آخرین مطالب
5
امروز
بازی زولا
گوشی های آیفون در ایران

آخرین وضعیت گوشی های آیفون در ایران : آیفون 7 هنوز به صورت قانونی وارد بازار نشده است

بیشتر از یک ماه پیش بود که اپل از محصولات جدید خود رونمایی کرد؛ اما هنوز هم آیفون 7 به صورت قانونی وارد بازار ایران نشده است. در این مطلب قصد داریم آخرین وضعیت و قیمت گوشی های آیفون در ایران را بررسی کنیم.

در هفته‌های اخیر و در غیاب شرکت‌های دارای مجوز برای واردات گوشی های آیفون، همچنان این محصول اپل به صورت قاچاقی در بازار عرضه می‌شود و به این شکل با فاصله‌ی کمی از عرضه‌ی جهانی، مشتریان در ایران به آیفون 7 دسترسی پیدا کردند.

اکنون بیش از یک ماه از معرفی آیفون 7 می‌گذرد اما هنوز هم شرکت های مجاز به واردات آیفون، فروش این محصولات در داخل کشور را آغاز نکرده‌اند و گفته می‌شود که این اتفاق در هفته‌های آتی رخ خواهد داد. با این وجود در طی این مدت، قیمت محصول جدید اپل، حباب خود را پشت سر گذاشته و به تعادلی رسیده است که فاصله‌ی چندانی با قیمت جهانی ندارد.

گوشی های آیفون 7 در ابتدای ورود به کشور با قیمت‌های نجومی و دو برابر قیمت جهانی به فروش می‌رسید؛ اما اینک به گفته‌ی کارشناسان، بازار این گوشی‌ها به ثبات رسیده است و قیمت آنها شرایط نسبتا خوبی دارد.

به نظر می‌رسد که در حال حاضر قیمت آیفون 7 به حداقل خود رسیده است و شاید در نهایت پس از واردات مجاز این محصولات توسط شرکت‌های دارای مجوز، باز هم شاهد کاهش چند درصدی قیمت‌ها باشیم. البته این احتمال نیز وجود دارد که با توجه به شیب صعودی قیمت دلار در روزهای اخیر، قیمت گوشی های آیفون در ایران تفاوت چندانی نداشته باشد.

همچنین در این مدت خبرهایی مبنی بر نایاب شدن گوشی های آیفون در ایران به گوش می‌رسد؛ این در حالی است که فعالان بازار موبایل معتقدند خریداری محصولات اپل در بازار به سادگی امکان‌پذیر است.

گوشی آیفون 6 اس نیز به تعداد اندکی در بازار موجود بوده و خریداران این گوشی نسبت به گذشته کمتر شده است. از سوی دیگر سیاست برند اپل به این شکل است که با ورود محصولات جدید به بازار، به تدریج عرضه‌ی محصولات قدیمی‌تر متوقف می‌شود. دلیل دیگری که بر روی نایابی و کاهش تقاضای این گوشی‌ها تاثیر گذار بوده این است که همچنان هیچ ضمانتی در بازار برای گوشی های آیفون در ایران وجود ندارد.

قیمت گوشی های آیفون در ایران

این روزها گوشی آیفون 7 با ظرفیت 256 گیگ، با قیمت 3 میلیون و 400 هزار تا 3 میلیون و 500 هزار تومان در بازار ایران به فروش می‌رسد. این قیمت بر اساس رنگ گوشی تغییر پیدا می‌کند و معمولا رنگ مشکی قیمت بالاتری دارد. همین‌طور گوشی آیفون 7 با ظرفیت 32 گیگ قیمتی در حدود 2 میلیون و 900 هزار تومان دارد. آیفون 7 با ظرفیت 128 گیگ نیز با قیمت 3 میلیون و 400 هزار تومان برای مدل جت بلک و قیمت 3 میلیون و 100 تا 3 میلیون و 300 هزار تومان برای سایر رنگ‌ها فروخته می‌شود.

آیفون 7 پلاس 32 گیگ هم با توجه به رنگ، با قیمت 3 میلیون و 600 هزار تا 3 میلیون و 700 هزار تومان عرضه می‌شود. آیفون 7 پلاس 256 گیگ با قیمت 4 میلیون و 200 تا 4 میلیون و 300 هزار تومان به فروش می‌رسد و نمونه‌های مشکی آن تا 300 هزار تومان با سایر رنگ‌ها اختلاف قیمت دارد. به عنوان مثال رنگ گلد این مدل قیمتی در حدود 4 میلیون تومان داشته است.

همچنین مدل‌های قدیمی‌تر آیفون مانند آیفون 6 اس پلاس این روزها در بازار ایران با قیمت 2 میلیون و 900 هزار تومان عرضه می‌شد که بر اساس رنگ و ظرفیت، این قیمت متغیر بود. آیفون 6 اس 64 گیگ هم با قیمت 2 میلیون و 650 هزار تومان و آیفون 6 اس 128 گیگ با قیمت 2 میلیون و 800 هزار تومان به فروش می‌رسد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*