10 مورد از بزرگترین رازهای حل نشده تاریخ

۱۰ مورد از بزرگترین رازهای تاریخ که احتمالا هیچوقت حل نشوند

۷. سرنوشت تابوت عهد

10 مورد از بزرگترین رازهای حل نشده تاریخ

در ۵۸۷ سال قبل از میلاد، ارتشی از بابل، تحت حکمرانی نبوکدنصر دوم (Nebuchadnezzar)، اورشلیم را فتح کردند، ساکنان آن را از شهر بیرون راندند و معبد اول (First Temple) را از بین بردند. معبد اول محلی بود که تابوت عهد (the Arc of the Covenant) در آن قرار داشت و ده فرمان خدا به موسی نیز بر روی آن نوشته شده بود.

هنوز مشخص نیست که چه بلایی بر سر تابوت عهد آمده است. طبق شواهد موجود در منابع کهن، این تابوت یا به بابل بازگردانده شده و یا قبل از سقوط شهر، در جایی مخفی شده است. همچنین این احتمال وجود دارد که این تابوت در زمان غارت شهر توسط بابلیان، نابود شده باشد. در هر صورت، محل این تابوت نامعلوم است و همین راز، باعث به وجود آمدن داستان‌ها و افسانه‌های زیادی شده است. یکی از این داستان‌ها می‌گوید که تابوت عهد به محلی در اتیوپی امروزی برده شده است. داستان دیگری نیز هست که می‌گوید این تابوت به مشیت الهی ناپدید شده و پس از ظهور منجی، مجددا پدیدار می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۳ دیدگاه

  1. تمامی مطالبی که شما گرد اوری کردید بسیییار کوتاه ؛خلاصه ؛ واز از سروتهش زده شده بود!! تمامی این مطالب تو سایتهای دیگر بسیار جامع تر وکامل تر نوشته شده احساس میکنم شما فقط یجورایی میخوای یه سایتی داشته باشی وگرنه هیچکدوم از مطالبتون یه قرون نمیارزه..یا مطلبیو نزار یا میزاری حداقل کامل بنویس 👎👎👎👎امیدوارم ادمین محترم از نظر من دلخور نشده باشن

  2. جان کندی ۲۲ نوامبر ۱۹۶۳ در روز جمعه به دست لی هاروی ترور شد و در روز ۲۴ نوامبر بعد از دو روز لی هاروی به دست جک رابی کشته شد (و جان کندی در دالاس تگزاس به قتل رسید )

  3. دو نفر هم زخمی کرد که او فک میکرد اونا رو کشته

  4. این سال ۱۹۸۸ نبود سال ۱۸۸۸ بود ?

  5. سال ۱۹۸۸ اشتباه است و در واقع جک قاتل در ۱۸۸۸ پنج قتل انجام داده…

  6. راز هایی هم مثل سرنوشت آیت الله صدر و حاج احمد متوسلیان و سه همراهش ک توسط اسرائیل ربوده شدند هم هنوز نامعلومه!!!

  7. و همین طور پرونده ی «تمام شد» که در ویکی پدیا هست

  8. اینکه آیا واقعا شخصی با نام عیسی وجود داشته یا نه هم یکی از سوال های بزرگ بشریت هست

  9. قرآن کریم هویت واقعی حضرت عیسی مسیح علیه السلام رو کاملا مشخص کرده