بیگانگان هوشمند ماشینهای پیشرفته

بیگانگان هوشمند شباهتی به انسان ندارند

بیگانگان هوشمند ، ماشین های پیشرفته با فناوری بالا هستند و شباهتی به انسان ندارند. بسیاری از انسانها در تصوراتشان بیگانگان فضایی را در قالب و هیبت انسانی تصور می کنند در حالی که ست شوستاک عقیده دارد اینگونه نیست.

ست شوستاک ( Seth Shostak) که از متخصصین کشف حیاتهای فرازمینی است، این فرضیه را مطرح می کند که حیات فرازمینی و بیگانگان هوشمند شباهتی به حیات زمینی ندارد، زیرا بیگانگان تنها ماشین های پیشرفته هستند.

شوستاک برای اثبات فرضیه خود به مسیر پیموده شده توسط انسان اشاره می کند. در این مسیر شاهد هستیم که انسانها در ابتدا رادیو را در سال ۱۹۰۰ اختراع کردند و در ادامه در سال ۱۹۴۵ رایانه ظهور کرد. هم اکنون انسان قادر به تولید دیوایس هایی ارزان قیمت است که در محاسبات مختلف بسیار قدرتمند تر از انسان عمل می کنند. در این روند انسان دائما به دنبال توسعه و ارتقا فناوری است.

وی تاکید دارد که تعامل انسان و فناوری تا آنجا پیش می رود که به مرور بخش های انسانی از بین رفته و ماشین و فناوری جایگزین انسان می شود. این همان روندی است که فرا زمینی ها آن را تجربه کرده و هم اکنون این ماشین است که جایگزین آنها شده است.

بیگانگان هوشمند در هیبت ماشین های پیشرفته

شوستاک که از ستاره شناسان انستیتوی هوش فرازمینی در ماونت ویو کالیفرنیا است تاکید دارد هوش مصنوعی مدتیست در تعامل با بدن انسان قرار گرفته است، این تعامل آنقدر پیش خواهد رفت که در نهایت به انسان کاملا دیجیتالی منتهی خواهد شد. سناریو به این شکل خواهد بود؛ شما یک موتور چهار سیلندر می سازید و آن را روی اسب خود قرار می دهید تا اسب شما سریع تر حرکت کند. اما به زودی به خود خواهید گفت که بهتر است کل قسمت های مربوط به اسب را حذف کنید و اینگونه است که به مازراتی می رسید. این همان سناریویی است که در خصوص بیگانگان رخ داده است.

شوستاک معتقد است که زندگی هوشمند فرازمینی مانند زندگی ارگانیزم های زمینی نیست، آنها ماشین هایی فوق پیشرفته فرازمینی هستند که نیازی به آب و مواد شیمایی برای بقا ندارند. برای آنها طی کردن مسافت های نجومی اهمیتی ندارد و می توانند انرژی کافی برای تعمیر مداوم خود برای زمانهای طولانی را دارا باشند.

وی می گوید همواره به دنبال منظومه هایی هستیم که از دیدگاه ما قابلیت سکونت دارند، منظومه هایی دارای سیاراتی که در آنها زیست به معنای زمینی آن وجود دارد و می تواند به شکل گیری موجودات هوشمند کمک کند، اما این تنها تصویری غیر واقعی است.

هر چند شوستاک دارای دیدگاهی متفاوت است، اما قصد ندارد دوستان خود را در انستیتوی یاد شده که در صدد یافتن سیاره های شبه زمینی مانند Proxima b هستند منصرف کند. وی می گوید اشتباه انسان آن است که هر وقت بحث از بیگانگان و زندگی فرا زمینی به میان می آید به موجوداتی نظیر خود فکر می کند، در حال که چنین نیست.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۷ دیدگاه

 1. با توجه به این که میلیارد ها کهکشان وجود دارد و هر کهکشان از میلیارد ها سیاره تشکیل شده و عالم وجود دارای ابعاد بینهایت است، بنا براین دلیلی وجود ندارد که انسان تنها موجود زنده در عالم وجود باشد.ملیون ها نوع از موجودات وجود دارند و به علت اینکه میلیارد ها سال قبل از انسان در این عالم وجود دارند ، طبعا دارای تکنیک های پیشرفته تر از زمینی ها نیز هستند ولی خودشان ماهیت طبیعی دارند و ماشین نیستند.اینکه چرا خودشان با ما تماس نمی گیرند به این دلیل است که به ما احتیاجی ندارند.دانایی آن ها بالا تراست و به دانایی های رده پایین احتیاج ندارند.

 2. من هم همیشه فکر میکردم که موجودات زنده و هوشمند فضایی با توجه به اینکه در محیط و جو و جاذبه و کلا خیلی چیزهای متفاوت از زمین بار اومدن پس قاعدتا باید تفاوت های کاملا ساختاری و جدی و اساسی با انسان داشته باشند و اصلا شبیه ما نباشند اما اینکه حیات با پیشرفت علم سرانجام تبدیل به ماشین میشه کاملا مزخرفه و براش دلیل هم دارم اما اینجا مجالش نیست. حیات همیشه حیاته تکامل پیدا میکنه اما هیچ وقت تبدیل به جماد نمیشه

 3. ھمین عکسی ھم کہ گذاشتند باز شبیہ انسان ھست،اگر شبیہ بہ انسان نیست پس چرا مثل یک ماشین نیست؟یا یک روبوتا،؟ بنابراین ھیچ عکس یا تصور خیالی ان نباید داشت،

 4. بنظرم فرازمینی ها دقیقا مثل ما هستن چون تجربه ثابت کرده عنصر تشکیل دهنده کهکشان ها ،سیارات، موجودات همه مثل همه هستن دلیلی نیست فکر کنیم فرازمینی ها شکل عجیبی دارن :)) شاید پیشرفته باشن ولی شکلشون عجیب نیست

  • بله من نیز با نظر شما کاملا موافقم . سیستم و عناصر کیهان ریشه ای یکسان دارند . برای مثال تمام موجودات زنده دارای دو چشم بینی گوش سر و…. هستند و در موجودات بیگانه نیز این قانون مشاهده میگردد.

  • @ علی
   کاملا درست میگید مثل ما هستن. اما خب یک انسان پیشرفته تر از ما می تونه از خیلی جهات از ما برتر باشه. می تونه قدرت زیادی داشته باشه (همون چیزی که بهش میگن ابر انسان). ضمنا در یک تمدن پیشرفته انسان ها می تونن ظاهر خودشون رو به راحتی تغییر بدن. بنابراین در مواجهه با یک تمدن پیشرفته، ما با یک شکل آرمانی از ظاهر انسان ها مواجه هستیم. اصلا ممکنه تو این شرایط هیچ شباهتی به ما نداشته باشن. بدن هایی بدون ایراد. اما خب اگر تکنولوژی یک تمدن به اندازه کافی پیشرفت نکرده باشه ممکنه در اثر برخی اتفاقات (مثل انفجارهای هسته ای) ظاهر انسان های بخشی از یک سیاره یا همه آن شبیه تصویر بالای پست بشه. البته احتمالات دیگری هم وجود نداره که در این فرصت نمیشه بهش پرداخت.

 5. به نظرم که حرفش فقط در حد فرضیه هست و دانشمند های زیادی از فرضیه ها در مورد فرازمینی ها گفتن!
  درسته ما نباید منتظر موجودی باشیم که بیاد به سیارمون . اونا به احتمال زیاد رباط میفرستند.
  اما از چیزی که مطمئنم اینه که هر چه قدرم انسان پیشرفت کنه ممکنه نیست اعضای بدنش رباطی شه!
  مگه اینکه منظورش اینه که ما نسلمون منقرض میشه از ما یه سیاره و کلی رباط هوشمند میمونه!
  یا اینکه رباط ها بر انسان ها قلبه میکنن و ما رو نابود میکنن.
  پس ممکنه فرازمینی ها هم همچین سرنوشتی داشتند

  • در ضمن اونا که از اول رباط نبودن درسته شرایط زیستیشون با ما فرق داره. ممکنه که اصلا روح و احساس نداشته باشن اما موجودات زیستی مثل ما هستند! به جرات میتونم اینو بگم. که با توجه به سیارشون موجود زیستی هستند

 6. به نظر من تو حرف هایی که درمورد فرازمینی ها هست ضدونقیض وجد برای اینکه از طرفی این اقا میگن اونا شبیه ما نیستن ولی از طرف دیگه اگه به عکس های حادثه رازول نگاه کنید ظاهرشون شبیه ما هست و اگه مقاله ای هم درباره جراحی هاشون بخونین میفهمین که درون یا زیر پوستشون با ما فرق داره و یا شاید طی چند صدهزار سال بعد ما هم شبیه اونا بشیم پیشنهاد میدم عکسها ومقالات حادثه رازول رو با دقت مشاهده کنید

 7. جالبه خودش داره حرف خودش رو نقض میکنه از این ور میگه انسان اشتباه میکنه دنبال یکی شبیه خودش هست بعد از اون ور با الگو قرار دادن انسان به این نتیجه میرسه الان اونا ماشین شدن خخخخ

  اگه مبنا غیر از چیزی شبیه انسان باشه پس نمیشه فهمید الان اونا به کجا رسیدن مگه اینکه حداقل یک ایده داشته باشیم روی اون حدس بزنیم از روی خودمون و جهانمون داریم اونارو حدس میزنیم نمیشه که خخخ

 8. با توجه با تیتر های خبر های قبلیتان:
  باراک اوباما به‌زودی حقایقی در مورد بیگانگان فضایی و یوفوها افشا خواهد کرد!
  پس چرا چیزی نگفت؟

 9. باراک اوباما به‌زودی حقایقی در مورد بیگانگان فضایی و یوفوها افشا خواهد کرد!
  پس چرا چیزی نگفت؟

 10. اینو یقین داشته باشید اگر بیگانگانی هم وجود داشته باشند ممکنه حتی قبل از انسان و تاهمین الان هم در بین انسانها و روی زمین باشند ولی کسی اونها رو درک و حس نمیکنه .

 11. اصلا انسان هر چیزی رو که تابحال ندیده و تصورش رو میکنه شبیه خودش میبینه . انسان آفریننده جهان ( خدا ) هم شبیه خودش تصور میکنه .

 12. وی می گوید اشتباه انسان آن است که هر وقت بحث از بیگانگان و زندگی فرا زمینی به میان می آید به موجوداتی نظیر خود فکر می کند، در حال که چنین نیست.
  از این نظر باهاش موافقم که گفته موجودات فرازمینی شبیه ما نیستن آره درسته و این کاملا مشخصه چون جاذبه ی سیاره بیگانه ها ۱۰۰ % با زمین فرق داره و آب و هواش فرق داره و ۱۰۰۰ چیز دیگه و این روی روند تکاملی اون موجودات که مثل ما میلیون ها سال تکامل پیدا کردن تاثیر مستقیم داره .
  اما اینکه گفته اگه بیگانه ای بی سمت زمین بیاد و یه سیاره ما برسه ریات هوشمنده من زیاد باهش موافق نیسنم چون قبلا فرامینی ها اومدن زمین و آثارشون هم هست( مستند فضانوردان باستان) البته این حرفشو رد نمیکنم که ممکنه با هوش مصنوعی نوع فرازمینی روبرو بشیم اما ۱۰۰% مطمئنم با فرازمینی هایی هستن که از بابت تکنولوژی چند صد هزار سال از ما جلوتر وجود دارن و میتونن به راحتی مسافت های بین کهکشانی رو طی کنن(تکنولوژی جهش یا تلپورت با انتقال آنی از یک نقطه کیهان به نقطه ای دیگر در کسری از زمان که با القای الکترومغتاطیسی و شارش انرژی به عنوان سوخت حرکتی و درک استفاده از گرانش منفی برای جهش هایی با فواصل کیهانی) البته من به محقق آمانور هستم اما این دوست دانشمندمون تمام جوانب رو در نظر نگرفته