قدرت نمایی پاناسونیک در IFA با معرفی تلویزیون پلاسمای ۱۴۵ اینچی ۸K

پس از عرضه اولین تلویزیون ۳ بعدی ۸۴ اینچی دنیا با رزولوشن ۴k توسط ال جی و همچنین  رونمایی سونی از تلویزیون ۸۴ اینچی براویا با رزولوشن ۴K به نظر می رسید که این تلویزیون ها تا مدتی یکه تاز بازار تلویزیون های غول پیکر باشند.اما امروز پاناسونیک با معرفی تلویزیون پلاسمای ۱۴۵ اینچی ۸K خود نمایشگاه IFA 2012 را به لرزه در آورد.

در گوشه‌ی تاریکی از غرفه پاناسونیک در نمایشگاه IFAبرلین، محصولی خودنمایی می‌کند که می‌تواند ابرقدرت این نمایشگاه باشد. یک تلویزیون پلاسمای ۱۴۵ اینچی با رزولوشن ۸K! این تلویزیون با همکاری شبکه NHK ژاپن تولید شده است، و این نمونه اولیه تنها برای اثبات ایده این شرکت‌ها برای پخش برنامه‌ها با رزولوشن Super Hi Vision در سال ۲۰۲۰ است. این بدین معناست که مردم تا به این زودی‌ها دستشان به این ابر تلویزیون نخواهد رسید.


به گفته نویسنده وب‌سایت انگجت تماشای این تلویزیون از نزدیک بسیار هیجان‌انگیز است و شما حتی از نزدیک نیز به سختی پیکسل‌ها را می‌توانید از یکدیگر جدا کنید. جزییات در آن به طور باورنکردنی نمایش داده می‌شود و چشمان شما را خیره خواهد کرد.
باید توجه داشت که این تلویزیون ۱۶ برابر یک تلویزیون Full HD پیکسل در خود جای داده است و‌ تراکم پیکسل آن برابر با یک تلویزیون ۳۶ اینچی Full HD است که حتی از تلویزیون سونی نیز بهتر است. برای تلویزیون سونی این مقدار معادل یک تلویزیون ۴۲ اینچی Full HD بوده است. بنابراین این ابرتلویزیون را می‌توان فعلا پرچمدار تلویزیون‌های این نمایشگاه دانست.

آیا رقابت‌ اندازه و رزولوشن تنها یک رقابت بی‌هدف، تبلیغاتی و بی پایان است؟ یا باید منتظر تحول اساسی در تلویزیون‌ها باشیم. آیا شما یک تلویزیون ۵۰ اینچی با رزولوشن بالاتر و قیمت مناسب را‌ ترجیح نمی‌دهید؟


منبع : engadget

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*