با محبوب ترین گوشی های موبایل در آمریکا آشنا شوید (2)

با محبوب ترین گوشی های موبایل در آمریکا آشنا شوید

آمریکا و بازار فروش گوشی های هوشمند آن، منطقه‌ای مهم و حیاتی برای هر شرکت بزرگ تولید‌کننده گوشی های موبایل به حساب خواهد آمد. با گجت نیوز همراه باشید تا ببینیم کدام کمپانی توانسته است در این منطقه‌ برتری بیشتری داشته باشد و تعداد گوشی های هوشمند بیشتری را به فروش برساند. در حقیقت حالا قصد داریم محبوب ترین گوشی های موبایل در آمریکا را معرفی کنیم.

بر اساس اطلاعات آماری، یکی از محصولات تولید شده توسط اپل توانسته است با قاطعیت در صدر جدول محبوب ترین گوشی های موبایل در آمریکا در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ میلادی قرار بگیرد؛ با وجود این که در این منطقه، هنوز هم پلتفرم اندروید به عنوان محبوب ترین سیستم عامل شناخته می‌شود، اما برای پنجمین سال متوالی جایگاه اول در جدول محبوب ترین گوشی های موبایل در آمریکا به یک محصول غیر اندرویدی تعلق دارد. امسال گوشی اپل آیفون ۷ توانسته است این جایگاه را تصاحب کند.

آیفون ۷ در بین محبوب ترین گوشی های موبایل در آمریکا در رتبه اول قرار دارد

بر اساس گزارشات منتشر شده از وب سایت آماری Kantar World Panel، آیفون ۷ در بین محبوب ترین گوشی های موبایل در آمریکا با در اختیار داشتن ۱۰.۶ درصد از سهم بازار فروش گوشی‌های موبایل، در صدر جدول قرار گرفته است. پس از آن گوشی‌های آیفون ۶ اس و سامسونگ گلکسی اس ۷ قرار دارند. این در حالی است که گوشی آیفون ۷ پلاس در رده چهارم قرار گرفته است و ۵.۳ درصد از فروش گوشی‌های هوشمند آمریکا را به خود اختصاص داده است. جالب است بدانید که اگر درصد میزان فروش دو گوشی سری آیفون ۷ را در کنار یکدیگر قرار دهیم به عدد بسیار بالای ۱۵.۹ درصد تنها برای پرچمدار یک‌سال شرکت اپل خواهیم رسید.

لوران گوئنور (Lauren Guenveur)، از تحلیل‌گران برجسته وب‌سایت Kantar World Panel در این باره این‌طور می‌گوید که:

حذف سوکت جک ۳.۵ میلی‌متری هدفون باعث نشده است تا کاربران آمریکایی از خرید گوشی آیفون ۷ چشم‌پوشی کنند. زیرا در سه ماهه منتهی به اکتبر ۲۰۱۶، آیفون ۷ با کسب ۱۰.۶ درصد از سهم این بازار به عنوان محبوب ترین گوشی موبایل در آمریکا شناخته می‌شود. این در حالی است که آیفون ۷ به طور کامل در طی این سه ماه برای فروش آماده نبود و در میان این برهه، اپل فروش این گوشی را آغاز کرد. اما نکته جالب‌تر قرار گیری آیفون ۷ پلاس در رتبه چهارم جدول است. این گوشی نیز توانسته است ۵.۳ درصد از سهم فروش گوشی های هوشمند در آمریکا را از آن خود کند. گرچه در این جدول به ترتیب پشت سر گوشی های آیفون ۶ اس و سامسونگ گلکسی اس ۷ قرار گرفته است.

اما موضوع جالب دیگری که در این گزارش آماری به چشم می‌خورد مربوط به موفقیت چشمگیر و درخشان گوشی گوگل پیکسل است؛ با این که تنها چند روز از برهه فروش رسمی این گوشی از مرحله آغازین، در این سه ماهه قرار می‌گیرد اما در همین چند روز، گوگل پیکسل توانسته است ۰.۵ درصد از سهم بازار فروش گوشی‌های هوشمند در آمریکا را از آن خود کند. جالب است بدانید که این سهم از فروش گوشی‌های موبایل برابر با میزان فروش تمام گوشی‌های شرکت‌هایی همچون مایکروسافت و یا هواوی در آمریکا است. مسلما آینده این گوشی بسیار درخشان خواهد بود و به همین دلیل بی‌صبرانه منتظر انتشار آمار فروش سه ماهه آخر سال ۲۰۱۶ خواهیم بود.

با تمام این تفاسیر، دنیا بزرگتر از آمریکا است؛ پس بیایید در ادامه نگاهی به میزان سهم سیستم عامل‌های مختلف در فروش گوشی‌های هوشمند در مناطق مختلف دنیا بیندازیم. بر اساس این دسته از گزارشات منتشر شده، بجز آمریکا، ژاپن، استرالیا و بریتانیا، سیستم عامل اندروید توانسته است در دیگر مناطق، سهمی بالاتر از ۷۵ درصد از بازار گوشی‌های هوشمند را در اختیار بگیرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*