لامپ هلیا

لامپ هلیا شرکت Soraa نور آبی را بدون تولید رنگ زرد از بین می‌برد

کمپانی های فناوری طی سالیان اخیر اقدامات زیادی را برای کمتر در معرض نور آبی قرار گرفتن انسان‌ها پیش از خواب انجام داده‌اند. به طور مثال اپل با اضافه کردن قابلیت شیفت شب به سیستم عامل آی او اس، گوگل با اضافه کردن قابلیت نور شب در برخی گوشی های مجهز به اندروید ۷ نوقا و آمازون با ارائه قابلیت سایه آبی برای تبلت‌هایش همگی اقدامات مثبتیست که در این راستا انجام گرفته است. اما شرکت فناوری فعال در حوزه ال ای دی Sorra این میزان را کافی نمی‌داند. آن‌ها یک گام جلو‌تر رفته و با رونمایی از لامپ هلیا (Helia)، از چراغی رونمایی کرده‌اند که به طور کلی می‌تواند نور آبی را حذف کند.

نور آبی از گوشی های هوشمند، لپ تاپ ها و سایر دستگاه های الکترونیکی به صورت شبانه روز در حال ساطع شدن است. به همین خاطر است که کارشناسان مختلف همواره می‌گویند نباید پیش از خواب از دستگاه‌های الکترونیکی استفاده کنیم. چرا که این نور آبی ساطع شده از دستگاه های مذکور باعث کاهش کیفیت خواب شده و ما را در معرض خطر حملات قلبی، سرطان های مختلف و بسیاری از بیماری‌های دیگر قرار می دهد.

نور هلیا ، نخستین ورود شرکت Sorra به بازار مصرف کنندگان است و حالت شب این لامپ نسبت به هر لامپ دیگری که تا به حال تولید شده متفاوت عمل خواهد کرد. این لامپ به جای محدود کردن نور آبی با استفاده از نور آبی، با استفاده از ال ای دی های بنفش عملا نور آبی را حذف می‌کند.

لامپ هلیا شرکت Soraa

آرلین دوید (Aurelien David) یکی از محققین شرکت سورا اینگونه می‌گوید:

وقتی شما بیش از حد نور آبی را حذف کنید، آن چیزی که باقی می‌ماند نور زرد بسیار ضعیف در حد نور شمع است. هرچند می‌تواند این نور برای سلامت شما خوب باشد، اما شما نمی‌توانید تمام طول عمرتان را در زیر نور بسیار کم زرد سر کنید.

اگر شما تا به حال از حالت شیفت شب و یا مواردی اینچنینی در گوشیتان استفاده کرده باشید، می‌توانید مشاهده کنید که رنگ صفحه نمایش به شدت زرد می‌شود. این کار مثبت است اما به هیچ عنوان ایده آل نیست.

به گفته دیوید، هلیا در حالی تابش این نور آبی را به صفر رسانده است که همچنان یک رنگ سفید ملایمی باقی مانده است. این لامپ سازگار با طلوع و غروب خورشید خانه شما را روشن خواهد کرد. لامپ هلیا همچنین شما را با مقدار بسیار زیادی از نور آبی در صبح بیدار خواهد کرد.

قیمت و زمان عرضه لامپ هلیا

گفتنیست که شرکت سورا در نظر دارد تا بهار پیش رو این محصول را از طریق وبسایت خود به فروش برساند. گفته می‌شود این لامپ در پکیج های مختلفی با قیمت ۳۰ دلار و ۵۰ دلار به فروش خواهد رسید.

فروشگاه اینترنتی جانبی کاملترین مجموعه عرضه باتری موبایل و  شارژر موبایل ، حامی گجت نیوز در پوشش خبری نمایشگاه سی ای اس ۲۰۱۷ (CES 2017)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*