سوپر ماشین«اورِلیو»متولد فیلیپین راهی خیابان ها شد+عکس

تنها کشورهای مشخصی در دنیا وجود دارند که در عرصه سوپرماشین‌ها دارای جایگاهی برای خود هستند. یکی از همین کشورها بود که قهرمان جام جهانی نیز شد.امّا کشوری که در زمینه سوپرماشین حتی نامش به ذهن‌ها خطور نمی‌کند، «فیلیپین» است؛ کشوری که شاید به زودی این وضعیت را تغییر دهد.

سوپرماشین«اورِلیو» متولد فیلیپین

سوپرماشین«اورِلیو» متولد فیلیپین

این سوپرماشین تیونینگ زیبا، اورِلیو (Aurelio) است که توسط یک گروه چهارنفره فیلیپینی با عنوان «فاکتور اورِلیو اتومبیل» ساخته شده است. اگر بخواهیم صادق باشیم، کاری که این افراد انجام داده‌اند، چندان پیچیده نبوده است. ظاهر اورلیو، کاملاً مؤلفه‌های زیبایی فراری 458 ایتالیا را دارد، درهای آن، حال و هوای مک‌لارن P1 را دارند و عقب خودرو هم نشانه‌هایی از لامبورگینی اونتادور را در خود دارد. البته شاید نتوان در شروع کار و به یک گروه چهار نفره چندان ایراد گرفت.

سوپرماشین«اورِلیو» متولد فیلیپین

سوپرماشین«اورِلیو» متولد فیلیپین

جزئیات زیادی در مورد اورلیو در دسترس نیستند. بدنه ترکیبی از پلاستیک تقویت‌شده فایبرگلاس با چیزی شبیه به فیبرکربن است که به صورت پراکنده در داخل کابین استفاده شده است. در زیر کاپوت، یک فریم لوله‌ای شاسی قرار گرفته که درون آن یک موتور توربوی چهار سیلندر 4G63 میتسوبیشی قرار گرفته است که می‌تواند برای هر تُن خودرو، قدرتی برابر ۴۵۷ اسب‌بخار تولید کند و می‌تواند نیروی لازم برای سرعت گرفتن اورلیو تا ۲۹۹/۳ کیلومتر بر ساعت را تأمین کند.

سوپرماشین«اورِلیو» متولد فیلیپین

سوپرماشین«اورِلیو» متولد فیلیپین

مطابق گفته «مانیلا تایمز» ۸۰ درصد این خودرو از منابع داخل فیلیپین تولید شده و تنها مواردی مانند چرخ‌ها، ترمزها، موتور، گیربکس و برخی عناصر سیستم تعلیق در این زمینه استثنا هستند.

سوپرماشین«اورِلیو» متولد فیلیپین

سوپرماشین«اورِلیو» متولد فیلیپین

ولی در مجموع، اورلیو طراحی تأثیرگذاری دارد؛ مخصوصاً وقتی درنظر بگیریم که این چهار نفر برای ساختن نمونه اولین سوپرماشین‌شان مجبور شدند از برخی چیزهایشان بگذرند و از آشنایان خود پول قرض کنند. این کمپانی با نیروی کاری که در حال حاضر دارد، می‌تواند بین ۶ تا ۱۰ دستگاه از این خودرو را در طول سال تولید کند. قیمت مشخص شده برای آن نیز حدود ۱/۶ میلیون پزوی فیلیپینی یا ۳۷ هزار دلار است.

منبع:expensivenews

English Version

English Version

Expensive News – Meet The Philippines First Supercar – The Aurelio Automobile When you think of supercars, you rightfully think of Italy. Beyond Italy, you’ll find Koenigsegg in Sweden, Porsche and Mercedes-Benz in Germany as well as many British marques like Aston Martin venturing into this heavily contested segment of the market. One place you definitely wouldn’t think of making their own supercars is Philippines but they’ve created just that! The company behind the car, formerly known as Factor Aurelio and now simply Aurelio after internal disagreements, the design of the car is certainly unique. Available either with a Honda B16A V-TEC engine or a Mitsubishi 4G63T turbocharged 2.0-litre engine, the Aurelio ‘supercar’ could prove quite fast. Unsurprisingly, no performance or power figures have been announced but the car is reportedly made from fibreglass reinforced plastic as well as select carbon fibre components.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*