ربات Fatty

ربات Fatty در نمایشگاه فناوری 2016 چین، یک نفر را مجروح کرد

در جریان نمایشگاه فناوری 2016 شنژن چین، یک ربات عصبانی باعث مجروح شدن یکی از بازدیدکنندگان شد. ربات Fatty در این نمایشگاه کنترل خود را از دست داد و با شکستن شیشه، پای یک مرد را دچار آسیب کرد.

ربات Fatty در جریان نمایشگاه فناوری 2016 شنژن، رفتار نابهنجاری را از خود نشان داد. این ربات عصبانی، کنترل خود را از دست داده و موجب شکسته شدن شیشه و آسیب دیدن یکی از بازدیدکنندگان شد. این فرد از ناحیه‌ی پا دچار جراحت شده و پس از آن برای مداوا به بیمارستان شنژن دانشگاه پکن منتقل شد.

ربات Fatty

چینی‌ها بر این باورند که این نخستین نبرد ربات‌ها بر علیه انسان‌ها است. این حادثه در غرفه‌ی نمایش گسترده‌ی قرن (Spreadview Century) رخ داد که مربوط به یک شرکت تحقیقاتی در شنژن چین است.

ربات Fatty قادر است تا احساسات خود را بروز دهد

ربات Fatty یک ربات کوچک است که برای آموزش و سرگرمی کودکان ساخته شده اما این حادثه نگرانی‌هایی را در این رابطه به وجود آورد. Fatty به شکلی طراحی شده که می‌تواند احساسات خود را در چهره‌اش بروز دهد. قیمت این ربات در حال حاضر 2 هزار دلار (حدود 7 میلیون تومان) عنوان شده است.

ربات Fatty

این برای اولین بار در جهان بود که یک ربات موجب آسیب دیدن یک انسان می‌شود. افرادی که در این نمایشگاه و در محل حادثه حضور داشتند، ادعا کرده‌اند که Fatty پس از انجام این اشتباه، نشانه‌هایی از پشیمانی را در چهره خود بروز داده است. هنوز علت اصلی این حادثه مشخص نشده و مهندسان سازنده‌ی این ربات توضیحی را در این مورد ارائه نکرده‌اند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*