10 مورد از بزرگترین رازهای حل نشده تاریخ

۱۰ مورد از بزرگترین رازهای تاریخ که احتمالا هیچوقت حل نشوند

۸. باغ های معلق بابل

10 مورد از بزرگترین رازهای حل نشده تاریخ

نویسندگان باستانی در کتاب‌های خود باغ‌هایی فوق‌العاده را توصیف کرده‌اند که در شهر بابل (جایی در عراق امروزی) ساخته شده بودند. تاریخ ساخت این باغ های معلق مشخص نیست. با این حال، برخی از مورخین چنان تحت تاثیر این باغ‌های افسانه‌ای قرار گرفتند که آنها را جزیی از عجایب هفتگانه برشمردند. در حدود ۲۵۰ سال قبل از میلاد، فیلو اهل بیزانتیوم (Philo of Byzantium) در یکی از کتاب‌های خود در توصیف این باغ های معلق بابل نوشته است که «گیاهان این باغ در ارتفاعی بالاتر از سطح زمین کاشته شده‌اند و ریشه درختان به جای اینکه در زمین باشند، درون محفظه‌ای بالاتر قرار دارند.»

علیرغم کاوش‌های فراوان باستان‌شناسان، تاکنون آثاری از چنین باغی با این مشخصات پیدا نشده و به همین دلیل، وجود یا عدم وجود این باغ‌ها به پرسشی بزرگ برای آنها تبدیل شده است. در سال ۲۰۱۳، یکی از محققین دانشگاه آکسفورد با نام استفانی دالی (Stephanie Dalley) در کتاب خود نوشت که باغ های معلق بابل در شهر آشور (Assyrian) در استان نینوا واقع شده بود. در دو دهه اخیر، هر دو استان بابل و نینوا در کشور عراق دستخوش خسارت‌ها و غارت‌های فراوانی به واسطه جنگ‌های صورت گرفته شده‌اند و شاید همین اتفاقات، کشف این راز سر به مهر را سخت‌تر از قبل کرده و آن را همچنان یکی از بزرگترین رازهای حل نشده تاریخ باقی بگذارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۳ دیدگاه

  1. تمامی مطالبی که شما گرد اوری کردید بسیییار کوتاه ؛خلاصه ؛ واز از سروتهش زده شده بود!! تمامی این مطالب تو سایتهای دیگر بسیار جامع تر وکامل تر نوشته شده احساس میکنم شما فقط یجورایی میخوای یه سایتی داشته باشی وگرنه هیچکدوم از مطالبتون یه قرون نمیارزه..یا مطلبیو نزار یا میزاری حداقل کامل بنویس 👎👎👎👎امیدوارم ادمین محترم از نظر من دلخور نشده باشن

  2. جان کندی ۲۲ نوامبر ۱۹۶۳ در روز جمعه به دست لی هاروی ترور شد و در روز ۲۴ نوامبر بعد از دو روز لی هاروی به دست جک رابی کشته شد (و جان کندی در دالاس تگزاس به قتل رسید )

  3. دو نفر هم زخمی کرد که او فک میکرد اونا رو کشته

  4. این سال ۱۹۸۸ نبود سال ۱۸۸۸ بود ?

  5. سال ۱۹۸۸ اشتباه است و در واقع جک قاتل در ۱۸۸۸ پنج قتل انجام داده…

  6. راز هایی هم مثل سرنوشت آیت الله صدر و حاج احمد متوسلیان و سه همراهش ک توسط اسرائیل ربوده شدند هم هنوز نامعلومه!!!

  7. و همین طور پرونده ی «تمام شد» که در ویکی پدیا هست

  8. اینکه آیا واقعا شخصی با نام عیسی وجود داشته یا نه هم یکی از سوال های بزرگ بشریت هست

  9. قرآن کریم هویت واقعی حضرت عیسی مسیح علیه السلام رو کاملا مشخص کرده