10 مورد از بزرگترین رازهای حل نشده تاریخ

۱۰ مورد از بزرگترین رازهای تاریخ که احتمالا هیچوقت حل نشوند

۴. چه کسی جی. اف. کندی را ترور کرد؟

10 مورد از بزرگترین رازهای حل نشده تاریخ

قتل جان اف. کندی (John F. Kennedy) یکی از بزرگترین رازهای حل نشده تاریخ آمریکا است که تا‌کنون جواب قانع‌کننده‌ای برای آن پیدا نشده است. در تاریخ ۲۲ نوامبر ۱۹۶۳ (۱ آذر ۱۳۴۲) جان اف. کندی -رئیس جمهور وقت ایالت متحده- در حالی که مشغول بازدید از مردم بود، توسط شخصی به نام لی هاروی اوسوالد (Lee Harvey Oswald) مورد هدف قرار گرفت که البته خیلی‌ها معتقدند که او تنها شخص تیرانداز در این حادثه نبوده است. تنها دو روز پس از این اتفاق و قبل از اینکه اوسوالد محاکمه شود، توسط یک هتل‌دار به نام جک روبی (Jack Ruby) به ضرب گلوله کشته شد.

خیلی از مردم این موضوع را پذیرفته‌اند که جان اف. کندی توسط لی هاروی اوسوالد کشته شده و جک روبی نیز اوسوالد را کشته است. انگیزه اعلام شده توسط روبی این بود که او به دلیل ناراحتی بیش از حد ژاکلین کندی (همسر جان اف. کندی) دست به این قتل زده و به گفته‌ی خودش، روبی را پیش از محاکمه به سزای اعمالش رسانده است. البته بسیاری از نویسندگان و مورخین حرفه‌ای و آماتور این اظهارات را نپذیرفته‌اند و به صحت آن مشکوک هستند. با توجه به اینکه به نظر نمی‌رسد شواهد جدیدتری برای این اتفاق به دست آید، احتمالا دلیل قتل جان اف. کندی نیز به عنوان یکی از رازهای حل نشده تاریخ باقی خواهد ماند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۳ دیدگاه

  1. تمامی مطالبی که شما گرد اوری کردید بسیییار کوتاه ؛خلاصه ؛ واز از سروتهش زده شده بود!! تمامی این مطالب تو سایتهای دیگر بسیار جامع تر وکامل تر نوشته شده احساس میکنم شما فقط یجورایی میخوای یه سایتی داشته باشی وگرنه هیچکدوم از مطالبتون یه قرون نمیارزه..یا مطلبیو نزار یا میزاری حداقل کامل بنویس 👎👎👎👎امیدوارم ادمین محترم از نظر من دلخور نشده باشن

  2. جان کندی ۲۲ نوامبر ۱۹۶۳ در روز جمعه به دست لی هاروی ترور شد و در روز ۲۴ نوامبر بعد از دو روز لی هاروی به دست جک رابی کشته شد (و جان کندی در دالاس تگزاس به قتل رسید )

  3. دو نفر هم زخمی کرد که او فک میکرد اونا رو کشته

  4. این سال ۱۹۸۸ نبود سال ۱۸۸۸ بود ?

  5. سال ۱۹۸۸ اشتباه است و در واقع جک قاتل در ۱۸۸۸ پنج قتل انجام داده…

  6. راز هایی هم مثل سرنوشت آیت الله صدر و حاج احمد متوسلیان و سه همراهش ک توسط اسرائیل ربوده شدند هم هنوز نامعلومه!!!

  7. و همین طور پرونده ی «تمام شد» که در ویکی پدیا هست

  8. اینکه آیا واقعا شخصی با نام عیسی وجود داشته یا نه هم یکی از سوال های بزرگ بشریت هست

  9. قرآن کریم هویت واقعی حضرت عیسی مسیح علیه السلام رو کاملا مشخص کرده