت این افراد در فضا به پایان رسیده است. آناتولی ایوانیشین از آژانس فضایی روسیه فرماندهی این ماموریت را بر عهده دارد و تاکویا اونیشی از آژانس اکتشافات فضایی ژاپن و کیت رابینز از ناسا به عنوان مهندس پرواز او را در این سفر فضایی همراهی می‌کنند. این سه فضانورد در ساعت ۸:۳۷ شب شنبه فضاپیمای سایوز را از ایستگاه فضایی جدا کرده و در ساعت ۱۱:۵۹ همان شب (۹:۵۹ صبح یکشنبه به وقت قزاقستان) بر روی خاک کشور قزاقستان فرود خواهند آمد.

فضانوردان حاضر در اکسپدیشن ۴۹ در طول ماموریت ۱۱۵ روزه‌ی خود آزمایش‌های بسیاری را در ایستگاه فضایی بین‌المللی در زمینه‌های زیست شناسی، بیوتکنولوژی، علوم فیزیکی و علوم زمین انجام دادند.

ماموریت اکسپدیشن ۵۰ پس از بازگشت خدمه‌ی اکسپدیشن ۴۹ آغاز می‌شود

تلویزیون ناسا قصد دارد لحظه‌ی فرود فضانوردان در قزاقستان را به صورت زنده پوشش دهد. همچنین پس از بازگشت خدمه‌ی اکسپدیشن ۴۹، ماموریت اکسپدیشن ۵۰ به رهبری شین کیمبرو و همراهی سرگئی ریژیکوف و آندری بوریسنکو از آژانس فضایی روسیه آغاز خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*