اینفینیتی QX50

طرح مفهومی اینفینیتی QX50 در نمایشگاه دیترویت؛ شاسی بلند جدید Infiniti در سال 2018 وارد بازار می‌شود

شرکت اینفینیتی (Infiniti) به عنوان یک برند لوکس  زیرمجموعه‌ی نیسان، پیش از آغاز نمایشگاه خودروی دیترویت 2017 از معرفی طرح مفهومی شاسی بلند QX50 خبر داده بود. اینفینیتی QX50 در نمایشگاه دیترویت رونمایی شد و مدیرعامل این شرکت نیز در حاشیه‌ی این رویداد، اطلاعات جدیدی را در این مورد ارائه داد.

رولند کروگر (Roland Krueger)، مدیرعامل شرکت اینفینیتی در حاشیه‌ی نمایشگاه خودروی دیترویت 2017 اعلام کرد که شاسی بلند جدید QX50 در سال 2018 وارد بازار می‌شود. اینفینیتی QX50 اولین خودروی این شرکت خواهد بود که از پیشرانه‌ی توربوشارژ مجهز به فناوری ضریب تراکم متغیر (VC-T) برخوردار است. وی در ادامه گفت:

ما باید بر روی تکنولوژی‌هایی تمرکز کنیم که برای مصرف‌کنندگان مفید واقع شود. پیشرانه‌ی مورد استفاده در شاسی بلند اینفینیتی QX50 از لحاظ عملکرد مانند پیشرانه‌های 6 سیلندر است اما به اندازه‌ی پیشرانه‌های 4 سیلندر بنزینی، سوخت مصرف می‌کند.

اینفینیتی QX50

پیشرانه‌های بنزینی خودروهای Infiniti در کشورهایی مانند بریتانیا که تمرکز بازار بر روی خودروهای دیزلی است، به عنوان یک نقطه ضعف برای این برند محسوب می‌شد؛ اما پیش‌بینی می‌شود که اینفینیتی با عرضه‌ی پیشرانه‌های 2 لیتری بنزینی با فناوری VC-T سعی در رفع این مشکل داشته باشد. کروگر تاکید کرد که این همان جایگاه مورد انتظار شرکت اینفینیتی است.

اینفینیتی QX50

پیشرانه‌ی پیشرفته با قدرت 270 اسب بخار در اینفینیتی QX50

طرح مفهومی شاسی بلند اینفینیتی QX50 از سال آینده در ایالات متحده آمریکا به فروش خواهد رسید. فروش این خودرو در اروپا و همین‌طور بریتانیا نیز تایید شده اما هنوز تاریخ رسمی عرضه‌ی آن مشخص نیست. شرکت اینفینیتی در نمایشگاه خودروی پاریس که در سپتامبر 2016 برگزار شد، فناوری VC-T یا «ضریب تراکم متغیر» را معرفی کرده بود. بر اساس اخبار منتشر شده، پیشرانه‌ی مورد استفاده در این خودرو، قدرتی معادل 270 اسب بخار و گشتاور 390 نیوتن‌متر را ارائه خواهد کرد که در مقایسه با سایر پیشرانه‌های بنزینی، 27 درصد اقتصادی‌تر است. به احتمال زیاد در آینده‌ی نزدیک، جزئیات بیشتری از این خودروی جذاب منتشر خواهد شد.

اینفینیتی QX50

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*