استادیوم چوبی

اولین استادیوم چوبی جهان در انگلیس ساخته خواهد شد

شرکت معماری زاها حدید از طرح جدیدی رونمایی کرد که برنده رقابت بین‌المللی معماری شده است. این طرح مربوط به اولین استادیوم چوبی جهان است که با نام جنگل سبز روورز شناخته می‌شود و در شهر استرود انگلیس احداث خواهد شد.

شرکت بزرگ معماری زاها حدید (Zaha Hadid) اولین استادیوم چوبی جهان را در شهر استرود (Stroud) انگلیس می‌سازد. این استادیوم، «جنگل سبز روورز» (Forest Green Rovers) نام دارد و به عنوان یک مکان تفریحی و اقتصادی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

استادیوم چوبی

از استادیوم جنگل سبز روورز تنها در زمان مسابقات استفاده نمی‌شود و درب این استادیوم در تمامی روزهای سال بر روی عموم باز خواهد بود. به کار بردن مواد طبیعی و ساختار چوبی، این استادیوم را منحصربه‌فرد کرده است. تمامی مواد اولیه ساخت آن در پایه‌ها، سقف، روکش هواکش‌ها و سایر موارد از چوب‌های مقاوم تشکیل شده است.

سقف این استادیوم چوبی دارای پوشش شفافی است که موجب می‌شود تا انعکاس نور وارد ورزشگاه شده و به رشد چمن‌ها کمک کند. همچنین این سقف سایبانی برای هواداران و بازیکنان حاضر در ورزشگاه خواهد بود.

استادیوم چوبی

تخته‌های چوبی به کار رفته در این استادیوم علاوه بر زیبایی و دوام، قابل بازیافت هستند. سکوها و قسمت تراس آن نیز بر خلاف سایر استادیوم‌ها از نیمکت‌های چوبی مقاوم و با دوام ساخته شده است. جایگاه طرفداران به گونه‌ای طراحی شده که بتوانند بدون هیچ مانع و مشکلی بازی تیم مورد علاقه خود را تماشا کنند.

استادیوم چوبی

ساخت استادیوم چوبی 100 میلیون پوند هزینه خواهد داشت

برای ساخت استادیوم چوبی شهر استرود 100 میلیون پوند (حدودا 440 میلیارد تومان) هزینه خواهد شد و زمینی به مساحت 100 هکتار برای پارک سازگار با محیط زیست در نظر گرفته شده است. این مکان همچنین از امکاناتی نظیر امکانات هنری، ورزشی، زمین چمن، تسهیلات چندمنظوره و مرکز ورزش‌های علمی برخوردار است. گفتنی‌ است استادیوم مذکور در دو فاز ساخته می‌شود که در فاز اول آن، 5 هزار و در فاز دوم، 10 هزار صندلی قرار می‌گیرد.

استادیوم چوبی

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*