طولانی ترین مسیر هوایی جهان به زودی راه اندازی میشود

پرواز 17.5 ساعته استرالیا به لندن طولانی ترین پرواز در جهان خواهد بود

شرکت هواپیمایی کانتاس (Qantas) بزرگترین ایرلاین استرالیاست. این شرکت اخیرا اعلام کرده قصد راه‌اندازی طولانی ترین مسیر هوایی جهان را دارد. این پرواز قرار است 17.5 ساعت طول بکشد.

طولانی ترین مسیر هوایی جهان بین دو شهر پرت و لندن برقرار می‌شود

این مسیر هوایی طولانی قرار است بین دو شهر پرت (Perth) مرکز ایالت استرالیای غربی واقع در غرب کشور استرالیا تا شهر لندن پایتخت انگستان برقرار شود. شرکت هواپیمایی کانتاس طول این مسیر را 14466 کیلومتر اعلام کرده و توسط یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ 787 دریم لاینر (Boeing 787 Dreamliner) انجام می‌شود. شرکت کانتاس قرار است این هواپیما را در سال آینده میلادی خریداری کند. این مسافت هوایی طولانی، رکورد طولانی ترین مسیر هوایی جهان -که تا پیش از این مربوط به مسافت 14200 کیلومتری دبی به آوکلند (Auckland) نیوزیلند با طول پرواز 16 ساعت و 35 دقیقه بود- را از آن خود خواهد کرد.

پرواز پرت تا لندن به نظر نمی‌رسد تا ماه مارس سال 2018 (اسفند 96) راه‌اندازی شود. با این حال، شهر پرت هم‌اکنون موقعیت خود را به عنوان یک قطب بین‌المللی و نقطه اتصال اقیانوس آرام جنوبی به اروپا تثبیت کرده است. شاید این پرواز یک پرواز طولانی و خسته‌کننده به نظر برسد، اما قطعا شرکت هواپیمایی کانتاس به عنوان بزرگترین شرکت هواپیمایی استرالیا تدابیری جهت رفاه حال مسافرین خود در طولانی ترین مسیر هوایی جهان خواهد اندیشید.

طولانی ترین مسیر هوایی جهان به زودی راه اندازی میشود

البته این پرواز، پروازی به مراتب بهتر و راحت‌تر از پروازهای دهه 1930 میلادی خواهد بود؛ در سال 1938، پرواز لندن تا بریزبن (Brisbane) در استرالیا -که در زمان خود عنوان طولانی ترین مسیر هوایی جهان را داشت- در حدود 11 روز به طول می‌انجامید و تقریبا 24 بار توقف برنامه‌ریزی‌شده داشت.

هنوز قیمت بلیت پرواز پرت تا لندن مشخص نیست اما طبق گفته‌های مسوولین شرکت کانتاس، تاریخ عرضه و فروش این بلیت، از آوریل 2017 (اردیبهشت 96) آغاز خواهد شد. باید منتظر ماند و دید واکنش مسافرین این پرواز پس از طی این مسیر نسبتا پرتردد چگونه خواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*