گوشی های آیفون در ایران

آخرین وضعیت گوشی های آیفون در ایران : آیفون ۷ هنوز به صورت قانونی وارد بازار نشده است

بیشتر از یک ماه پیش بود که اپل از محصولات جدید خود رونمایی کرد؛ اما هنوز هم آیفون ۷ به صورت قانونی وارد بازار ایران نشده است. در این مطلب قصد داریم آخرین وضعیت و قیمت گوشی های آیفون در ایران را بررسی کنیم.

در هفته‌های اخیر و در غیاب شرکت‌های دارای مجوز برای واردات گوشی های آیفون، همچنان این محصول اپل به صورت قاچاقی در بازار عرضه می‌شود و به این شکل با فاصله‌ی کمی از عرضه‌ی جهانی، مشتریان در ایران به آیفون ۷ دسترسی پیدا کردند.

اکنون بیش از یک ماه از معرفی آیفون ۷ می‌گذرد اما هنوز هم شرکت های مجاز به واردات آیفون، فروش این محصولات در داخل کشور را آغاز نکرده‌اند و گفته می‌شود که این اتفاق در هفته‌های آتی رخ خواهد داد. با این وجود در طی این مدت، قیمت محصول جدید اپل، حباب خود را پشت سر گذاشته و به تعادلی رسیده است که فاصله‌ی چندانی با قیمت جهانی ندارد.

گوشی های آیفون ۷ در ابتدای ورود به کشور با قیمت‌های نجومی و دو برابر قیمت جهانی به فروش می‌رسید؛ اما اینک به گفته‌ی کارشناسان، بازار این گوشی‌ها به ثبات رسیده است و قیمت آنها شرایط نسبتا خوبی دارد.

به نظر می‌رسد که در حال حاضر قیمت آیفون ۷ به حداقل خود رسیده است و شاید در نهایت پس از واردات مجاز این محصولات توسط شرکت‌های دارای مجوز، باز هم شاهد کاهش چند درصدی قیمت‌ها باشیم. البته این احتمال نیز وجود دارد که با توجه به شیب صعودی قیمت دلار در روزهای اخیر، قیمت گوشی های آیفون در ایران تفاوت چندانی نداشته باشد.

همچنین در این مدت خبرهایی مبنی بر نایاب شدن گوشی های آیفون در ایران به گوش می‌رسد؛ این در حالی است که فعالان بازار موبایل معتقدند خریداری محصولات اپل در بازار به سادگی امکان‌پذیر است.

گوشی آیفون ۶ اس نیز به تعداد اندکی در بازار موجود بوده و خریداران این گوشی نسبت به گذشته کمتر شده است. از سوی دیگر سیاست برند اپل به این شکل است که با ورود محصولات جدید به بازار، به تدریج عرضه‌ی محصولات قدیمی‌تر متوقف می‌شود. دلیل دیگری که بر روی نایابی و کاهش تقاضای این گوشی‌ها تاثیر گذار بوده این است که همچنان هیچ ضمانتی در بازار برای گوشی های آیفون در ایران وجود ندارد.

قیمت گوشی های آیفون در ایران

این روزها گوشی آیفون ۷ با ظرفیت ۲۵۶ گیگ، با قیمت ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار ایران به فروش می‌رسد. این قیمت بر اساس رنگ گوشی تغییر پیدا می‌کند و معمولا رنگ مشکی قیمت بالاتری دارد. همین‌طور گوشی آیفون ۷ با ظرفیت ۳۲ گیگ قیمتی در حدود ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان دارد. آیفون ۷ با ظرفیت ۱۲۸ گیگ نیز با قیمت ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان برای مدل جت بلک و قیمت ۳ میلیون و ۱۰۰ تا ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برای سایر رنگ‌ها فروخته می‌شود.

آیفون ۷ پلاس ۳۲ گیگ هم با توجه به رنگ، با قیمت ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تا ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود. آیفون ۷ پلاس ۲۵۶ گیگ با قیمت ۴ میلیون و ۲۰۰ تا ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و نمونه‌های مشکی آن تا ۳۰۰ هزار تومان با سایر رنگ‌ها اختلاف قیمت دارد. به عنوان مثال رنگ گلد این مدل قیمتی در حدود ۴ میلیون تومان داشته است.

همچنین مدل‌های قدیمی‌تر آیفون مانند آیفون ۶ اس پلاس این روزها در بازار ایران با قیمت ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان عرضه می‌شد که بر اساس رنگ و ظرفیت، این قیمت متغیر بود. آیفون ۶ اس ۶۴ گیگ هم با قیمت ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و آیفون ۶ اس ۱۲۸ گیگ با قیمت ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*