با این ویدیوی 4K به درون ایستگاه فضایی بین المللی سفر کنید

با این ویدیوی ۴K به درون ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر کنید

فضا بی‌نهایت سرد است. اما سردتر از آن، تجهیزات فضایی مستقر در آنجا است. در این ویدیوی بسیار با کیفیت ۴K با هم سفری طولانی و تفریحی به درون ایستگاه فضایی بین‌المللی (International Space Station) خواهیم داشت. شما در این ویدیوی زیبا به همراه موسیقی متن فوق‌العاده آن به بهترین شکل ممکن ریزترین جزییات موجود در این ایستگاه را مشاهده خواهید کرد. با گجت نیوز همراه باشید.

این ویدیو که توسط ناسا تولید و پخش شده، تصاویری از کره زمین را نیز از درون ایستگاه فضایی بین المللی به نمایش می‌گذارد. شما در این ویدیوی با کیفیت، می‌توانید جزییاتی از درون ایستگاه (مانند مترها، کابل‌ها، نمایشگرها و مراکز کنترل) را ببینید.

ویدیوی ۴K از درون ایستگاه فضایی بین المللی


ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) یک ایستگاه فضایی است که با مشارکت واحد هوافضای ۱۵ کشور ساخته شده و در ارتفاع ۳۳۰ تا ۴۳۵ کیلومتری و در مدار نزدیک زمین قرار گرفته است. این ایستگاه با سرعت ۲۷۷۰۰ کیلومتر بر ساعت در حال چرخش به دور زمین است.

هدف از ساخت این ایستگاه مواردی مانند انجام تحقیقات و آزمایشات فضایی که نیاز به عدم جاذبه دارد، مونتاژ و گردآوری قطعات کاوشگرها و مرکز تعمیر و نگهداری فضاپیماها و ماهواره‌ها است.

سنگ بنای ایستگاه فضایی بین المللی در تاریخ ۲۰ نوامبر ۱۹۹۸ (۲۹ آبان ۱۳۷۷) با پرتاب ماژول زارایا توسط روسیه نهاده شد و از آغاز ساخت تا کنون بیش از ۱۰۰ میلیارد یورو هزینه در پی داشته است.

بخش‌های اصلی این ایستگاه توسط سازمان‌های فضایی روسیه، ایالات متحده، سازمان فضایی اروپا، ژاپن، کانادا و ایتالیا ساخته شده است. بخش اعظم انرژی مورد نیاز این ایستگاه نیز توسط باله‌های جذب‌کننده‌ی انرژی خورشیدی تامین می‌شود.

لازم به ذکر است که این ایستگاه هنوز به طور کامل تکمیل نشده و پیش‌بینی می‌شود کار ساخت آن تا سال ۲۰۲۰ ادامه داشته باشد و همان‌طور که گفتیم، با بیش از ۱۰۰ میلیارد یورو هزینه‌ای که تا کنون داشته، به عنوان پرهزینه‌ترین دستگاه ساخت بشر شناخته می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه