نسخه مسابقه ای تسلا مدل اس

با نسخه مسابقه ای تسلا مدل اس با قدرت ۷۷۸ اسب بخار آشنا شوید

خودروی الکتریکی تسلا مدل اس P100D را می‌توان یکی از سریعترین اتومبیل‌های حال حاضر جهان نامید و شاید تعجب کنید اگر بگوییم شتاب این خودرو از جاذبه بیشتر است. اما نسخه مسابقه ای تسلا مدل اس (Tesla Model S P100D) با سرعت بیشتر نسبت به نسخه اصلی و نیروی ۷۷۸ اسب بخاری، می‌تواند در عرض تنها ۲ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت (۶۰ مایل بر ساعت) دست پیدا کند.

شاید تصور کنید که یک خودروی الکتریکی چگونه می‌تواند به چنین سرعت بالایی برسد. به‌علاوه شاید شرکت تسلا موتورز (Tesla Motors) که فعالیت خود را از سال ۲۰۰۸ آغاز کرده، رقیب سرسختی برای خودروسازان بزرگی همچون پورشه، بوگاتی، مرسدس بنز و بیشتر نباشد. اما جالب است بدانید که خودروی پورشه ۹۱۸ اسپایدر (Porsche 918 Spyder) با ظاهر غلط انداز خود برای رسیدن به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت به ۲.۶ ثانیه زمان نیاز دارد.

نسخه مسابقه ای تسلا مدل اس ، پنجشنبه گذشته در نمایشگاه بین المللی خودروی انگلستان معرفی شد و قرار است در اولین مسابقات رسمی خودروهای تمام‌الکتریکی “Electric GT Championship” حاضر شود.

نسخه مسابقه ای تسلا مدل اس ۵۰۰ کیلوگرم نسبت به نسخه اصلی سبکتر است

با وجود این قدرت و سرعت بالا، نسخه مسابقه ای تسلا مدل اس تنها برای رقابت طراحی شده و نباید منتظر ورود آن به بازار خودروها باشید. همچنین برای طراحی این خودرو از نسخه اصلی استفاده شده و خبری از تولید مدل‌های سفارشی نیست. نتیجه تلاش مهندسان نیز باعث شده تا وزن خودرو حدود ۱۱۰۰ پوند (۵۰۰ کیلوگرم) کاهش پیدا کرده و قدرت خروجی به ۷۷۸ اسب بخار و گشتاور نیز به ۹۹۵ نیوتون بر متر (۷۳۴ پوند بر فوت) برسد.

در این رقابت‌ها (همانند مسابقات فرمول E) که قرار است از تاریخ ۲۷ سپتامبر (پاییز سال ۲۰۱۷ میلادی) و در جزیره ایبیزا (Ibiza) واقع در اسپانیا آغاز شود، ۱۰ تیم و ۲۰ راننده حضور پیدا خواهند کرد. همچنین بنابر اطلاعات منتشر شده توسط وب‌سایت “Motor Authority”، این مسابقات در ۷ راند مختلف، یکی صبح و یکی غروب برای هر کدام، برگزار می‌شود. به‌علاوه، سه مسابقه غیر رقابتی نیز طی این دوره برگزار خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*