فضانوردان باستانی: راز حلقه های کشتزار

در قسمت قبل از مجموعه‌ مقالات فضانوردان باستانی، به تندیس‌های سنگی جزیره ایستر اشاره نمودیم که مسئله‌ای غامض و همچنین اسرارآمیزی را در خود جای داده است. برخلاف سایر رازهای کشف نشده، هیچ شکی نیست که حلقه های کشتزار حقیقت دارند و اسناد معتبری وجود دارد که غیرقابل انکار است. سوالی اصلی این است که علت تشکیل این حلقه ها چیست؟ علاقمندان به حلقه های کشتزار نظریات مختلفی را در مورد علت شکل‌گیری این الگوها مطرح کرده‌اند، که برخی موجه و برخی دیگر غیرموجه و مردود بوده‌اند. در این قسمت می‌خواهیم به راز حلقه های کشتزار بپردازیم. با گجت نیوز همراه باشید.

فضانوردان باستانی: راز حلقه های کشتزار

تقریبا 20 سال است که گاها در یکی از کشورهای اروپایی اتفاق عجیبی روی می‌دهد. داستان این است که یک شب می‌خوابند و صبح که بیدار می‌شوند، می‌بینند دایره‌های بزرگی در مزارع گندم ایجاد شده است. این اتفاق نمی‌تواند عادی و یا شوخی و جعلی باشد و یک‌شبه نمی‌توان چنین اشکالی را با آن دقت در مزارع ایجاد کرد.

در این میان، بحران دایره‌های گندم‌زاری متوقف نشده است، بلکه توسعه نیز یافته است. جالب است که اشکال هندسی، سال به سال هندسی‌تر، پیچیده‌تر و پرکارتر شده‌اند. ژاپنی‌ها موضوع را آنقدر جدی تلقی کرده‌اند که هیات‌هایی را برای بازدید از این حلقه های کشتزار به اروپا و آمریکا فرستادند.

حلقه های کشتزار

نظر نهایی این است که این حلقه های کشتزار ثمره هنرنمایی موجودات فضایی باهوشی است که سوار بر بشقاب پرنده به زمین می‌آیند و بوسیله اشکال مرموز برای ما پیغام می‌گذارند و دوباره به سیاره خود برمی‌گردند. آزمایش‌ها و بررسی‌های شبانه با کمک دوربین‌های مادون قرمز و میکروفن‌ها ثابت کرده‌اند که این حلقه های کشتزار عجیب و غریب و شاید در باطن پرمعنی، شب‌هنگام و در کوتاه‌ترین زمان و بدون ایجاد کمترین سر و صدایی بطور صددرصد نامریی بوجود آمده‌اند.

این حلقه های کشتزار در طول 20 سال گذشته هندسی‌تر، هنری‌تر، پیچیده‌تر و پرطرح‌تر شده‌اند؛ مثلا دایره‌ها بزرگتر شده‌اند. گاهی دایره‌ها مانند حلقه‌های سمبل المپیک تو در تو هستند و در یک مورد هم یک مثلث نیز به آنها اضافه شده است.

حلقه های کشتزار

اشکالی هم شبیه حشرات و ماهی‌ها عینا مانند آثار نقاشی ماقبل تاریخ که در غارها کشف شده‌، دیده شده‌اند. درکل کسی که این اشکال را ایجاد کرده است در نوعی خط تصویری نظیر خط هیروگلیف مهارت داشته و خواسته است که با زبان بی‌زبانی به ما چیزهایی بگوید.

برخی از محققینی که ماجرا را مورد بررسی قرار داده‌اند، می‌گویند که این اشکال از فضا و با کمک نوعی اشعه شبیه اشعه لیزر دایره‌وار سوزانده می‌شوند و بعید نیست که در حین عمل، صدای خش‌و‌خش مانندی نیز بلند شده باشد. ولی درکل از روی حلقه های کشتزار باید نتیجه گرفت که فاعل هر کسی که باشد، روحیه اعتدالی دارد و از هندسه و هنر چیزهایی می‌داند و در ضمن با طبیعت هم سر و کار دارد.

حلقه های کشتزار

به‌طور کلی می‌توان گفت که آنها موجودات بی‌آزار و صلح‌جویی هستند و می‌خواهند خود را به نحوی با طبیعت زمین تطبیق دهند و به ما این پیام رو بدهند، که ما هم هستیم. نیرویی که بتواند ساقه‌های گندم را خم کند، الزاما باید ویژگیهای خاصی نیز داشته باشد. چون در بعضی از گندم‌زارها ساقه‌های گندم در این اشکال بریده و یا سوزانده نشده‌اند، بلکه خیلی تمیز و پاکیزه با زاویه 90 درجه خم و خوابانده شده‌اند؛ یعنی به بوته گندم امکان داده شده است که به رشد خود ادامه دهد ولی نه بصورت قائم، بلکه بصورت افقی.

مسئله کشف و تشخیص آثار رادیواکتیو در این حلقه های کشتزار موضوع را پیچیده‌تر کرده است. در تمام اشکال، آثار تشعشعات رادیو اکتیو بتا و گاما (البته با شدت ضعف‌های متفاوت) تشخیص داده شده است و آزمایشگاه‌ها تشخیص داده‌اند که در بعضی از مزارع، مقدار اشعه بتا و گاما زیاد و در برخی کم است.

حلقه های کشتزار

تشکیلات موسوم به حلقه های کشتزار اغلب در مزارع غلات پدید می‌آیند و طی فرآیندی که به پیدایش آنها می‌انجامد، گیاهان به نحوی اسرار آمیز بر روی زمین می‌خوابند. بدین صورت الگو‌هایی پدید می‌آید که یکباره و بی‌آنکه در روشنایی روز پیش از آن، کسی آنها را دیده باشد، توجه مردم را به خود جلب می‌کنند. شواهد موجود نشان می‌دهند که وقوع این پدیده‌ها، از اوایل قرن بیستم به بعد، سال به سال افزایش یافته است به‌طوری که در دهه 1960 به رویدادی آشنا تبدیل شده و از دهه 1970 به بعد توجه عموم را به خود جلب نموده است.

از سال 1972 به بعد، تاکنون در حدود ده‌هزار گزارش از پیدایش مستند حلقه‌های کشتزار با اشکال گوناگون، در نقاط مختلف جهان ارائه شده است. قطر بعضی از این حلقه‌ها به یک کیلومتر می‌رسد و برخی دیگر از آنها مساحتی بالغ بر 19 هزارمتر‌مربع را می‌پوشانند.

حلقه های کشتزار

نکته جالب و شگفت‌انگیز دیگری که در این‌باره وجود دارد، مسئله تحول و تکامل تدریجی این طرح‌ها می‌باشد. امروزه شاهد پدیدار شدن نگاره‌های هندسی بغرنجی هستیم که از روابط ریاضی پیچیده‌ای پیروی می‌کنند و جالب آنکه در برخی موارد، این نگاره‌ها، نمایانگر نقوش و طرح‌های مقدس اقوام و ملل مختلفی از سراسر جهان هستند.

نکته قابل ذکر دیگر، نحوه خمیده شدن ساقه‌ها و ارتباط آن با ساختمان آنهاست. ساقه گیاهان علفی، بندها یا گره‌هایی دارند که از وظایف آنها، ایجاد استحکام در گیاه است. این بندها مجهز به روزنه‌هایی برای ایجاد امکان خروج بخار آب هستند.

حلقه های کشتزار

تجمع آب در محل بندها و فشار آن، موجب راست ایستادن ساقه و در نتیجه، موجب سر پا ماندن گیاه می‌شود. در صورتی که دما افزایش یابد، آب به بخار تبدیل می‌شود و منافذ موجود در بندها، راه را برای خروج بخار می‌گشایند. این ساز و کار، راهی برای تنظیم دما و خنک نگه داشتن گیاه است، که البته به از دست رفتن عامل استحکام و خمیده شدن ساقه گیاه می‌انجامد.

بررسی‌های میکروسکوپی نشان داده است که به هنگام پیدایش حلقه‌های کشتزار، دقیقا همین عامل است که به خوابیدن رستنی‌ها بر روی زمین می‌انجامد. در واقع، چنین به نظر می‌رسد که نوعی عامل خارجی باعث می‌شود در ناحیه بندها، دما افزایش یابد. البته این خوابیدن برای رستنی‌های خشک شده و آماده درو نیز گزارش شده است.

 حلقه‌های کشتزار

نکته شگفت‌انگیز دیگر اینکه اثر این عامل خارجی، انتخابی است. یعنی بندهایی که تحت تاثیر قرار می‌گیرند و جهت و میزان خمیدگی آنها بسته به طرحی که پیاده می‌شوند، در بخش‌های مختلف تغییر می‌کند. مثلا ممکن است در یک سمت الگو نخستین بندهای بالاتر از سطح زمین، آب از دست بدهند و در سمت دیگر، دومین بندها. به این ترتیب به راحتی می‌توان آثار تقلبی را از نمونه‌های اصلی تشخیص داد.

خم کردن ساقه‌ها با دست یا هر وسیله مکانیکی دیگری، علاوه بر ایجاد آسیب در گیاه، منجر به بروز خمیدگی‌هایی می‌شود که عمدتا در میان فواصل بندها و نه در خود آنها به وجود می‌آیند. ساز و کار فوق نشان می‌دهد که احتمالا تابش امواجی نظیر مایکروویو که به صورت منفرد بر برخی از بندها اثر می‌کند، عامل پیدایش الگوی خمیدگی هاست.

 حلقه‌های کشتزار

با توجه به پیچیدگی هندسی طرح‌ها، چنین می‌نماید که نوعی وسیله هدایت کننده اصلی (نظیر یک رایانه) فرمان‌های مقدماتی را به یک دستگاه عمل کننده نهایی (نظیر دستگاه مولد پرتوها) می‌فرستد و این دستگاه دوم، اثر قابل مشاهده را بر بندهای ساقه اعمال می‌کند.

بررسی خاک مزارع در بخش داخلی طرح‌های مربوط به حلقه های کشتزار توسط دانشمندی به نام «کالین اندروز»، نشان داده است که میزان تشعشع الکترومغناطیسی آن، تا 100 ٪ بیشتر از حد عادی است و گزارش‌های ارائه شده، مشخص کرده‌اند که در سالهای متعاقب این رویداد، منطقه تحت تاثیر ، تا 40 ٪ با افزایش محصول رو به رو شده است.

 حلقه‌های کشتزار

همچنین، اندازه‌گیری‌های مربوط به گسیل انرژی، آشکار ساخته‌اند که تا چندین روز پس از پیدایش حلقه‌ها، نوعی انرژی در محدوده فرکانس 5 کیلو هرتز از منطقه ساطع می‌شود که برخی از افراد حساس آنرا در قالب صدایی لرزان می‌شنوند. بسیاری از کسانی که از این حلقه های کشتزار بازدید می‌کنند، دچار واکنش‌های جسمی خاصی می‌شوند که از آن جمله می‌توان به حالت تهوع، سردرد، گیجی، احساس قلقلک و دردهای گوناگون اشاره کرد.

نظیر این نشانگان را می توان در ناخوشی‌های حاصل از تاثیر پرتو رادیو اکتیو نیز مشاهده کرد. گفته می‌شود که ساعت‌ها، تلفن‌های همراه، دوربین‌های عکاسی و به ویژه دستگاههای الکترونیکی که برای بررسی وارد منطقه می‌شوند، دچار اختلال می‌شوند و نیز ادعا می‌شود که قطب نمای هواپیماها در بالای این مناطق به صورت دیوانه‌وار به چرخش در‌می‌آید.

 حلقه‌های کشتزار

اشخاصی که شاهد پیدایش حلقه‌های کشتزار بوده‌اند، متوجه تابش سرخ رنگی بر سطح زمین شده‌اند. خمیده شدن گیاهان در 5 دقیقه اتفاق می‌افتد و در این مدت، هیچ‌کس، شخص یا وسیله‌ای را که بتوان این رویداد را به آن نسبت داد، ندیده است. در برخی موارد پیدایش اشکال پیچیده این حلقه‌ها با برخی حوادث عجیب همراه بوده است. مثلا دیده شده است که سگ‌های مجاور یک منطقه در فاصله ساعت 2 تا 4 بامداد پارس کرده‌اند و صبح روز بعد، پیدایش حلقه‌ای در آن منطقه گزارش شده است، و یا دیده‌اند که احشام، پس از ورود به محوطه حلقه‌ها بیمار شده‌اند.

در دامنه تپه‌ها، متوجه وزش بادهای عجیب شده‌اند و همچنین مشاهده گوی‌های نارنجی نورانی، شنیدن صداهای خش‌خش مانند عجیب و ظهور مکرر اشیا پرنده ناشناس، از دیگر وقایع پس از ظهور حلقه‌ها بوده‌اند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

10 دیدگاه

 1. میدونید شاید باورتون نشه ولی این موجودات وجود دارن شاید بنظر منطقی نیاد اما من خودم یبار این سفینه هارو با چشم خودم دیدم از اون موقع تا یاد این موضوع میفتم رنگ ها عجیبی تو چشمام بوجود میاد تازه از اون موقع ببعد ضریب هوشیم از 100 به 180 رسیده (به قران قسم میخورم دارم راست میگم)

 2. جالبه ولی یه سوال پیش میاد
  حالا نه اینکه وجود موجودات فضایی رو نقض کنم اما
  چرا هیچکدوم از این اتفاق‌ها توی ایران نمیوفته؟!!!!!
  چرا همیشه شایعات و اتفاقات توی امریکا رخ میدن؟
  یه مدت میگفتن محافظان اوباما و چند رئیس جمهور امریکا فضایی هستن همراه با عکس!
  حتی میگفتن خود اوباما هم موجود فضاییه که با کلی عکس‌های بنظر منطقی میخواستن ثابت کنن این مسئله رو!

  حالا چرا توی ایران و مصر و و روسیه و چین و باقی کشورها این شایعات بوجود نمیاد؟ ینی فضایی‌ها امریکا رو دوس دارن؟ چرا تمرکزشون فقط روی امریکاست؟ مگه غیر از اینه که امریکا میخواد با این شایعات توجه مردم دنیا رو به خودش جلب کنه؟

  خلاصه، اینا سیاسته فقط، اگه واقعی بود برای ما هم این اتفاق‌ها میفتاد. تا چیزی رو از نزدیک ندیدین یا از اخبار رسمی نشنیدین باور نکنین.
  طبیعت انسان اینطوریه که سراغ مسائل مرموز و تایید نشده بره بخاطر همین دولت امریکا این عکس‌ها و شایعات رو از منابع غیر رسمی پخش میکنه چون میدونه مردم بیشتر بهش توجه میکنن، حالا اینکه هدفش از این کار چیه خدا میدونه…

  • داداچ گفته اروپا…نگفته امریکا

  • فضاییها هم فهمیدند برند آمریکا بهتره!!!

  • دوستان عزیز سلام در مورد آی کیو نمیدونم اما تو ایران هم چندین مورد رو داریم که البته فقط چند تا شون ثبت شده که قبل از انقلاب به ثبت رسیده و اطلاعات تو فضای مجازی هست اما باز هم میگم بعضی سازمان های داخلی تمام این موضوعات رو مخفی میکنن که یکی از اونها کنار ساحل حسن کیاده هستش که عکسهای گرفته شده توسط مراجع نظامی از عکاس گرفته و عکاس رو تهدید به برخورد شدید کرده بودند و بشقاب های پرنده ای که روی نیروگاه نطنز ازشون فیلم گرفتن که احتمالا تو آپارات موجود هست

 3. چند سال قبل گروهی از همین اشکال که در چند تا از مزارع امریکا مشاهده شد بعد از تحقیقات دریافتند که یه مزرعه دار به همراه فرزندانش این اشکال رو ایجاد کرده .اما این بار رو نمیدونم باز هم میتونه کار چند تا ادم خوش ذوق مرموز باشه؟??