خودروهای بی کیفیت

نماینده مجلس:‌ مردم با تقاضای خود، باعث تولید خودروهای بی کیفیت می‌شوند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، مخالفت خود را با تولید خودروهای بی کیفیت و ناایمن اعلام کرد و بیان کرد که برای جلوگیری از تولید این خودروها مانند پراید و پژو 405 به عزم دولت و مردم و توقف تقاضا برای آنها نیاز داریم.

نماینده‌ی مردم لنجان (یکی از حوزه‌های انتخابی استان اصفهان) در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع و معادن در خصوص از رده خارج کردن خودروهای بی کیفیت همچون پراید و پژو 405 گفت:

تا زمانی که تقاضا برای خرید پراید و پژو 405 وجود داشته باشد، تولید این محصولات ادامه پیدا خواهد کرد. بنابراین برای توقف تولید خودروهای بی کیفیت به عزم جدی دولت و مردم نیاز داریم.

تقاضا برای خودروهای بی کیفیت به دلیل ارزان‌تر بودن آنهاست

محسن کوهکن ضمن تاکید بر مخالفت با تولید خودروهای بی کیفیت و ناایمن، به این نکته اشاره کرد که محبوبیت پراید در بین مردم به دلیل ارزان بودن قطعات و خدمات آن است. وی در ادامه از شرکت‌ها خواست تا در انجام فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی در ساخت خودرو مشارکت کنند. برخی از شرکت‌های بزرگ خودروسازی با انجام تحقیقات مشارکتی موفق شدند تا کیفیت محصولات خود را ارتقا دهند و اکنون نیز اگر سطح ایمنی و استاندارد خودروهایی مانند پراید و پژو پیشرفت کنند، می‌توان در مدت‌زمان بیشتری از آنها استفاده کرد.

خودروهای بی کیفیت

 

مطمئنا با جدی گرفتن حوزه‌ی تحقیق و توسعه در صنعت خودروسازی و کاهش هزینه‌های سربار، می‌توان تولیدات باکیفیتی را به دست مشتریان رساند. در صورتی که کیفیت خودروهای داخلی برای مشتریان رضایت‌بخش بوده و قیمت تمام‌شده‌ی خودرو نیز مقرون‌به‌صرفه باشد، خودروسازان مجددا بازار را به دست خواهند گرفت و می‌توانیم شاهد بازار رقابتی در این عرصه باشیم.

کوهکن در ادامه افزود، بهبود کیفیت خودروها و تولید خودروهایی با حداقل آلایندگی، از اصلی‌ترین مصداق‌های مشتری مداری است و اگر خودروسازان برای مشتریان خود اهمیت قائل می‌شوند باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان نیز به مسئله‌ی خصوصی‌سازی در صنعت خودروسازی اشاره کرد و بهبود کیفیت محصولات و ایجاد تغییر و تحول در این صنعت را در گرو خصوصی شدن سیستم مدیریتی آن دانست.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

 1. بدبختى بزرگ تر از این که نماینده ملتى و مملکتى چنین فکر و منطقى داشته باشد ملت را چنان فقیر کرده اید که قادر نیستند خودروى برتر و با کیفیت درخواست کنند زمانى خودرو وارد کشور نمى کردید و تنها پیکان به ملت مى فروختید الان هم وارد مى کنید و چنان گران هستند که ملت باز مجبور اند که آشغال پراید را بخرند مگر ملت خواهان برترین ها نیستند

 2. عمو مجلسی!
  نفست از جای گرم در میاد
  بدون گمرکی ماشین میاری حالشو میبری!
  مردم که نمیتونن ماشین خدا تومنی خارجی بخرن
  چکار کنن؟ با فرقون برن این ور اون ور؟!
  مردم رو میزارین توی منگنه بعد میگین چرا میخرن!؟