پایگاه مخفی نازی ها در قطب شمال

کشف پایگاه مخفی نازی ها در قطب شمال توسط دانشمندان روسی

دانشمندانی از روسیه موفق شدند پایگاه هیتلر را در قطب شمال شناسایی کنند. این پایگاه به دستور شخص آدولف هیتلر، رهبر نازی‌ها در جریان جنگ جهانی دوم ساخته شده بود. پایگاه مخفی نازی ها در قطب شمال با نام «شکارچی گنج» شناخته می‌شد.

پایگاه مخفی نازی ها در قطب شمال به نام شکارچی گنج (Schatzgraber) در سال 1942 میلادی و پس از حمله‌ی آلمان به روسیه ساخته شد. این ایستگاه از سال 1943 کار خود را آغاز کرد و قرار بود به شناسایی آب‌وهوا بپردازد، اما یک سال بعد استفاده از آن متوقف شد. گزارش‌هایی منتشر شده مبنی بر اینکه به دلیل نبود تدارکات، کارکنان این پایگاه به زور یک تکه گوشت خام خرس قطبی آلوده به کرم‌های گرد می‌خوردند و این اتفاق موجب شد تا بیماری در منطقه انتشار یابد. البته برخی از افراد از این داستان به‌عنوان یک افسانه‌ی جنگی یاد می‌کنند.

پایگاه مخفی نازی ها در قطب شمال

مکان دقیق این پایگاه که در جزیره‌ی الکساندرا در دایره‌ی قطبی قرار داشت، برای سال‌ها نامعلوم بود، تا اینکه دانشمندان پس از 72 سال و در هنگام بررسی این جزیره‌ی دورافتاده موفق شدند آن را پیدا کنند. محققان در پایگاه مخفی نازی ها در قطب شمال یادگارهای بسیاری از جمله قوطی‌های بنزین، خرابه‌های انبار و اسناد کاغذی کشف کردند که همگی به دلیل هوای منجمد قطبی سالم مانده بودند. همچنین فشنگ‌ها و لوازم شخصی کارکنان پایگاه در این مکان پیدا شد که بسیاری از آنها نماد نازی‌ها یعنی صلیب شکسته را بر روی خود داشتند. این اشیا و یادگارها به‌زودی در روسیه به نمایش گذاشته خواهد شد.

محقق ارشد پارک ملی قطب شمال روسیه به نام ایوگنی ارمولوف (Evgeny Ermolov) عنوان کرده است که با بررسی علمی این داده‌ها و شواهد، می‌توان ایده‌های عملیاتی ارتش آلمان در قطب شمال در زمان جنگ جهانی دوم را کشف کرد.

پایگاه مخفی نازی ها در قطب شمال در زمینه‌ی آثار فراطبیعی تحقیق می‌کرد

نام «شکارچی گنج» که بر روی پایگاه مخفی هیتلر گذاشته شده، این فرضیه را به وجود می‌آورد که ماموریت دیگری هم در آن انجام می‌شده است. برخی از افراد معتقدند که این پایگاه بر روی آثار باستانی تحقیق می‌کرده که به باور موسسه‌ی انسان‌شناسی آننرب (Ahnenerb) از قدرت‌های فراطبیعی برخوردار بودند!

آننرب یک موسسه‌ی نازی بود که در زمینه‌ی باستان‌شناسی و تاریخ و فرهنگ نژاد آریایی تحقیق می‌کرد. این موسسه برای اثبات برتری جمعیت اساطیری اسکاندیناوی و فرمانروایی آنها بر جهان، آزمایشاتی را انجام می‌داد.

پیش از این تنها در منابع و کتاب‌ها به پایگاه شکارچی گنج اشاره شده بود و کسی از محل دقیق آن اطلاعی نداشت. جزیره‌ی الکساندرا، منطقه‌ی مورد مناقشه‌ای در قطب شمال بود که اکنون بخشی از فدراسیون روسیه است. روسیه‌ای ها قصد دارند تا یک پایگاه نظامی دائمی در این منطقه بسازند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

9 دیدگاه

 1. همتون یه تختتون کمه به خدا هیتلر دلش به حال ایران و ایرانی جماعت نمیسوزه قطعا اگه پیروز میشد هدف بعدیش ایران میبود خلاصه خدا بهمون رحم کرد

 2. درود بر پیشوای نژاد آریایی های جهان
  همین الانشم یه هیتلر دیگه داره خودشو برای نبرد با خصم آماده میکنه
  شما فقط منتظرش باشین
  بعدش خودشو ظاهر میکنه
  به امید ظهور رایش چهارم
  پیشوای من آدولف هیتلر روحت شاد

 3. یه ابر اسطوره بود

 4. هیتلر یه اسطوره بود و معلوم نیست که دیگه چنین اسطوره با همچین ذهن خلاق و توانمندی بالا کی پیدا بشه
  خدایش بیامورزد

 5. واقعا خخخ خدا رحم کرد.

 6. خدا میدونه اگر هیتلر متوقف نمیشد، دنیایی که الان توش زندگی میکنیم چه شکلی بود!