آدم فضایی ها چه شکلی هستند

آدم فضایی ها چه شکلی هستند؟

تلاش برای یافتن موجودات فضایی را می‌توان یکی از بزرگترین ماموریت‌های بشر دانست. هرچند همیشه این سوال مهم مطرح می‌شود که آدم فضایی ها چه شکلی هستند. آیا فرازمینی ها به انسان شباهت دارند؟

کم پیش می‌آید که دانشمندان و نویسندگان داستان‌های تخیلی رویکرد مشابهی در مورد یک موضوع داشته باشند؛ اما در مورد موجودات فضایی اینگونه است. بشر هنوز نتوانسته در تلاش برای یافتن موجودات فضایی موفق شود و البته هیچ نشانه‌ای نیز از آنها دریافت نکرده است. به‌همین‌خاطر دانشمندان و نویسندگان آثار تخیلی در پاسخ به اینکه آدم فضایی ها چه شکلی هستند راهی جز حدس زدن ندارند. البته ناگفته نماند که حدس‌های این دو گروه فوق‌العاده با هم تفاوت دارند.

آدم فضایی ها چه شکلی هستند؛ سوالی با پاسخ‌های متفاوت

موجودات بیگانه

در فیلم‌های مختلف معمولا موجودات فضایی را به‌صورت کوتوله‌هایی با صورت سبز و چشمانی بزرگ می‌بینیم. برخی از آنها نیز شکارچیانی وحشتناک هستند که برای نابودی زمین آمده‌اند. هرچند به باور دانشمندان قیافه موجودات فضایی به محیط و شرایط سیاره‌ای بستگی دارد که آن را خانه می‌نامند. در واقع شرایط خاص سیاره‌ای دیگر می‌تواند سبب شود که آنها ساختار و ظاهری کاملا متفاوت با انسان‌ها داشته باشند.

آدام فرانک، استاد اخترفیزیک دانشگاه روچستر دیدگاه جالبی در مورد اینکه آدم فضایی ها چه شکلی هستند، دارد. به‌باور وی اگر موجودات فضایی در سیاره‌ای با اتمسفر بسیار قوی تکامل یابند، ممکن است فقط توانایی پرواز در آسمان سیاره خود را داشته باشند. هرچند اگر آنها در سیاره‌ای با گرانش قوی باشند، بیشتر شبیه موجوداتی با ساختار قوی همچون فیل خواهند بود.

آواتار

ولنتینا اریستووا، استاد شیمی دانشگاه ادینبرو پاسخ دیگری برای اینکه آدم فضایی ها چه شکلی هستند، ارائه می‌دهد. به‌باور وی اگر اتمسفر یک سیاره نتواند تشعشعات خطرناک ستاره اصلی را جذب کند، احتمالا موجودات فضایی زیر زمین تکامل می‌یابند. در این حالت فرازمینی‌ها از خاک به‌عنوان لایه حفاظتی بهره خواهند برد. البته در این حالت دیگر نباید انتظار مشاهده یوفو و موجودات فضایی پیشرفته را داشته باشید؛ زیرا فرازمینی‌های مدنظر بیشتر به قارچ شباهت خواهند داشت.

فراموش نکنید که حتی در کره زمین نیز زیر خاک اشکال بسیار بیشتری از حیات وجود دارند؛ بنابراین پیدا کردن شبکه گسترده‌ای از ریشه‌ها در سیاره‌ای دیگر عجیب نیست. البته اگر سیاره‌ای در معرض تابش شدید امواج فرابنفش باشد، آدم فضایی های حاضر در آن شکلی جالب خواهند داشت. پوست آنها احتمالا به‌رنگ قرمز، آبی و یا سبز خواهد بود تا بتواند همچون سپری حفاظتی عمق کند.

آدم فضایی ها چه شکلی هستند

همچنین ممکن است این مدل از آدم فضایی ها پروتئین‌های خاصی برای جذب بخشی از انرژی فرابنفش داشته باشند. در کنار این موارد می‌توان احتمال‌های دیگری را هم در نظر گرفت. دمای سطح بسیاری از سیاره‌های فراخورشیدی نسبت به زمین پایین‌تر است.

در این حالت احتمال دارد که آدم فضایی ها موجوداتی با سوخت‌و‌ساز بسیار آهسته باشند. یکی از جانوران با سوخت‌و‌ساز بسیار آهسته تنبل است. متابولیسم این جانور تنها ۴۰ تا ۴۵ درصد جانورانی با اندازه مشابه است. بنابراین احتمال وجود این دسته از موجودات فضایی را نیز نمی‌توان نادیده گرفت.

طبیعتا اگر روزی در اخبار نجوم عنوان پیدا شدن موجودات فضایی پیشرفته را مشاهده کنیم، هیجان‌زده خواهیم شد. ولی در واقعیت انتظار می‌رود که دانشمندان در بهترین حالت حیات میکروبی را در سیاره‌های فراخورشیدی پیدا کنند. فراموش نکنید که ما تنها ۲۰۰ هزار سال قدمت داریم و زمین برای بخش زیادی از عمر ۴.۵ میلیارد ساله خود تنها میزبان حیات میکروبی بوده است.

با وجود همه اینها نمي‌توان احتمال کشف موجودات فضایی پیشرفته و یا سفر آنها به کره زمین را رد کرد. اینجا باید پرسید که آدم فضایی های پیشرفته چه شکلی هستند. سارا رویمر، استاد اخترفیزیک دانشگاه یورک تورنتو احتمال شباهت زیاد موجودات فضایی پیشرفته به انسان را بسیار پایین می‌داند.

آدم فضایی ها چه شکلی هستند

فیزیولوژی خاص انسان در نتیجه تکامل در محیط سیاره زمین و البته میزان زیادی شانس شکل گرفته است. بنابراین تمدن‌های بیگانه نیز باید با توجه به محیط خاص خودشان ویژگی‌ها و اعضای کاملا متفاوتی داشته باشند. البته ممکن است برخی ویژگی‌های حیوانی مشترک را در نتیجه تکامل هم‌گرا در آنها دید.

از این ویژگی‌ها می‌توان به‌ چشم‌هایی برای دیدن محیط اطراف و پاها و یا بال‌هایی برای حرکت اشاره کرد. هرچند که شباهت ما با موجودات فضایی پیشرفته همین‌جا به‌پایان می‌رسد. البته همه پاسخ‌ها به سوال آدم فضایی ها چه شکلی هستند، بر یک فرض بسیار مهم بنا شده است.

ما همیشه تصور می‌کنیم که موجودات فضایی نیز همچون ما به آب، نور خورشید و اکسیژن برای زنده‌ ماندن نیاز دارند. هرچند این احتمال وجود دارد که آنها در سیاره‌ای دیگر به‌گونه‌ای کاملا متفاوت تکامل یافته باشند. حتی ممکن است آنها از ساختار پایه‌ای کاملا متفاوتی بهره ببرند.

آدم فضایی ها چه شکلی هستند

به‌عنوان مثال در کره زمین حیات بر پایه کربن شکل گرفته است؛ اما در بسیاری از آثار تخیلی موجودات فضایی بر پایه سیلیکون هستند. طبیعتا سیلیکون گزینه‌ای بسیار نامحتمل است؛ زیرا به فراوانی کربن در طبیعت یافت نمی‌شود و نمی‌توان همچون کربن ترکیبات پیچیده زیادی را بسازد. هرچند ایده کلی این مسئله کاملا ممکن است. شاید بتوان در آینده موجوداتی را بر پایه عناصری دیگر مشاهده کرد.

انسان در مدت حضور خود روی کره زمین همیشه با شگفتی‌های گوناگون از طبیعت مواجه شده است. آیا نمی‌توان انتظار داشت که جهانی با ۲ ترلیون کهکشان یک بار دیگر انسان را شگفت‌زده کند؟

با وجود همه احتمالاتی که در مورد فرازمینی‌ها وجود دارند، به‌نظر شما موجودات فضایی چه شکلی هستند؟

بیشتر بخوانید:
انسان‌ ها اولین تمدن پیشرفته کره زمین نیستند با این روش ها می‌توانیم موجودات فضایی را برای آمدن به زمین ترغیب کنیم اگر انسان در سیاره های دیگر تکامل پیدا می‌کرد، چه شکلی می‌شد؟ ۱۰ داستان‌ عجیب و ترسناک از برخورد انسان ها با موجودات ناشناخته و فضایی ها تلسکوپ فضایی جیمز وب ممکن است در این سیارات حیات بیگانه را پیدا کند

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

11 دیدگاه

 1. واقعا تخیل بی منطق و قضاوت بی ریشه علمی در درک اطراف و واقعیت های موجود طبیعی تا زمانی که تکامل انسان به نقطه رشد کشف تعاملات کیهانی و رمز آفرینش نرسیده شاهد حدس و گمان های بدوی خواهیم بود و اساسا فعلا با توان فکری ابتدایی، برداشت های ما از جهان درحد بازی ها و برداشت های کودکانه با ذهنیت کنجکاوانه هست، اصولا حیات و معنای آن برای طبقه بندی درک و تحلیل برمبنای دیدگاه ناقص علمی و فرهنگی فعلی هست و چه بسا حیات و زندگی و ارتباط بین تمدن های غیرانسانی و بیگانگان از چارچوب فیزیک و شیمی و ریاضیات قابل فهم ما انسانها پیروی نکند و چون عاجز از شناخت این روندها هستیم براساس آنچه که از کودکی در درک اطراف مان و تعبیر محیط خارج از ذهن و تفکر مغزمان به ما آموزش و القا شده، داستان سرایی و تصوراتمان را شکل می‌دهیم که نتیجه کوچک آن ترسیم بیگانگان با این نقاشی ها و ترکیب جسمی با مایه وجودی همانند انسان ها و یا حیوانات محتمل به تکامل پیشرفته تر از زمین و ظهور تمدنی بیگانه با محاسبات و ضوابط انسان مایه؟!! شاید روزی با پدیده ای روبرو شویم که جاندار محض نبوده و حاصل هوش مصنوعی به زعم دانش بشری یا اسباب و وسیله مانند ربات ها از تمدن متفکر باشند و ما آن هارا نماد موجودی بیگانه بدانیم؟؟!!

 2. واقعا بعضی وقتا که فکرشو میکنم که دنیاهای دیگه و موجودات دیگه وجود دارند و فاصله های نوری باعث شده که هنوز دسترسی به انها امکان پذیر نباشه یا در خصوص کتیبه های قدیمی در خصوص بیگانگان فضایی با کاهواره شوالیه سیاه. راکتور بیگانه رو کره ماه و …یه طوری تو خلا فرو میرم …

 3. مطمئن باش هرجوری باشن ماها با این دانش ک تا ماه بیشتر نرفتیم ب مغزمونم خطور نمیکنه چ شکلین.

  • ( در واقع ظاهر اولین حیات بیگانه ای که انسان‌ها کشف خواهند کرد شبیه آن‌چه تمامی افراد متصور هستند نخواهد بود)ما انسان ها از موجودایی مثله میکروب ها منشا گرفتیم و معلوم نیس در اینده چ شکلی تکامل پیدا کنیم.ولی ی چیز دیگم هس ک میگه علاوه برظاهر ریاضیات و قوانین هم فرق داره.(ی مثال ساده مثله شاید 2×2جوابش چار نباشه اونجا)با این نفاسیر حتی ی درصد هم درست نیس فکرمون.باس منتظر بود تا بیان…

 4. به عقیده ی من موجودات فضایی هشومند دارای چشمان و مغز بزرگ هستند و بینی و فک کوچکی دارند دلیل آن این است که با توجه به علایم و نشانه های انسانهای اولیه که دارای فک بزرگ و مغز های کوچک هستند میتوان به این نتیجه رسید که در واقع موجودات بیگانه فضایی تکاملی از نسل انسان هستند ! هر چقدر به جلوتر میرویم رابطه بین اندازه ی سر ودهان معکوس میشود

 5. گجت جون مرسی ازمطالب خوب وارزشمندت

 6. بسیارررر عالیییییییی…….

 7. سلام .عالی بود . فقط خدا به خیر کنه ….به نظرم باید مو داشته باشن …چون این طوری که تو عکس هست مثل خوک میمونن.

 8. فک کنم فضاییا شبیه به اینین که تو عکس مطلب هست. چون هر مطلبی دیدم هر عکسی دیدم تقریبا یه این شکل و شمایل بودن! اگه این شکلی باشن خیلی چندشن ?

 9. ممنون خیلی مطلب مفید و جالبی بود آقای کریمی

 10. واییییییییییییییییییییییییییییییییی گجت جون چیکار کردی؟؟؟؟
  عالی بود همه چیزش واقعا لذت بردم