بارش برف

توکیو پس از نیم قرن، در ماه نوامبر بارش برف را به خود دید

آخرین باری که پایتخت ژاپن در ماه نوامبر میزبان بارش برف پاییزی بود، به ۵۴ سال پیش بازمی‌گردد و امسال پس از نیم قرن، مردم توکیو شاهد بارش برف در این ماه بودند. بنا بر گزارش‌های منتشر شده، در روز ۲۵ نوامبر شهروندان توکیو با مشاهده‌ی برف شدیدی که در حال باریدن بود، شگفت‌زده شدند.

در کل خیلی در توکیو برف نمی‌بارد و پایتخت‌نشینان ژاپن به طور متوسط سالی یک یا دو بار بارش برف را تماشا می‌کنند. آخرین باری که در ماه نوامبر در این شهر برف باریده بود به سال ۱۹۶۲ بازمی‌گشت یعنی ۵۴ سال پیش؛ و اکنون در سال ۲۰۱۶ این طلسم شکسته شد و برف پاییزی، شهر توکیو را سفیدپوش کرد. صبح پنجشنبه، توده هوای سرد غیرمعمول در این روزهای سال، مردم پایتخت‌نشین را غافلگیر کرد و بارش دانه‌های سفید برف حال و هوای خاصی را به این شهر بخشید. به گفته‌ی مسئولان سازمان هواشناسی ژاپن، این برف ۴۰ روز زودتر از موعد معمول شروع به باریدن کرده است. علاوه بر توکیو، چند شهر دیگر در شرق ژاپن و همچنین شهر یوکوهاما نیز شاهد بارش برف پاییزی بودند.

در ادامه تصاویر زیبا و تماشایی را از این برف بی‌سابقه مشاهده می‌کنیم. با دیدن این تصاویر کاملا متوجه هیجان‌زدگی مردم توکیو به دلیل بارش برف خواهید شد.

تصاویر دیدنی از بارش برف در شهر توکیو

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*