سریعترین خودروی الکتریکی جهان

سریعترین خودروی الکتریکی جهان با نام NIO EP9 معرفی شد

این روزها خودروهای الکتریکی جایگاه ویژه‌ای میان کاربران پیدا کرده و سازندگان نیز تلاش دارند با تقویت آنها، رقابت با خودروهای بنزینی را سخت‌تر از همیشه کنند. اخیرا کمپانی چینی نکست ای وی (NextEV) با رونمایی از جدیدترین محصول خود یعنی NIO EP9، توانایی خود در تولید ابر خودروها را به رخ کشیده و البته سریعترین خودروی الکتریکی جهان را هم معرفی کرده است.

به‌گفته NextEV، سوپر اسپرت الکتریکی NIO EP9 که با ثبت زمان ۷ دقیقه و ۵ ثانیه، موفق به شکست رکورد محصول قبلی این شرکت در پیست نورنبرگ شده، اولین محصول از خانواده NIO بوده و در آینده امکان عرضه آن به بازار رسمی وجود دارد.

سریعترین خودروی الکتریکی جهان

سریعترین خودروی الکتریکی جهان می‌تواند در مدت زمان ۱۵.۹ ثانیه، به سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند

این خودروی دونفره با مجهز بودن به چهار موتور آنبرد و چهار گیربکس جداگانه، می‌تواند نیرویی یک مگاواتی را به چرخ‌ها برساند. در مورد سرعت این خودرو نیز باید بدانید شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت NIO EP9 تنها ۲.۷ ثانیه است. همچنین‌ محصول جدید NextEV می‌تواند در عرض ۷.۱ ثانیه، به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت و نهایتا در مدت زمان ۱۵.۹ ثانیه، به سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. اگرچه لقب سریعترین خودروی الکتریکی جهان می‌تواند برازنده NIO EP9 باشد اما هنوز رکورد یک چهارم مایل، در دستان دوج چارجر (Dodge Charger) است!

اگر بخواهیم باتری‌های ۶۳۵ کیلوگرمی NIO EP9 را نیز در نظر بگیریم، این خودروی جدید ۱۷۳۵ کیلوگرم وزن داشته و با هر بار شارژ شدن، می‌تواند تا ۴۲۷ کیلومتر را طی کند.

سریعترین خودروی الکتریکی جهان

احتمالا پیش از این، نام شرکت چینی NextEV را نشنیده باشید. اما بهتر است بدانید که این کمپانی کوچک، کار خود را در سال ۲۰۱۴ آغاز کرد و در اولین ورود خود به مسابقات فرمول E لندن، همراه با راننده برزیلی خود به‌نام نلسون پیکت (Nelson Piquet Jr) توانست جایگاه نخست را تصاحب کند. از آن زمان نیز مهندسین با تمرکز روی عملکرد خام NIO EP9، موتوری با قدرت ۱۳۴۰ اسب بخار را تولید کرد‌‌ه‌اند که شاید با وجود این قدرت بسیار بالا، بهتر باشد سازندگان دیگر سوپر اسپرت های الکتریکی همچون Audi’s R8 e-tron و Rimac Concept One، در طراحی موتور محصولات خود تجدید نظر کنند.

سریعترین خودروی الکتریکی جهان

بااینکه کمپانی NextEV موفق به تولید سریعترین خودروی الکتریکی جهان شده، اما تنها شش دستگاه از NIO EP9 تولید شده و تمامی آنها هم در اختیار موسسین شرکت قرار گرفته‌اند. همچنین هزینه ساخت هر دستگاه نیو ای پی ۹، چیزی در حدود ۱.۲ میلیون دلار اعلام شده است.

نهایتا، مدیران این شرکت از عرضه نسخه اقتصادی‌تر محصول جدید خود در سال ۲۰۱۷ خبر داده‌اند که در صورت عملی شدن، می‌توانیم شاهد رقابت جدی NextEV با شرکت تسلا و دیگر خودروسازان فعال در حوزه سوپر اسپرت‌های الکتریکی باشیم.

گالری تصاویر سوپر اسپرت الکتریکی NIO EP9

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*