10 مورد از بزرگترین رازهای حل نشده تاریخ

۱۰ مورد از بزرگترین رازهای تاریخ که احتمالا هیچوقت حل نشوند

۳. مقبره کلئوپاترا کجاست؟

10 مورد از بزرگترین رازهای حل نشده تاریخ

نویسندگان باستانی بر این عقیده‌اند که کلئوپاترا (Cleopatra) و معشوقش مارک آنتونی (Mark Antony) پس از مرگشان در سال ۳۰ قبل از میلاد، با هم و در یک مقبره دفن شده‌اند. پلوتارک (Plutarch) نویسنده باستانی (حدود ۴۵ تا ۱۲۰ سال پس از میلاد) در کتاب خود نوشته که این مقبره جایی در نزدیکی معبد آیزیس (Isis)، معبد یکی از الهه‌های مصری، قرار گرفته و بر روی آن کوهی بلند و زیبا از جنس طلا، نقره، زمرد، آبنوس و عاج ساخته شده است.

محل این مقبره یکی از رازهای حل نشده تاریخ است. در سال ۲۰۱۰، زاهی حواس (Zahi Havass) وزیر باستان‌شناسی مصر که خود نیز یکی از باستان‌شناسان معروف مصر است، کاوش‌هایی را در نزدیکی اسکندریه انجام داد و مقبره‌هایی را کشف کرد که مربوط به دوران حکومت کلئوپاترای هفتم بر مصر بود. البته زاهی حواس در گزارشات خود نوشت که هیچ کدام از این مقبره‌ها، مقبره کلئوپاترا نبود. باستان‌شناسان بر این باور هستند که حتی اگر مقبره کلئوپاترا کشف شده باشد، تاکنون غارت شده و کاملا ویران گشته است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۳ دیدگاه

  1. تمامی مطالبی که شما گرد اوری کردید بسیییار کوتاه ؛خلاصه ؛ واز از سروتهش زده شده بود!! تمامی این مطالب تو سایتهای دیگر بسیار جامع تر وکامل تر نوشته شده احساس میکنم شما فقط یجورایی میخوای یه سایتی داشته باشی وگرنه هیچکدوم از مطالبتون یه قرون نمیارزه..یا مطلبیو نزار یا میزاری حداقل کامل بنویس 👎👎👎👎امیدوارم ادمین محترم از نظر من دلخور نشده باشن

  2. جان کندی ۲۲ نوامبر ۱۹۶۳ در روز جمعه به دست لی هاروی ترور شد و در روز ۲۴ نوامبر بعد از دو روز لی هاروی به دست جک رابی کشته شد (و جان کندی در دالاس تگزاس به قتل رسید )

  3. دو نفر هم زخمی کرد که او فک میکرد اونا رو کشته

  4. این سال ۱۹۸۸ نبود سال ۱۸۸۸ بود ?

  5. سال ۱۹۸۸ اشتباه است و در واقع جک قاتل در ۱۸۸۸ پنج قتل انجام داده…

  6. راز هایی هم مثل سرنوشت آیت الله صدر و حاج احمد متوسلیان و سه همراهش ک توسط اسرائیل ربوده شدند هم هنوز نامعلومه!!!

  7. و همین طور پرونده ی «تمام شد» که در ویکی پدیا هست

  8. اینکه آیا واقعا شخصی با نام عیسی وجود داشته یا نه هم یکی از سوال های بزرگ بشریت هست

  9. قرآن کریم هویت واقعی حضرت عیسی مسیح علیه السلام رو کاملا مشخص کرده