مکان های ممنوعه

نگاهی به مکان های ممنوعه و مرموزی که کسی اجازه بازدید از آنها را ندارد

در دنیای ما مکان‌هایی وجود دارد که مردم قادر به مشاهده‌ی آنها نیستند. شبکه‌ی قطار زیرزمینی مسکو، اماکن مخفی فرقه‌ها، بایگانی واتیکان و منطقه‌ی ۵۱ از جمله‌ی این مکان های ممنوعه و مرموز هستند که ابهامات بسیاری در مورد آنها وجود دارد. در این مطلب ۱۸ مورد از مکان‌های مرموزی را بررسی خواهیم کرد که هیچ‌کس اجازه‌ی بازدید از آنها را ندارد.

مکان های ممنوعه و مرموز در سراسر جهان

۱. تپه راف (Raf Men With Hill)

تپه راف در یورک شایر انگلیس نام مکانی است که ساختمان‌های کروی آن بسیار عجیب بوده و نشان از اتفاق‌های مرموز در آن دارد. این مکان به شدت توسط آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها کنترل می‌شود و شایعات بسیاری در خصوص آن وجود دارد. ساختمان‌های کروی تپه راف، یک ایستگاه ماهواره‌ای را تشکیل داده‌اند که برای کنترل عبور موشک‌ها و ماهواره‌ها ساخته شده است. یکی از روزنامه‌نگاران با انتشار مدارکی، ادعا کرده بود که این مکان بزرگترین مرکز استراق سمع جهان است.

مکان های ممنوعه

۲. بیشه‌ی عجیب (Bohemain Grove)

این بیشه‌ی مرموز در کالیفرنیا قرار دارد و محل تجمع افرادی خاص است. این گروه عجیب هر هفته با دوستان خود و افرادی که از قدرت و مقام خاصی برخوردارند در این مکان جمع می‌شوند و مراسم خود را برگزار می‌کنند. هیچ فردی خارج از اعضای این گروه حق شرکت در این مراسم را ندارد.

مکان های ممنوعه

۳. کارخانه کوکاکولا (Coca cola)

معروف‌ترین کارخانه‌ی نوشابه‌سازی جهان هم یکی از مکان های ممنوعه است. فرمول ساخت نوشابه در این کارخانه که در آتلانتا واقع شده از ۱۲۵ سال پیش تغییر نکرده و تا به امروز نیز در هیچ جایی فاش نشده است. مردم عادی می‌توانند با خرید بلیت از این مکان دیدن کنند اما هیچ‌کس حق دسترسی به جایی که نوشابه‌ها تولید می‌شوند را ندارد.

مکان های ممنوعه

۴. آرشیو مخفی واتیکان (Vatican Secret Archive)

کتابخانه‌ی واتیکان، یک کتابخانه‌ی معمولی نیست. در این مکان اسناد و کتاب‌های قدیمی باارزش مربوط به تاریخچه‌ی واتیکان نگهداری می‌شود و به همین دلیل دسترسی به آن محدود شده است. افراد با تهیه‌ی بلیت می‌توانند از این کتابخانه بازدید کنند اما برای دسترسی به کتاب‌ها باید درخواست بدهند تا نسخه الکترونیکی آن کتاب برایشان ارسال شود.

مکان های ممنوعه

۵. غار لاسکواس در فرانسه (Lascuax Caves)

غار ممنوعه لاسکواس در جنوب غرب فرانسه قرار دارد و به دلیل نقاشی‌های باستانی بر روی دیوارهای آن، اجازه بازدید برای مردم وجود ندارد. نقاشی‌های موجود در این غار به ۱۷ هزار و ۵۰۰ سال پیش برمی‌گردد. در یک مدت کوتاه مردم می‌توانستند از این غار دیدن کنند اما در حال حاضر بازدید آن به کلی ممنوع شده است.

مکان های ممنوعه

۶. منطقه‌ی پاین گپ در استرالیا (Pin Gap Australia)

منطقه پاین گپ یکی از مکان های ممنوعه است که در استرالیا واقع شده و دولت این کشور به همراه CIA به شدت آن را تحت نظر دارند. هیچ‌کس از اتفاقاتی که در این مکان رخ می‌دهد خبر ندارد اما بر اساس آخرین اخبار، برنامه نویسان و هکرهای حرفه‌ای در آن قرنطینه شده‌اند. مدتی هم شایعه شده بود که چند شاهد، اشیای کروی و بزرگ شبیه به بشقاب‌پرنده را دیده‌اند که در این مکان از زمین بلند شده و در ارتفاعات ناپدید شده‌اند.

مکان های ممنوعه

۷. متروی مسکو (Moscow Metro 2)

این ایستگاه زیرزمینی مترو در زمان جنگ جهانی دوم برای محافظت از جان مردم ساخته شد اما بعدها، برنامه‌ریزی نظامی و استراتژیک نظامی روس‌ها در این مکان انجام می‌شد و به همین دلیل در حال حاضر ورود مردم به آن ممنوع است.

مکان های ممنوعه

۸. اتاق ۳۹ کره شمالی (Room 39 North Korea)

یک ساختمان معروف در کره شمالی وجود دارد که جزو مکان‌های ممنوعه است. در این ساختمان اتاقی به اسم اتاق ۳۹ قرار دارد که گفته می‌شود فعالیت‌های غیرقانونی در آن انجام می‌شود. ۱۳۰ شرکت با این سازمان همکاری می‌کنند و علاوه بر آن حدود ۲۰ حساب بانکی در سراسر جهان برای سازمان مذکور ثبت شده است. بر اساس شایعات، قاچاق اسلحه‌های بیو تروریسمی و نقل و انتقال پول برای فعالیت‌های غیرقانونی از جمله اقداماتی است که در این مکان انجام می‌شود.

مکان های ممنوعه

۹. محل تولید موشک‌های روسیه (Mezghorye Russia)

Mezghorye نام مکانی است که طبق شنیده‌ها، سلاح هسته‌ای و موشک‌های بالستیک روسیه در آن تولید می‌شود و احتمال ساخت چندین سلاح ناشناخته‌ی دیگر نیز در آن وجود دارد. این مکان از راه دور و به وسیله‌ی سنسورهای هوشمند کنترل می‌شود.

مکان های ممنوعه

۱۰. کلاب ۳۳ دیزنی (Disney Club 33)

این ساختمان در دیزنی لند کالیفرنیا یکی از مکان های ممنوعه جهان است. کلاب ۳۳ دیزنی خاص‌ترین و بزرگترین کلاب در دنیا بوده و هیچ کس به غیر از اعضای کلاب، حق ورود به آن را ندارد. رئیس‌جمهور آمریکا، رهبران تجاری بزرگ و برخی از هنرمندان مشهور از جمله اعضای کلاب ۳۳ دیزنی هستند.

مکان های ممنوعه

۱۱. منطقه‌ی ۵۱ (Area51)

منطقه‌ی ۵۱ یکی از معروف‌ترین مکان های ممنوعه در سراسر جهان است. این منطقه، مکانی نظامی در نوادا و در جنوب غرب لاس‌وگاس است که در آن اسلحه‌های نظامی تولید می‌شود. دولت آمریکا مدعی شده که چنین منطقه‌ای وجود ندارد اما از سوی دیگر، تحقیقات این سازمان برای سازمان UFO ارسال می‌شود. همچنین اسناد محرمانه‌ای از دیده شدن سفینه‌ها و موجودات فضایی در این مکان وجود دارد.

مکان های ممنوعه

۱۲. پایگاه داده گوگل (Google Data Center)

در این مکان تریلیون‌ها بایت داده‌ی شرکت گوگل نگهداری می‌شود. پایگاه داده‌ی گوگل نام یک مکان واحد نیست و در ۱۳ مکان از سراسر دنیا قرار گرفته و به شدت کنترل می‌شوند.

مکان های ممنوعه

۱۳. کلیسای مری صهیون (Church or our Lady Mary of Zion)

این کلیسای مرموز در اتیوپی واقع شده و اجازه بازدید از آن وجود ندارد. در این مکان، بقایای کشتی سلیمان و کتاب مقدسی متعلق به آن زمان نگهداری می‌شود.

مکان های ممنوعه

۱۴. کلاب جنتلمن‌های انگلیسی (White Gentelman Club England)

این ساختمان به افراد خاص و ثروتمند انگلیسی تعلق دارد و هر از چند گاهی، مهمانی‌هایی در آن برگزار می‌شود. ورود مردم عادی به این مکان ممنوع است.

مکان های ممنوعه

۱۵. موزه جیانگ سو در چین (Jiangsu National Security Education Museum)

تنها چینی‌ها اجازه‌ی بازدید از موزه جیانگ سو را دارند و ورود افراد خارجی به این مکان ممنوع است. البته چینی‌ها نیز حق عکس‌برداری و فیلم‌برداری از این موزه را ندارند.

مکان های ممنوعه

۱۶. جزیره مار در برزیل (Snake Island)

جزیره‌ی مارها در خلیج سائوپائولو، محل زندگی مارهای افعی سمی و غول‌پیکر است که می‌تواند یک انسان بالغ را شکار کرده و به عنوان یک وعده‌ی غذایی نوش جان کند. دولت مکزیک، این منطقه را ممنوعه اعلام کرد و تعداد زیادی مار افعی را کشت اما هنوز هم مردم اجازه‌ی ورود به این جزیره را ندارند. گفته می‌شود که حدود یک هزار و ۱۰۰ مار افعی در این جزیره زندگی می‌کنند. یک نوع مار افعی به نام گادن افعی در این مکان وجود دارد که نسبت به مارهای افعی معمولی، ۵ برابر قدرتمندتر و خطرناک‌تر است و توانایی بلعیدن یک مرد را دارد.

مکان های ممنوعه

۱۷. نیهائو، هاوایی (Niihau)

نیهائو نام کوچک‌ترین جزیره هاوایی است که هیچ فردی در آن زندگی نمی‌کند. این جزیره ۱۸۰ کیلومتر مربع مساحت دارد و در سال ۱۹۶۹ خانواده ثروتمند رابینسون، آن را خریداری کرد. این خانواده در سال ۱۹۸۷ با دریافت مبلغی از گردشگران اجازه بازدید با هلیکوپتر از این جزیره را داد و از سال ۱۹۹۲ به بعد نیز مردم با خرید بلیت می‌توانستند از این مکان دیدن کنند.

مکان های ممنوعه

۱۸. خزانه جهانی بذر اسوالبارد در نروژ (Svalbard Global Seed Vault)

این خزانه برای مقابله با قحطی غذا ساخته شده و به یکی از مکان های ممنوعه جهان تبدیل شده است. این انبار به ذخیره‌ی روز قیامت معروف بوده و با توجه به اینکه در قطب ساخته شده، هیچ گاه مواد داخل آن فاسد نمی‌شود. تنها کارشناسان و متخصصان اجازه‌ی بازدید از این خزانه را دارند.

مکان های ممنوعه

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

 1. اینایی که میان میگن چرته و … قبلا اینترنت نبود میگفتیم طرف سواد نداره الان که شما اگر یکم انگلیسی بلد باشی و به تمامی اطلاعات پابلیک جهان دسترسی داری آخه چرا از این حرفا میزنی ؟

  در ضمن مطلب درست هست البته تعداد این مکان ها خیلی بیشتر هست مثل انترکتیکا و …

 2. خرافات و خرافه پرستی همیشه بوده و هست ،،باور کردن این مطالب احمقانه و ابلهانه هست،فقط برای سرگرمی و ایجاد خیالاته.
  ح

 3. اگه این مناطق ممنوعه هستند پس چجوری اینهمه اطلاعات ازشون هست؟

  • دقت کن در خوندنت ، نوشته ممنوعه یعنی اجازه ورود نیست نه سری و مخفیانه گرفتی چی شد

  • او جاهای سری و مخفی که شما اصلا تا ۲۰۰ سال دیگه هم شاید نفهمی بوده اصلا همچین جایی یا چیزی
   این ها مکان های خاص هست مخصوصا در مورد کتابخانه واتیکان گفته میشه یکی از با ارزشترین مکان های اطلاعاتی دنیا هست که حتی در مورد موجودات فرازمینی هم در اون اطلاعات هست