چند نکته کاربردی برای افزایش عمر باتری گوشی‌ هوشمند

چند نکته کاربردی برای افزایش عمر باتری گوشی‌ هوشمند

در حال حاضر گوشی‌های هوشمند بسیاری در بازار جهانی موبایل وجود دارد که هر یک دارای ویژگی‌های خاص خود هستند. همان‌طور که می‌دانید معیارهای مختلفی هم در زمان خرید یک گوشی هوشمند وجود دارد که عمر باتری یکی از مهم‌ترین آن‌ها است. حال علاوه بر ظرفیت بالای باتری و مصرف کم آن، نکاتی برای طولانی کردن عمر باتری گوشی‌ هوشمند وجود دارد. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید تا با این چند نکته آشنا شوید.

در گذشته‌ای نه چندان دور ممکن بود که گوشی‌های ساده با یک بار شارژ به مدت یک هفته روشن بمانند، اما اکنون وضعیت متفاوت شده و با وجود گوشی‌های هوشمند قدرتمند که دارای ویژگی‌های کاربردی بسیاری هستند، مصرف باتری بسیار بیشتر شده است. گوشی‌های امروزی امکانات متعددی دارند که از جمله‌ آن‌ها می‌توان به عملکرد کامپیوتری، انجام بازی‌های سه بعدی، گرفتن عکس و استفاده از اینترنت در هر لحظه اشاره کرد. حال بهتر است که آموزش طولانی کردن عمر باتری گوشی‌ هوشمند را آغاز کنیم.

عمر باتری گوشی‌ هوشمند

بدیهی است که همیشه برای انجام هرکاری یک گزینه ساده وجود دارد، این احتمال وجود دارد که گوشی هوشمند شما برای مدت طولانی در حالت آماده به کار باشد، می‌توان به جای گذاشتن در حالت آماده به کار برای مدت طولانی گوشی هوشمند خود را خاموش کنید که ساده‌ترین راه برای صرفه‌جویی در مصرف عمر باتری است.

عمر باتری گوشی‌ هوشمند

وای فای و بلوتوث انرژی بسیاری را در زمان روشن بودن مصرف می‌کنند، پس اگر نیازی به آن‌ها ندارید سعی کنید خاموش باشند.

عمر باتری گوشی‌ هوشمند

ویبره یا حالت لرزش هم تاثیر بسیاری در مصرف باتری دارند. می‌توان ویبره را برای صدای زنگ خاموش کرد و این ویژگی فقط در حالت سایلنت فعال باشد.

عمر باتری گوشی‌ هوشمند

اگر گوشی هوشمند شما به دوربین فلش‌دار مجهز است، می‌توانید در صورت لزوم از آن استفاده کنید، چراکه با هر بار استفاده انرژی بسیاری صرف می‌شود.

عمر باتری گوشی‌ هوشمند

یکی دیگر از عوامل مهم در مصرف باتری نور نمایشگر است که به لطف سیستم عامل می‌توان آن را مانند لپ‌ تاپ کنترل کرد. سعی کنید که روشنایی را روی ۵۰ درصد بگذارید و یا حالت خودکار آن روشن باشد.

عمر باتری گوشی‌ هوشمند

بازی با گوشی هوشمند، مشاهده ویدئو، مرور تصاویر و استفاده از اینترنت سرعت مصرف باتری را به شدت بالا می‌برند، پس اگر عمر باتری در طول روز برای شما مهم است، می‌توانید از این موارد در صورت لزوم استفاده کنید.

عمر باتری گوشی هوشمند

جستوی دوباره سیگنال هم تاثیر بسیاری در مصرف انرژی دارد، بهتر است که حتی با تعویض مکان به صورت دستی جستجوی سیگنال را انجام ندهید.

عمر باتری گوشی هوشمند

هیچ‌وقت نباید گوشی هوشمند شما به صورت مداوم به شارژ متصل باشد و باتری گوشی تحت فشار انرژی قرار گیرد.

عمر باتری گوشی هوشمند

اگر از استندهای اختصاصی برای نگه داشتن گوشی هوشمند خود در اتومبیل شخصی استفاده می‌کنید بهتر است که دور از دریچه‌های بخاری باشد، البته این حالت برای زمان روشن بودن بخاری است. دمای بالا از عمر باتری گوشی‌ هوشمند کم می‌کند.

عمر باتری گوشی هوشمند

سعی کنید که همیشه جی پی اس گوشی هوشمند شما غیرفعال باشد و در صورت نیاز آن را فعال کنید.

عمر باتری گوشی هوشمند

اغلب صفحه نمایش‌ها این قابلیت را دارند که پس از مدتی به صورت خودکار قفل شوند، بهتر است که این حالت روی کم‌ترین زمان باشد.

عمر باتری گوشی هوشمند

به روز شدن نوار نوتیفیکیشن هم هر بار صفحه نمایش را روشن می‌کند، شما می‌توانید همگام‌سازی اپلیکیشن‌ها را به حداقل برسانید تا تاثیر مثبتی روی عمر باتری گوشی‌ هوشمند ایجاد شود.

عمر باتری گوشی هوشمند

به‌روزرسانی خودکار اپلیکیشن‌ها هم از دیگر عوامل مصرف بیش از حد باتری است، می‌توانید حالت به‌روزرسانی را به صورت کلی خاموش کنید.

رعایت این چند نکته ساده تاثیر بسیاری در عمر باتری گوشی هوشمند شما دارد، اگر گوشی هوشمند شما یک دستگاه قدرتمند است و مصرف انرژی آن برای شما مهم است، این چند نکته را رعایت کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*